Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna
Zdroj: ©Shutterstock

Tatéri na internete prezradili, ktoré druhy tetovaní neznášajú robiť

"Prakticky čokoľvek, čo možno nájsť na Pintereste - siluety vtáčikov, live laugh love, nekonečno, lapač snov..."

V jednom z nedávnych príspevkov na Reddite vyzývali tatérov z rôznych kútov sveta, nech sa podelia o tie tetovania, ktoré neznášajú robiť. Samozrejme, padli odpovede o tom, že je to každého súkromná vec a nech si dá tetovať kto chce, čo chce, prácou tatéra nie je súdiť. No okrem týchto diplomatických záležitostí sme sa dopracovali aj k niečomu konkrétnemu.

1. Prisahám, že ak odo mňa bude ešte jeden vypasený chlapík chcieť, aby som mu na chrbát vytetoval celú Deklaráciu nezávislosti, tak sa asi rozplačem.

2. Jeden čas som pracoval ako manažér tetovacieho štúdia. Môj šéf a hlavný tatér v jednom mal plné zuby veľkých mačičiek (napríklad levov) s korunou na hlave. Za jeden mesiac tetoval piatich realistických levov a jedného pantera – všetky mali na hlave korunu a všetky pre týpkov, ktorí sa chceli cítiť ako králi. Musel som tieto typy objednávok slušne odmietať.

3. Nie som veriaci, ale mám pocit, že za svoju tatérsku kariéru som už pretetoval kompletne celú bibliu. A mám toho už akurát tak dosť.

4. Vreckové hodinky obklopené ružami. Vážne, prečo je práve toto také populárne?!

Shutterstock

5. Bol som u jedného tatéra v Colorade. Chlapík sa ma opýtal, či mám predstavu, čo by som chcel, a ja som začal: „Chcel by som len obrys…“ A on len hlasno povzdychol a zahlásil: „Počúvaj, kámo, nechcem byť neslušný, ale prisahám, že ak budem musieť vytetovať ešte jeden Pine Peak (kopec v Colorade), tak ma asi porazí.“ Chcel som potkana. Keď som mu to povedal, slušne sa ospravedlnil, no aj tak mi to celé prišlo veľmi vtipné.

6. Nie som tatérka, no minule som bola svedkom zaujímavej konverzácie. Bola som v salóne u mojej tatérky, keď na ňu recepčná začala kričať, že má na linke babu, ktorá chce drobné tetovanie a nemá ju kam vtesnať. „A čo konkrétne chce?“ pýta sa moja tatérka. „Nekonečno,“ odpovedala jej recepčná. „Tak ju pošli do prdele. Už mám týchto stupidít tak akurát plné zuby!“

Matt Damon, Luciana Barroso, herec, manželstvo

Odporúčame prečítať:

5 svetových celebrít, ktoré sa zosobášili so svojimi fanúšikmi

7. Idiotský had vychádzajúci z idiotského oka idiotskej lebky. A prečo má ten idiot, ktorý si to nechá vytetovať, zákonite idiotskú koziu briadku?!

8. Čínske slová ako „voda“ či „nádej“ alebo iné podobné klišé frázičky. Prípadne nejaké čínske haky-baky, čo si sami našli na internete a sú presvedčení, že vedia, čo to znamená. Poznám chlapíka, ktorý má na predlaktí vytetované „vyprážané kurča“ po čínsky a je to fakt trapas, keď stretne niekoho, kto tým jazykom naozaj rozpráva.

Shutterstock

9. „To je kotva. Symbolizuje, že ma nič nemôže stiahnuť dole.“ Kamoško, okrem toho, že je to najviac klišé tetovanie, aké na trhu nájdeš, tak je to ešte aj tak trochu blbosť. Funkcia kotvy je predsa presný opak – má ťa stiahnuť dole. Či?!

10. Neviem, ako je to teraz, ale dvadsať rokov dozadu chcel každý druhý mandalu alebo siluetu stromu.

11. Spýtal som sa kamoša, tatéra, a ten mi povedal: „Ešte jeden poondiaty latinský paragraf čajke na rebrá a prisahám, že si vystrelím mozog!“ Paradoxne, akurát v tej chvíli tetoval na rebrá svojej frajerke nejakú latinskú hatlaninu.

12. Prakticky čokoľvek, čo možno nájsť na Pintereste – siluety vtáčikov, live laugh love, nekonečno, lapač snov…

Shutterstock

13. Moja tatérka mi povedala, že odmieta komukoľvek tetovať les okolo ruky.

14. Moja žena je tatérka. V zásade nemá problém vytetovať nič, pokiaľ sa s klientom dohodne na rozumnej cene a je to celkovo v pohode človek. Ale pokiaľ príde v sprievode troch kamarátov, dvoch uvrieskaných detí, celý čas sa hmýri a zdieľa príliš veľa informácií zo svojho súkromného života, tak je to jedno obrovské nie.

15. Rukávy s námornou tematikou. Pracujem na ostrove, má to tu každý piaty človek a, samozrejme, každý, kto ku mne príde a chce si to dať urobiť, trvá na tom, aby ten jeho bol unikátny. Kotva, kompas, mapa… naozaj tam nie je veľa priestoru na jedinečnosť.

16. S kolegami sme sa zhodli na niekoľkých otravných stáliciach: nekonečno, kotva, vtáčik, pierko, ktoré sa zmení na vtáčika… také tie klišé záležitosti. Jedna z mojich kolegýň však mala celkom zaujímavú poznámku: „Ale toto je tvoja poistka. Nech sa deje, čo sa deje, vždy k tebe prídu minimálne tie obyčajné pipky a budú chcieť svoje otrepané tetovania. Nie je na tom štipka kreativity, no zaplatí ti to šeky? Zaplatí.“

Shutterstock

17. Neznášam, keď si páriky dávajú vytetovať mená toho druhého. Potom sa chalanisko o týždeň dovalí naspäť a chce urgentnú prerábku, lebo sa rozišli. Existujú aj párové tetovania, ktoré po skončení vzťahu nebudú taká katastrofa.

18. Dary smrti z Harryho Pottera. Už by to mohlo skončiť.

Odporúčame prečítať:

Americký portál si zgustol na Bratislave. Táto budova vraj patrí k najškaredším na svete

19. Neznášam, keď niekto chce „malé“ tetovanie a vychrlí na mňa tristo motívov, ktoré musí obsahovať. Naozaj neviem vytetovať na malíček postavu z Pána prsteňov, ktorá svetelným mečom bojuje s dementorom, zatiaľ čo jazdí na dinosaurovi a drží v ruke prospekt „šikovnica“.

20. Čiarové kódy. Môj kamarát je už z toho tak na nervy, že používa ako predlohu tie najbláznivejšie produkty. Takže, keby niektorý z jeho klientov svoj kódik naskenoval, pravdepodobne by sa dopracoval k hygienickým vložkám, instantným polievkam či kuracím prsiam.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť