Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Tauris a Ryba Košice odchádzajú z Kauflandu, uprednostňujú kvalitu produktov pred nižšími cenami

Ak by ustúpili požiadavkám Kauflandu, namiesto mäsa používali náhradné bielkoviny či múku aj prifarbovanie.


Výrobcovia Tauris a Ryba Košice odchádzajú z Kauflandu. Pred nižšími cenami uprednostňujú kvalitu produktov a dôveru spotrebiteľov. Ak by ustúpili požiadavkám obchodného reťazca, namiesto mäsa by museli použiť náhradné bielkoviny či múku, tradičné receptúry vymeniť za skrátený technologický proces aj prifarbovanie. Ako náhradu tresky by museli použiť sleď. Z pultov siete Kaufland tak Tauris Group stiahne svoje výrobky značiek Tauris, Zipser, Ryba Košice či Piknik.

„Cenová politika Kauflandu nás prinútila urobiť tento krok. Aktívne sa sústreďujeme primárne na kvalitu našich produktov s vyššou pridanou hodnotou, čo sa odzrkadľuje v dôvere našich zákazníkov v prémiové a zdravé výrobky s nezameniteľnou chuťou. Od tohto prístupu nechceme ustúpiť,“ uviedol generálny riaditeľ Tauris Group Richard Duda s tým, že cieľom nie je predaný objem v diskutabilnej kvalite, ale spokojný zákazník. „Naším skutočným zákazníkom nie je Kaufland, ale kupujúci, ktorý si na konci dňa pochutí na našich párkoch, salámach, klobásach či retro treske a s dôverou sa opakovane rozhodne pre naše výrobky. To je ten skutočný zákazník. A to by mali pochopiť aj v reťazci Kaufland,“ dodal.

Podľa Dudu výrobcovia ceny nezdvíhajú účelovo, ale odrážajú aktuálne dianie vo svete a na trhu. „Do cenotvorby primárne vstupuje a priamo ju ovplyvňuje faktor enormného zdražovania poľnohospodárskych komodít, korenín, oleja, čriev či pomocného a obalového materiálu, ktoré sú potrebné pre našu výrobu a samozrejme aj nákup energií a palív, ktorých ceny pre neistotu spôsobenú vojnou dosahujú rekordné úrovne,“ vysvetlil.

Ako príklad uvádza ceny energií, ktorých aktuálne sadzby sú o 300 percent vyššie oproti minulému roku. Na vzostupe sú tiež ceny rybnej suroviny. Cena za filety z aljašskej tresky vzrástla o 50 percent, čo ovplyvňujú sankcie voči Rusku či odmietanie výrobcov nakupovať lacnejšie tresky z Číny. Ich výhodná cena má ale svoju daň. Ryby sú viackrát zamrazované a výsledkom je, že k spotrebiteľovi sa môže dostať ryba, ktorá strávila aj štyri roky v mraziacom boxe.

„Ak chceme zvládnuť a ekonomicky prežiť rok 2022 aj s garantovanou kvalitou našich výrobkov a zaslúženým ohodnotením namáhavej práce našich zamestnancov, zvýšené náklady si musíme rozdeliť v celom reťazci, počnúc dodávateľom, cez výrobcu, obchodníka až po konečného spotrebiteľa. Ten, kto dokáže znižovať ceny, to nemôže robiť bez toho, aby nezasahoval do overených receptúr a úmyselne tak neznižoval kvalitu a čerstvosť svojich výrobkov – iba, ak by chcel dobrovoľne spáchať ekonomickú samovraždu,“ skonštatoval Duda.

Výrobky Tauris či Ryba Košice sa držia tradičných receptúr a schválených československých noriem. Ich kvalita je každoročne potvrdená mnohými oceneniam. Rovnako sa môžu pýšiť oceneniami Danubius Gastro, Najdôveryhodnejšia značka či Voľba spotrebiteľa a nesú aj značku kvality SK, ktorá je zárukou, že si zákazník kupuje kvalitné slovenské produkty. Rozhodnutie Tauris Group odísť z reťazca Kaufland je zárukou, že kvalita a receptúra zostane nezmenená.

Reťazec Kaufland sa voči vyhláseniam Tauris Group ohradila nasledovným vyhlásením: „Spoločnosť Kaufland sa rázne ohradzuje proti tvrdeniam, s ktorými dnes prišla skupina TAURIS GROUP. Podľa jej vyjadrení sme sa snažili dohodnúť nízke ceny na úkor kvality výrobkov. Toto tvrdenie sa nielenže nezakladá na pravde, ale môže hraničiť aj s poškodením dobrého mena spoločnosti. Naša spoločnosť si plne uvedomuje aktuálnu náročnú situáciu na trhu a vníma zvyšovanie nákladov, energií a pohonných látok. Kvalita produktov je, a aj vždy bola a bude v Kauflande na prvom mieste a je vyslovenou nepravdou, že by sme požadovali jej zníženie.

Tak isto nie je pravda, že by sme požadovali od skupiny TAURIS GROUP zníženie aktuálne dohodnutých dodávateľských cien. Akceptovali sme určité navýšenie dodávateľských cien TAURIS GROUP, ale nie v tak extrémnej miere, ako ho navrhovala skupina TAURIS GROUP. Boli by sme radi, aby do budúcna skupina TAURIS GROUP svoje aktivity komunikovala pravdivo a nesnažila sa podobnými nepravdivými tvrdeniami očierňovať svojich bývalých obchodných partnerov.“


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť