Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil
Zdroj: ©Shutterstock

Tanec s mŕtvymi či novomanželia bez záchoda. 15 kurióznych tradícií z rôznych kútov sveta

Predtým, než začneš súdiť, tak ani naša šibačka mnohým nepríde v poriadku.

Cestovanie za hranice je pre teba možno momentálne finančne nedostupné a na objavovanie vzdialených kultúr si budeš musieť trochu počkať. Za hranice sa dostaneš akurát tak prstom na mape.

Vďaka tomuto článku sa však o tých najdivnejších zahraničných kultúrnych zvykoch dozvieš aj bez toho, aby si si musel vybavovať letenku. Tak sa pohodlne usaď a čítaj!

1. V Číne existuje tradícia, ktorá spája dve zdanlivo nekombinovateľné veci – žeravé uhlíky a tehotné ženy. Nie, nechceme tým naznačiť, že sa tehotné ženy vedia rozpáliť ako žeravé uhlíky pod vplyvom hormónov. Hlavnú rolu tu hrá otec dieťaťa.

Ten by mal svoju tehotnú ženu preniesť v náručí a úplne bosý po ceste zo žeravých uhlíkov. Keď sa mu to podarí, žena bude mať pôrod bez značnej bolesti a komplikácií. Muž totižto vezme časť jej bolesti na seba.

zvláštne tradície z rôznych kútov sveta, Čína, príchod dieťaťa, žeravé uhlíky
Shutterstock

2. Vedel by si vydržať tri dni bez kúpeľne? To znamená vydržať tri dni bez malej potreby, veľkej potreby a umývania? Asi ťažko. V Severnom Borneu sa manželský pár musí zrieknuť všetkých týchto potrieb na tri dni a tri noci. Túto tradíciu dodržiava kmeň Tidong krátko po svadbe. Kmeň verí, že úspešné splnenie tejto podmienky vedie k dlhému a šťastnému manželstvu s množstvom detí.

3. Niektoré krajiny majú zúbkovú vílu a v niektorých je zvykom hádzať vypadnuté detské zuby na strechy domov. Deti z Grécka, Botswany, Srí Lanky, Brazílie a Etiópie vyhodia vypadnuté zuby na strechu pod vidinou, že ich vezme vták alebo veverička. Pokiaľ sa tak stane, nový zub by mal vyrásť rýchlejšie.

4. Rozmanitá indická kultúra zahrňuje napríklad aj sviatok Thaipusam. Prevažne tamilská kultúra tým oslavuje víťazstvo Murugana nad zlým démonom Soorapadamom. Sviatok neznie na prvé prečítanie vôbec divne, že? Iba dokým sa nezameriame na jeho oslavovanie.

Ľudia prinášajú obety, čo môže zahrňovať prenos nádob s mliekom alebo… prepichovanie častí tela. Moment, čo?! Niektorí si prepichujú kožu rôznymi hákmi, ozdobami alebo ihlicami. Rozhodne tak nejde o príjemnú záležitosť.

zvláštne tradície z rôznych kútov sveta, piercing, India, sviatok Thaipusam
Shutterstock
Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje