Taliansky umelec „vytvoril“ neviditeľnú sochu. Podarilo sa mu ju predať za tisícky eur

Netradičná socha sa predala za slušné peniaze.

Zdroj: Profimedia

Umelecké diela sú pre zámožných zberateľov mimoriadne atraktívnym artiklom. Do svojich zbierok tak často nakupujú obrazy slávnych umelcov ako Vincent van Gogh či Picasso za milióny dolárov. Taliansky umelec Salvatore Garau to však posunul na ešte vyššiu úroveň – „vytvoril“ totiž sochu, ktorá je neviditeľná. Informoval o tom portál LADbible.

Niekto by si možno myslel, že Garau vytvoril sochu zo špeciálneho materiálu, prípadne ide o optickú ilúziu, vďaka ktorej pôsobí výsledné dielo neviditeľne. Faktom ale je, že táto socha naozaj fyzicky vôbec neexistuje. Socha je nazvaná „Lo Sono“, čo v preklade znamená „Ja som“ a možno ťa prekvapí, že umelec má pre jej „vytvorenie“ zaujímavé filozofické dôvody.

„Vákuum nie je ničím iným ako miestom plným energie,“ vyjadril sa Salvatore Garau. „Takže aj keď ho vyprázdnime a nič neostane, podľa Heisenbergovho princípu neurčitosti, to ‚nič‘ má stále svoju váhu. Tým pádom má v sebe energiu, ktorá je zhustená a transformovaná do častíc, ktoré sa premiestnia priamo do nás.“

Tento nezvyčajný umelecký projekt dal Garau následne do dražby. Odhad, za ktorý by sa mohol predať, sa pohyboval v rozmedzí 6- až 8-tisíc eur. Výrazne ale zaujal taliansku aukčnú sieň Art-Rite, ktorá zaň zaplatila až 18-tisíc dolárov (teda takmer 15-tisíc eur). Umelca tento úspech potešil a prezradil, že sa chystá predať aj ďalšie svoje neviditeľné kúsky: Aphrodite Piange(Plač Afrodity) a Buddha in contemplation („Buddha v rozjímaní).

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Momenty, v ktorých robíme sami sebe vedome zle a potom si nadávame


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME