Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Táto slovenská rodina si spravila poriadnu hanbu. Peniaze kradol otec, mama, dvaja súrodenci aj nevesta

Ako fungoval rodinný gang z východného Slovenska?


Rodina na východe Slovenska pracovala ako prepracovaný gang – jeden získal informácie, ďalší strážili okolie a tí „najprefíkanejší“ kradli. Rimavskosobotský sudca zatiaľ potrestal len dvoch mužov, ktorí koncom minulého roka lúpili v rodinnom dome v Jesenskom, informoval portál Noviny.sk.

V tom čase boli doma len 16- a 18-roční tínedžeri, o ktorých sa starali majitelia. Vyšetrovaním sa zistilo, že páchateľom mal poskytnúť informácie jeden z nich, navyše im nechal odomknuté dvere. Za spoluprácu mu sľúbili 500 eur, ktoré mu ale nikdy nedali.

Počas krádeže vošiel do domu 47-ročný Róbert a 34-ročný Gabriel. „Obidvaja maskovaní v čiernom oblečení, rukaviciach a kuklách na tvárach,“ uviedol sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote.

Trezor, zlato a hudobné nástroje

Chlapcov zakryli plachtou a takisto museli prezradiť, kde je ukrytý trezor s peniazmi. Lupiči zobrali aj zlato a niekoľko hudobných nástrojov. Mladší páchateľ skutok oľutoval, vraj chcel svojej rodine zabezpečiť jedlo, keďže má šesť malých detí.

„Nahovárali ma na tú krádež. To je pravda. Keby som vedel, že ideme sa lúpiť, ja určite nepôjdem s nimi. Ja dobre poznám veľmi dobre paragrafy. Nemal by som odvahu taký trestný zločin spáchať,“ tvrdil obžalovaný Gabriel.

Miss Holandsko, transsexuál, Rikkie Valerie, LGBTQ

Mohlo by ťa zaujímať:

Kráľovnou krásy sa stal muž. Víťazom Miss Holandsko je transsexuál, takto vyzeral počas finále

Starší Róbert mal pri sebe aj zbraň, no svoju vinu priznal až na súde. V minulosti bol už 13-krát súdne trestaný a svoj trest znášal len ťažko. „Za to sa odsudzuje obžalovaný Róbert na úhrnný trest odňatia slobody v trvaní 13 rokov,“ povedal sudca. Gabriel dostal 8 rokov nepodmienečne. Spôsobenú škodu vo výške viac ako 47-tisíc eur musia spoločne zaplatiť.

„Odcudzené veci, vrátane odcudzených peňazí si zobral k sebe obvinený Róbert, aj so svojou rodinou,“ objasnila obhajkyňa Gabriela. Tí sú tiež obvinení, stíhajú ich na slobode, uviedol portál Noviny.sk.

Táto slovenská rodina si spravila poriadnu hanbu. Peniaze kradol otec, mama, dvaja súrodenci aj nevesta
TASR/Ilustračné foto

Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.