Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Tatérka si za amatérsku skicu vypýtala 1 500 dolárov. Nešťastnej zákazníčke odmietla vrátiť peniaze

Tvrdila, že za všetko si môže sama.


Hoci existujú spôsoby, ako ho odstrániť, tetovanie mnohí považujú za permanentnú vec. Vedia, že toto umelecké dielo im bude na koži svietiť na veky vekov, preto sa neváhajú pľasnúť po vrecku a slušne zaň zaplatiť. Aj v tejto sfére, pochopiteľne, platí – čím väčšie, tým drahšie.

Za hranicami Slovenska sa cena za komplexnejšie tetovania bežne pohybuje v tisícoch. Nikomu to ale nepríde divné vzhľadom na to, koľko doň tatér investuje úsilia a času. No tri tisícky za amatérsku skicu? Skicu, z ktorej sa tetovanie napokon ani nestane, lebo absolútne nezodpovedá stanoveným požiadavkám? To je predsa trochu silná káva.

Naúčtovala si peknú sumu, nedodala nič

Courtney Monteith (@running_mom_of_boys) sa na sociálnych sieťach podelila o príšernú skúsenosť s tatérkou. Na internete si vyhliadla, že jej tvorba sa nesie v podobnom duchu ako želané tetovanie a rozhodla sa ju kontaktovať. Prostredníctvom Zoomu absolvovala 45 minútovú konzultáciu, za ktorú vysolila nemalých 120 dolárov a vysvetlila tatérke, čo presne má na mysli.

Hneď v úvode jej ukázala dve fotografie podobných tetovaní s tým, že má o niečo také záujem – líšku (celú líšku) obklopenú kvetmi. Výber konkrétnych kvetov nechala na tatérku. Tá ju v tom momente zaskočila informáciou, že musí zaplatiť za návrh tetovania, teda si vybrať jednu z troch možností. Všetky tri sa cenovo pohybovali kdesi v stratosfére.

  • Možnosť č. 1: jedna skica s možnosťou jednej drobnej úpravy, 1 500 dolárov plus daň
  • Možnosť č. 2: dve skice s možnosťou drobných úprav, 3 500 dolárov plus daň
  • Možnosť č. 3: niekoľko skíc s neobmedzeným počtom úprav, 6 000 dolárov plus daň

„Chápem, prečo sa za tieto návrhy platí. Žiadny tatér nechce navrhnúť nádherné tetovanie zadarmo a potom zistiť, že klient odišiel k niekomu, kto mu ho vytetuje za lacnejšie,“ hovorí Courtney. Naivne si však myslela, že sa cena tohto návrhu vo finále odpočíta od ceny tetovania. To sa ale nestalo. Najväčší šok prišiel v momente, keď túto nekresťansky drahú skicu zbadala.

Skica za 1 500 dolárov ako od škôlkara

To, že skica nacenená ako zdravá oblička na čiernom trhu vyzerala ako od škôlkara, je jedna vec. Predsa len, je to iba náčrt. Tento náčrt však vôbec nezodpovedal jej želaniu. Courtney predsa chcela celú líšku obklopenú kvetmi. A čo dostala? Dostala kopec kvetov s vykúkajúcou líščou hlavou. Okamžite to konzultovala s tatérkou, tá jej však neváhala pripomenúť, že v cene je len jedna drobná úprava, takže má vlastne smolu.

Nasledovala séria doťahovačiek. Žena chcela vrátiť aspoň depozit 1000 dolárov, tatérka tvrdila, že na to nemá nárok. Buď môže celú doterajšiu investíciu oželieť, doplatiť rozdiel medzi možnosťou jedna a dva, alebo si opäť zakúpiť možnosť číslo jedna. Iná cesta neexistuje. Courtney netušila, ako situáciu riešiť. O niekoľko tisíc ľahšia sa teda obrátil na ľudí na internete.

Odporúčame prečítať:

18 nešťastníkov, ktorých deň v práci sa naozaj mohol vyvíjať aj lepšie

Nebola prvá… a možno ani posledná

Courtney nechcela zverejniť meno tatérky a aj napriek tomuto fiasku apelovala na to, že jej tvorba je pekná. Zvedavý internet ale veľmi rýchlo vypátral, o koho ide. Spomínaná tatérka sa volá Lindsay Joseph, tetuje v salóne Lucid Tattoos a rozhodne to nie je prvý raz, čo nechala zákazníka pozerať s otvorenými ústami… a nie kvôli prepracovanej kérke.

Internetom cirkuluje mnoho negatívnych recenzií. Niektorým zákazníkom zrušila termín, iným „navrhla“ custom tetovanie za astronomickú sumu, no tí napokon zistili, že je to len prerábka jej staršieho diela. Peniaze nikdy nevrátila a podobne ako pri Courtney, aj v ostatných prípadoch sa vyhovárala na neschopnosť klientov správne komunikovať svoje požiadavky.

Príbeh mal (relatívne) šťastný koniec

Do neexistujúceho tetovania dokopy Courtney investovala takmer 3 000 dolárov – 120 dolárov za konzultáciu, 1000 dolárov ako depozit a 1 650 dolárov (vrátane dane) za inkriminovanú skicu. Tie jej už pravdepodobne nikto nevráti, napriek tomu sa jej zdĺhavý a značne nepríjemný príbeh dočkal relatívne šťastného konca.

Keďže sa jej videá stali virálmi, medzi miliónmi ľudí, ktorí ich videli, bolo aj niekoľko iných tatérov. Courtney dostala ponuku od jedného z nich, že jej spomínanú líšku vytetuje zadarmo. Žena ponuku prijala a keďže toto tetovanie bude zadarmo, rozhodla sa na oplátku venovať peniaze charite zaoberajúcej sa pomocou líškam.

@running_mom_of_boys

Part 3 I honestly like her work but not being transparent about fees from the start is just bad business #badbusiness #tattoohorrorstory #worstexperience #storytime #tattooartist #greenscreen

♬ original sound – cmonteith

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje