Techno a budhizmus? Mních sa rozhodol bohoslužby v chráme poriadne oživiť!

Keď sa bývalý DJ vydá na duchovnú cestu, môže to priniesť nečakané výsledky!

Gyosen Asakura je 49-ročný chlapík, ktorý má za sebou dídžejskú kariéru. Životná cesta ho následne zaviala do budhistického chrámu Shō-onji, v meste Fukui. Pri svojej duchovnej službe prišiel s poriadne originálnym nápadom – aplikovať svoje dídžejské skilly počas náboženských obradov. Dvakrát ročne sa v chráme organizujú špeciálne akcie, ktoré kombinujú prvky technopárty s tradičnými budhistickými rituálmi.

Hlavný cieľ, ktorý chce technomních dosiahnuť, je prilákanie mladých ľudí k duchovnu a náboženstvu. Okúzľujúce svetelné projekcie, lúče odrážajúce sa od zlatej výzdoby a hypnotizujúca hudba vytvárajú psychadelickú atmosféru vyjadrujú Gyosenove predstavy o čistej krajine. Čisté krajiny sú nadprirodzené svety, ktoré sa vyskytujú v budhistickom učení.

Pripraviť takéto komplikované predstavenie je náročné z mnohých stránok – či už ide o organizáciu, hudobnú stránku alebo techniku. To je jeden z dôvodov, prečo sa techno show v chráme uskutočňuje len tak zriedkavo. Na to, aby Gyosen dokázal pripraviť ešte ohromujúcejšiu šou, potreboval novú techniku. Obrátil sa preto na internet a zorganizoval zbierku. Jej cieľom bol získať 2684 amerických dolárov, ale už za niekoľko dní tento cieľ prekonal a od svojich nadšených fanúšikov zozbieral $3121.

©Gyosen Asakura

Techno dídžej nie je jediný budhistický duchovný, ktorý popularizuje náboženstvo prostredníctvom modernej hudby. Známym sa stal tiež Kansho Tagai, vystupujúci pod menom MC Hapiness. Tento Japonec odovzdáva budhistické učenie prostredníctvom rapovania. Je to ďalší skvelý spôsob, ako predviesť náboženstvo mladým generáciám, ktoré považujú tradičné bohoslužby za nudné a staromódne. Pokiaľ staré cesty k cieľu nevedú, treba vytvoriť nové.

Zostáva nám len dúfať, že sa budú inšpirovať aj predstavitelia európskych cirkví. Vidieť farára rapovať Očenáš, by bol nepochybne zaujímavý zážitok.

Zdroje: electronicbeats.com, tsemrinpoche.com, vice.com
Titulná fotka: Gyosen Asakura

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 ľudí, ktorí už dávno žijú v roku 3017

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME