Talianska televízia čelí kritike za propagáciu východoeurópskych žien ako tovaru

Talianska národná televízia pobúrila polovicu Európy.

Pred časom sa v talianskej národnej televízii Rai 1 objavila v popoludňajšom programe téma, ktorá pobúrila nielen celé Taliansko, ale aj Európu. Teda konkrétnejšie, predovšetkým ženy z bývalých komunistických krajín. Do pravidelného sobotňajšieho programu s názvom „Parliamone sabato“, v preklade „Porozprávame sa o tom v sobotu“ zaradili moderátorka Paola Perego a manažér programu Lucio Presta, ktorý je čírou náhodou aj manželom moderátorky Paoly, škandalóznu tému o „výhodách“ priateliek a manželiek z Východnej Európy. Ak by ste si náhodou mysleli, že naše ženy a ostatné ženy od Baltského mora k Jadranu vychvália k nebu kvôli ich dôvtipu, kráse a dobrotivosti, ste na veľkom omyle. Produkcia vidí východoeurópske ženy ako tovar, u ktorého je najdôležitejším faktorom povrchná krása a podriadenosť mužom.  

Moderátorka Paola Perego zostavila rebríček 6 hlavných bodov, ktoré vraj našla na internete, vďaka ktorým sú ženy z Východnej Európy skvelými priateľkami a predčia Talianky. 

TV Rai 1

Na prvom mieste sa umiestnila „skutočnosť“, že aj po pôrode je ich postavička ako lusk. Aj keby to bola pravda, takéto povrchné zovšeobecnenie nemá vo verejnoprávnej televízii svoje miesto. 

Druhým faktorom, ktorý ma talianskych mužov presvedčiť k svadbe s východoueurópskou slečnou je, že sú vždy sexy a že sa vedia dobre obliekať a nikdy by si pred priateľom na seba nedali vyťahané pyžamo či nevkusné overaly. Sú ženy, ktoré sa vedia pekne obliekať a ženy, ktoré sa vedia dogabať a vaša národnosť nemá vplyv na váš cit pre módu. A Plačková má overalov plné skrine.

TV Joj

V treťom bode sa rozoberala nevera. Vraj ju naše ženy nielen tolerujú, ale dokážu ju aj chlapovi odpustiť. Kto napísal tento bod nie je tak celkom v poriadku. Možno sa východoeurópske ženy zdajú v porovnaní s Taliankami v bežnom živote kľudné, to ale len preto, že taký világoš, aký vie narobiť žena z východnej časti Európy ešte nevideli.

Východoeurópske ženy si vraj, na rozdiel od tých talianskych, rady nechajú od muža rozkazovať. Tak vraví štvrtý dôvod, prečo si nájsť frajerku medzi Východoeurópankami. Určite je ešte v nás zakorenený patriarchát, kde má byť hlavou rodiny muž, ale nežijeme v stredoveku a ženy nie sú menejcenné, môžu nielen vysloviť svoj vlastný názor, ale dokonca aj voliť, riadiť auto a rozhodovať o vlastnom osude samé. 

https://unsplash.com/photos/P8M_y-uI3gs

Ďalším „na 100% platným a pravdivým“ výrokom je, že sú zručné v domácich prácach a vedia variť už od útleho veku. Tu sa však dostávame do (v súčasnosti veľmi obľúbenej) postfaktuálnej oblasti. Niežeby to nebola pravda, ale treba sa na to pozerať aj z druhej strany. Talianky sú lenivé, veľká väčšina z nich má doma pani na výpomoc s upratovaním, varením a starostlivosťou o deti. A kto túto pani na všetko platí? No predsa jej manžel. Keďže u nás bežne v domácnostiach takéto zvyky nemáme, varíme si, upratujeme a staráme sa o domácnosť samé (ale žiadna žena pri tom určite nejasá od radosti).

Posledným bodom tohto „vedecky overeného“ rebríčka je tvrdenie, že východoeurópske ženy nefňukajú, nie sú na chlapovi stále nalepené a sú stále v dobrej nálade. Posledný bod tohto zoznamu výhod je aj posledným klincom do rakvy celej relácie, ktorá vidí ženy, bez rozdielu národnosti, len ako tovar či hračku, slúžiacu k mužskému potešeniu.                        

https://unsplash.com/photos/axTG1hSQ6W4

A aby toho ešte nebolo málo, moderátorka asi chcela pozdvihnúť úroveň relácie na „intelektuálnejšiu“ úroveň a k sebe do štúdia si pozvala aj niekoľko dievčat z Ruska a Ukrajiny, aby sa k téme vyjadrili. No, dievčatá, ktoré tam vyjadrovali svoje názory mali rovnakú úroveň ako celý program. Myslím, že je jasné, že ak si do relácie prizvala samozvané „instagramové modelky“, nešlo jej vôbec o skutočné názory, ale len o súhlasné pritakávanie na spomínaných šesť bodov, ktoré sa tvárili ako lichôtky, no v skutočnosti sú hrubou urážkou ženskej dôstojnosti. Možno najsmutnejšie na celom prípade je, že aj samotná moderátorka Paola Perego je žena a ani na sekundu jej takáto téma neprišla, prinajmenšom, nevhodná. Ako televízna osobnosť a predovšetkým žena, ktorá má dopad na širokú verejnosť, by mala proti takýto prízemným stereotypom bojovať ako prvá. 

TV Rai 1

Reakcie verejnosti nenechali na seba dlho čakať a okamžite po odvysielaní relácie sa spustila spŕška kritiky na hlavu moderátorky, hosťov a produkcie programu nielen od bežných ľudí, ale aj od politikov. Manažér programu Lucio Presta sa nielenže verejne neospravedlnil, ale na celý škandál reagoval útokom. Politikov vyzval, aby zmĺkli a aby sa radšej venovali svojej práci. Našťastie, po tomto neodpustiteľnom incidente, televízia spomínanú reláciu okamžite zrušila a epizódu stiahla aj z online archívu.

Zdroj: gazzetta.it
Titulná fotka: unsplash.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
41
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Samozvaná 'Krvavá bosorka' si natiera na tvár menštruačnú krv. Čo tým chce dosiahnuť?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME