Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Celosvetové fenomény ako Pán prsteňov či Harry Potter sa vyznačujú aj mnohomiliónovým a pevným fanklubom. Nájdeme medzi nimi ľudí, ktorí neodolali, a priamo na vlastnej záhrade si postavili vlastný hobití domček či Šikmú uličku. Talian Nicolas Gentile, ktorý pracuje ako kuchár, sa však rozhodol zájsť ešte ďalej.

Ako informuje aj portál The Guardian, 37-ročný Gentile sa rozhodol, že bude žiť hobitím štýlom života. So všetkým, čo k tomu patrí.

Zmena životného štýlu

S manželkou v blízkosti mesta Chieti začal stavať kópiu Kraja, teda oblasti, v ktorej žijú hobiti. Okrem toho sa aj ako hobit oblieka a spolu s rodinou žije aj v charakteristickom hobiťom dome. A aby všetko bolo dokonalé, Nicolas sa rozhodol absolvovať aj strastiplnú púť, na ktorej konci malo byť zničenie Prsteňa moci.

Spolu s kamarátmi v kostýmoch hobitov, elfov a trpaslíkov koncom augusta vyrazili na viac ako 200 kilometrov dlhú cestu k sopke Vezuv, do ktorej symbolicky hodili kúsok stuhnutej lávy (Nicolas ako environmentalista odmietol pohodiť v prírode kus kovu v podobe skutočného prsteňa).

Život hobita si nevie vynachváliť

Nicolas prezradil, že je fanúšikom románov z pera J. R. R. Tolkiena už dlhé roky, ale v poslednej dobe mu knihy a filmy prestali stačiť. „Nestačilo to, aby som uspokojil svoju vášeň pre fantasy žáner, obzvlášť Pána prsteňov,“ poznamenal. Zakúpil si teda dva hektáre pozemku, na ktorom chce vybudovať hobitie mestečko. Financie naň zháňa od záujemcov na internete.

„Po čase som si uvedomil, že moji priatelia, príbuzní a farmári vždy žili ako hobiti,“ povedal ďalej. „Rovnako ako oni pracovali v blízkom kontakte s prírodou.“ Dodal tiež, že podobne ako v Pánovi prsteňov, aj v súčasnom svete existuje veľká hrozba, ktorá môže celý svet zničiť. Nie je to ale Sauron, ale klimatická zmena. „Chceme teda ukázať, že naša zem, rovnako ako Tolkienova Stredozem, musí byť ochránená,“ dodal. Ľudia podľa neho na celý projekt reagujú mimoriadne pozitívne a často Nicolasa a jeho rodinu navštevujú.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť