Technické vychytávky, ktoré k nám prišli akoby priamo z budúcnosti

Lietajúce autá čoskoro neuvidíme len vo filmoch.

Technológia napreduje míľovými krokmi a tak nečudo, že to, čo sme kedysi videli len vo filmoch, môže byť už dnes okolo nás. Nejde len o často spomínané lietajúce autá, ale aj o geneticky modifikovaných ľudí či mäso vyrobené v laboratóriách.

Chceme vám ukázať 8 perfektných technológií a zariadení, ktoré vyzerajú ako z iného storočia. Sme zvedaví, ktoré z nich sa vám najviac páčia.

1. Perfektný výhľad pri potápaní

h2oninjamask.com (https://www.h2oninjamask.com)

Viacerí odborníci tento prístroj nazývajú najväčšou inováciou pri rekreačnom potápaní za celé desaťročia. Táto maska umožňuje naozaj perfektný pohľad na okolitý vodný svet bez akéhokoľvek rušenia. Dokonca je navrhnutá tak, aby v prípade presiaknutia voda nevošla do nosa alebo úst.

2. Facebook ti pomôže vybrať, čo si máš obliecť

cea.com.br (https://www.stylist.co.uk/fashion/c-and-a-brazil-launch-fashion-like-facebook-hangers/99128)

Ak sa niekedy dostanete do Brazílie a navštívite obchod C&A, nájdete v ňom mnohé vešiaky s oblečením, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, čo si kúpiť. Tieto vešiaky sú prepojené s Facebookom.

To znamená, že vždy, keď sa oblečenie páči niekomu na Facebooku, číslo lajkov na vešiaku začne automaticky stúpať. Takže, ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, číslo s väčším počtom páčikov vám určite pomôže. Minimálne zistíte, aký druh oblečenia sa páči ostatným.

3. Pocit ako Agent 007 vďaka periskopu na fotoaparáte

amazon.com (https://www.amazon.com/Photojojo-The-Smartphone-Spy-Lens/dp/B00GSANYEK)

Ak by ste sa chceli stať špiónom, toto zariadenie sa vám určite zíde. Funguje ako periskop, čo znamená, že už nemusíte nastaviť svoj smartfón na objekt, ktorý chcete odfotografovať.

Odfotí v akomkoľvek uhle. Postačí, keď ho pripojíte k fotoaparátu a nikto si nevšimne, že fotografujete niečo, čo sa nachádza priamo vedľa vás alebo aj za rohom.

4.  Komunikácia aj bez internetu

depositphotos.com

Ide o gadget, ktorý sa nazýva goTenna mesh a umožňuje posielanie správ bez internetu. Spáruje sa s vašim smartfónom a vygeneruje svoj vlastný signál, ktorý na odosielanie textov úplne stačí. Jedinou podmienkou je, aby ho mali aj tvoji známi, ktorým by si rád poslal správu.

Ide o vhodný spôsob komunikácie najmä vtedy, ak cestujete na miesta so slabým alebo žiadnym internetovým pripojením. Nie je to len záležitosť pohodlia, ale určite aj bezpečnosti.

5. Rozprávanie sa so psom

telegraph.com.uk ( https://www.telegraph.co.uk/technology/news/5871197/Dog-translator-transforms-barks-into-words.html)

Svet technológií sa rokmi rozvíja, a tak sa asi nezarazíte, keď vám povieme, že dnes sa dá štekanie vášho psa preložiť do ľudskej reči.

Hoci nevieme preložiť úplne všetko, vedci vyvinuli zariadenie, ktoré slúži na preklad šiestich základných emócií. Budete vedieť, či je váš pes šťastný, smutný, asertívny alebo napríklad frustrovaný.

6. Vypestované mäso

depositphotos.com (https://ru.depositphotos.com/191300644/stock-photo-researcher-studying-sample-of-artificial.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand)

Viete si predstaviť mäso, ktoré nepochádza zo zvieraťa? Dnes už ani to nie je žiadna novinka. Vedci našli spôsob, ako ho vytvoriť v laboratóriu s použitím svalového tkaniva.

Od hydiny, bravčového a hovädzieho mäsa až po morské plody – to všetko sa im podarilo vytvoriť. Bonusom je, že všetky tieto umelo vytvorené potraviny majú stále rovnaké nutričné hodnoty, ako ich originálne verzie.

7. Geneticky modifikovaní ľudia

Yogaesoteric.com (http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=EN&item=17586)

Je viac než jasné, že ak by sme sa spýtali, v ktorej krajine sa vedci najviac zaoberajú úpravou génov, väčšina z nás by povedala, že ide o Čínu. Vedec On Jiankiu pracuje na zmenách DNA a na vytváraní génov, ktoré sú odolné voči mnohým vážnym chorobám, ako je napríklad HIV.

Nedávno ukázal naozaj zaujímavý pokrok. Na svet prišli geneticky upravené dvojičky. A hoci jeho prácu niektorí kritizujú, povedal, že sa cíti byť hrdý.

8. Lietanie a jazda v jednom vozidle

eastnews.ru

Pravdepodobne prvá vec, ktorá nám napadne v spojitosti s budúcnosťou, sú lietajúce autá. Už však nemusíme čakať. Prvé lietajúce vozidlo bolo predstavené už začiatkom minulého roka.

Trvá mu menej než minútu, kým sa transformuje z jazdného režimu na ten lietajúci. Dokonca nepotrebuje ani pristávaciu dráhu či licenciu na jazdenie, pretože je toto šikovné vozidlo ovládané počítačom. Všetko, čo potrebujete, je len nastaviť cieľový bod.

Zdroj: brightside.me 
Titulná fotka: h2oninjamask.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
7 varovných signálov, že si tvoj kamarát našiel frajerku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME