Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Tarantula ako vankúš? Ukrajinská umelkyňa vytvára nezvyčajných spoločníkov do postele

Takýto darček rozhodne neocení každý!


Pre niekoho strašiak, pre niekoho najlepší kamarát. Mnohí ľudia v sebe majú zakorenený hlboký strach pred pavúkmi, ktorý zdedili od svojich prehistorických predkov. Iní zasa pavúky milujú, považujú ich za roztomilé a fascinujúce tvory a dokonca ich aj chovajú. Postoje ľudí k osemnohým tvorom sa jednoducho výrazne rozchádzajú.

Nataliia Bondarieva je zručná umelkyňa z Ukrajiny, ktorá sa špecializuje na pavúky všetkých farieb a veľkostí. Internet si obľúbil predovšetkým jej obrie vankúše štylizované ako chlpaté tarantuly. Tie môžu byť veľké až 190 centimetrov a v nohách majú drôty, vďaka ktorým je možné ich polohovať.

Profimedia

Logicky by sa dalo očakávať, že plyšovým pavúkom sa ľudia s arachnofóbiou oblúkom vyhnú. Opak je však pravdou. Nataliia tvrdí, že od nej veľmi často nakupujú ľudia, ktorí sa svojho strachu chcú pomocou jej výtvorov zbaviť. Nejde teda len o estetický kúsok, ale aj o niečo, čo môže človeku v živote pomôcť a posunúť ho ďalej.

Profimedia

Nataliia sa neobmedzuje len na výrobu vankúšov. Obrím pavúkom zasvätila celú svoju tvorbu, v ktorej nájdeme aj brošne, tašky, menších plyšákov, ozdoby na stenu a ďalšie nezvyčajné kúsky. Ukrajinka svoje výtvory predáva na platforme Etsy, kde si vybudovala značku pod názvom LifelikeSpiderArt.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.