Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Gyosen Asakura je 49-ročný chlapík, ktorý má za sebou dídžejskú kariéru. Životná cesta ho následne zaviala do budhistického chrámu Shō-onji, v meste Fukui. Pri svojej duchovnej službe prišiel s poriadne originálnym nápadom – aplikovať svoje dídžejské skilly počas náboženských obradov. Dvakrát ročne sa v chráme organizujú špeciálne akcie, ktoré kombinujú prvky technopárty s tradičnými budhistickými rituálmi.

Hlavný cieľ, ktorý chce technomních dosiahnuť, je prilákanie mladých ľudí k duchovnu a náboženstvu. Okúzľujúce svetelné projekcie, lúče odrážajúce sa od zlatej výzdoby a hypnotizujúca hudba vytvárajú psychadelickú atmosféru vyjadrujú Gyosenove predstavy o čistej krajine. Čisté krajiny sú nadprirodzené svety, ktoré sa vyskytujú v budhistickom učení.

Pripraviť takéto komplikované predstavenie je náročné z mnohých stránok – či už ide o organizáciu, hudobnú stránku alebo techniku. To je jeden z dôvodov, prečo sa techno show v chráme uskutočňuje len tak zriedkavo. Na to, aby Gyosen dokázal pripraviť ešte ohromujúcejšiu šou, potreboval novú techniku. Obrátil sa preto na internet a zorganizoval zbierku. Jej cieľom bol získať 2684 amerických dolárov, ale už za niekoľko dní tento cieľ prekonal a od svojich nadšených fanúšikov zozbieral $3121.

©Gyosen Asakura

Techno dídžej nie je jediný budhistický duchovný, ktorý popularizuje náboženstvo prostredníctvom modernej hudby. Známym sa stal tiež Kansho Tagai, vystupujúci pod menom MC Hapiness. Tento Japonec odovzdáva budhistické učenie prostredníctvom rapovania. Je to ďalší skvelý spôsob, ako predviesť náboženstvo mladým generáciám, ktoré považujú tradičné bohoslužby za nudné a staromódne. Pokiaľ staré cesty k cieľu nevedú, treba vytvoriť nové.

Zostáva nám len dúfať, že sa budú inšpirovať aj predstavitelia európskych cirkví. Vidieť farára rapovať Očenáš, by bol nepochybne zaujímavý zážitok.

Zdroje: electronicbeats.com, tsemrinpoche.com, vice.com
Titulná fotka: Gyosen Asakura


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť