Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Ak sú pre teba vrtuľníčkové misie v GTA Vice City malinou a Dark Souls prechádzaš s gitarou v rukách, mal by si spozornieť! V dnešnej dobe plnej checkpointov a ďalších barličiek je ťažké nájsť poriadne náročnú videohru. Ale predsa také existujú! Brutálnu výzvu predstavuje titul Getting Over It with Bennett Foddy, ktorý za posledných pár týždňov dobyl srdcia masochistických hráčov po celom svete.

Hru má na svedomí Bennett Foddy, ktorý stojí za nezabudnuteľným kúskom QWOP. Táto flashová blbosť je určite známa väčšine hráčov. Náplňou QWOP je pomôcť atlétovi bežať po trati. Má to ale jeden háčik – ovládanie! Treba tu riadiť pohyb stehien a lýtok postavy, práve pomocou tlačidiel Q, W, O a P. Netreba zdôrazňovať, že takýmto spôsobom sa hra stáva pekelne ťažkou. Ale aj neuveriteľne zábavnou, hlavne v prípade, ak hráš v prítomnosti kamarátov.

https://www.sbnation.com

Tentoraz Foddy vytiahol koncept, ktorý je rovnako nekompromisný. Autor Getting Over It stvoril ako poctu rovnako trýznivému titulu Sexy Hiking z roku 2002, z ktorého si požičiava základné mechaniky. Na steamovej stránke hry sa nachádza jednoduchý popis: „Túto hru som spravil pre určitý druh ľudí. Aby som im ublížil.“

V teórii znie Getting Over It veľmi jednoducho. Hráč prevezme kontrolu nad chlapíkom, ktorého spodná časť tela sa z nejakého dôvodu nachádza v kotlíku. Jeho jediný spôsob pohybu predstavuje odrážanie sa za pomoci obojručného kladiva. To ovláda hráč pomocou myši. Tu sa veci komplikujú – pohyb je náročný a navyše celá herná plocha sa ťahá do výšky, čiže aj po prejdení veľkého kusu je veľmi jednoduché spadnúť takmer až na začiatok. Vskutku diabolský výmysel. Sú ľudia, pre ktorých to ale problém nepredstavuje:

Keď človek vidí speedrunerov, ktorí hru prekonajú za niečo vyše dvoch minút, má pocit, že nie je až taká náročná. To je veľká chyba. Autor tvrdí, že tých, čo krutú obtiažnosť zvládnu, čaká na konci prekrásna odmena. Komu sa ju podarí získať?

Zdroj: knowyourmeme.com, steampowered.com
Titulná fotka:
 Bonnie Kiwi / youtube.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť