Talianski dizajnéri prišli so štýlovou náhradou rúšok. V tomto budeš naozaj v bezpečí

Plastovú bublinu navrhli v Taliansku na ochranu pred koronavírusom.

Zdroj: Profimedia, Shutterstock

Nikto z nás si nevie presne predstaviť, ako bude vyzerať svet následkom pandémie o niekoľko mesiacov. Pokiaľ na vírus ešte nemáme vakcínu, riziko nákazy ostáva, a následkom toho musíme dodržiavať viacero bezpečnostných opatrení.

Ľudia preto hľadajú kreatívne náhrady rúšok, na čo zareagovali dizajnéri s novými typmi ochrany. So zaujímavým nápadom prišla firma, o ktorej píše portál Business Insider. Tá navrhla univerzálnu ochrannú bublinu.

Plastová bublina z Milána

Ochrana, ktorá pripomína plastovú bublinu, človeku zaručí, aby si držal od ostatných ľudí dostatočný odstup. Model bol navrhnutý ako reakcia na pandémiu COVID-19 a potrebu obmedzenia šírenia vírusu. Koncept priniesla talianska dizajnérska spoločnosť DesignLibero so sídlom v Miláne.

Profimedia

Plastová fólia na zips

Mnoho dizajnérov a laboratórií pracuje na ochranných riešeniach pre lekárov, ale tento prototyp sa zameriava na to, aby aj obyčajní ľudia mohli ísť von a pritom zostať chránení pred vírusom. Ochranná bublina bola vyrobená zo špičkového konštrukčného plastu ETFE, ktorý je zdravotne nezávadný. Horná a spodná časť sú spojené zipsom pre ľahšie nasadenie a odstránenie ochrany.

Vzduch čistia solárne filtre

Na obrázku si môžete všimnúť, že model má na chrbte batoh. V ňom je umiestnená batéria, ktorá poháňa kompresor a ventilátor vzduchového čerpadla. Prototyp je vybavený solárnymi filtrami, ktoré čistia vzduch a zabraňujú prenosu vírusu cez kvapôčky.

Podľa všetkého tento dizajnérsky kúsok poskytuje zaručenú ochranu. Otázkou ostáva, koľko ľudí bude ochotných si ho vziať do mesta, keďže mnohých zaťažuje nosiť aj obyčajné rúško…

Profimedia
Profimedia

Zdroj: Business Insider

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Účesy, ktoré boli kedysi in a takmer sme na ne už zabudli


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME