Taliansky fanúšik fantasy sa rozhodol žiť ako hobit. Zničil už aj Prsteň moci

37-ročný fanúšik Tolkienovho diela sa rozhodol oddať naplno svojej vášni.

Zdroj: _myhobbitlife_ / instagram.com

Celosvetové fenomény ako Pán prsteňov či Harry Potter sa vyznačujú aj mnohomiliónovým a pevným fanklubom. Nájdeme medzi nimi ľudí, ktorí neodolali, a priamo na vlastnej záhrade si postavili vlastný hobití domček či Šikmú uličku. Talian Nicolas Gentile, ktorý pracuje ako kuchár, sa však rozhodol zájsť ešte ďalej.

Ako informuje aj portál The Guardian, 37-ročný Gentile sa rozhodol, že bude žiť hobitím štýlom života. So všetkým, čo k tomu patrí.

Zmena životného štýlu

S manželkou v blízkosti mesta Chieti začal stavať kópiu Kraja, teda oblasti, v ktorej žijú hobiti. Okrem toho sa aj ako hobit oblieka a spolu s rodinou žije aj v charakteristickom hobiťom dome. A aby všetko bolo dokonalé, Nicolas sa rozhodol absolvovať aj strastiplnú púť, na ktorej konci malo byť zničenie Prsteňa moci.

Spolu s kamarátmi v kostýmoch hobitov, elfov a trpaslíkov koncom augusta vyrazili na viac ako 200 kilometrov dlhú cestu k sopke Vezuv, do ktorej symbolicky hodili kúsok stuhnutej lávy (Nicolas ako environmentalista odmietol pohodiť v prírode kus kovu v podobe skutočného prsteňa).

Život hobita si nevie vynachváliť

Nicolas prezradil, že je fanúšikom románov z pera J. R. R. Tolkiena už dlhé roky, ale v poslednej dobe mu knihy a filmy prestali stačiť. „Nestačilo to, aby som uspokojil svoju vášeň pre fantasy žáner, obzvlášť Pána prsteňov,“ poznamenal. Zakúpil si teda dva hektáre pozemku, na ktorom chce vybudovať hobitie mestečko. Financie naň zháňa od záujemcov na internete.

„Po čase som si uvedomil, že moji priatelia, príbuzní a farmári vždy žili ako hobiti,“ povedal ďalej. „Rovnako ako oni pracovali v blízkom kontakte s prírodou.“ Dodal tiež, že podobne ako v Pánovi prsteňov, aj v súčasnom svete existuje veľká hrozba, ktorá môže celý svet zničiť. Nie je to ale Sauron, ale klimatická zmena. „Chceme teda ukázať, že naša zem, rovnako ako Tolkienova Stredozem, musí byť ochránená,“ dodal. Ľudia podľa neho na celý projekt reagujú mimoriadne pozitívne a často Nicolasa a jeho rodinu navštevujú.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Návrat do detstva. Takto vyzeralo 15 známych celebrít vo svojich detských rokoch


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME