Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Ak sú pre teba vrtuľníčkové misie v GTA Vice City malinou a Dark Souls prechádzaš s gitarou v rukách, mal by si spozornieť! V dnešnej dobe plnej checkpointov a ďalších barličiek je ťažké nájsť poriadne náročnú videohru. Ale predsa také existujú! Brutálnu výzvu predstavuje titul Getting Over It with Bennett Foddy, ktorý za posledných pár týždňov dobyl srdcia masochistických hráčov po celom svete.

Hru má na svedomí Bennett Foddy, ktorý stojí za nezabudnuteľným kúskom QWOP. Táto flashová blbosť je určite známa väčšine hráčov. Náplňou QWOP je pomôcť atlétovi bežať po trati. Má to ale jeden háčik – ovládanie! Treba tu riadiť pohyb stehien a lýtok postavy, práve pomocou tlačidiel Q, W, O a P. Netreba zdôrazňovať, že takýmto spôsobom sa hra stáva pekelne ťažkou. Ale aj neuveriteľne zábavnou, hlavne v prípade, ak hráš v prítomnosti kamarátov.

https://www.sbnation.com

Tentoraz Foddy vytiahol koncept, ktorý je rovnako nekompromisný. Autor Getting Over It stvoril ako poctu rovnako trýznivému titulu Sexy Hiking z roku 2002, z ktorého si požičiava základné mechaniky. Na steamovej stránke hry sa nachádza jednoduchý popis: „Túto hru som spravil pre určitý druh ľudí. Aby som im ublížil.“

V teórii znie Getting Over It veľmi jednoducho. Hráč prevezme kontrolu nad chlapíkom, ktorého spodná časť tela sa z nejakého dôvodu nachádza v kotlíku. Jeho jediný spôsob pohybu predstavuje odrážanie sa za pomoci obojručného kladiva. To ovláda hráč pomocou myši. Tu sa veci komplikujú – pohyb je náročný a navyše celá herná plocha sa ťahá do výšky, čiže aj po prejdení veľkého kusu je veľmi jednoduché spadnúť takmer až na začiatok. Vskutku diabolský výmysel. Sú ľudia, pre ktorých to ale problém nepredstavuje:

Keď človek vidí speedrunerov, ktorí hru prekonajú za niečo vyše dvoch minút, má pocit, že nie je až taká náročná. To je veľká chyba. Autor tvrdí, že tých, čo krutú obtiažnosť zvládnu, čaká na konci prekrásna odmena. Komu sa ju podarí získať?

Zdroj: knowyourmeme.com, steampowered.com
Titulná fotka:
 Bonnie Kiwi / youtube.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.