Technologické vychytávky, ktoré chcel pred 20 rokmi každý

Dnešné decka nepochopia.


Technológie sa každú chvíľu posúvajú vpred. Niektorí z nás sa narodili do doby, keď sa ešte nechyrovalo ani o internete, nieto o televízii, čo si dnešné decká nedokážu ani predstaviť. Ak si jedným z detí deväťdesiatych rokov, tak si pravdepodobne zažil niektoré z týchto technologických vychytávok. Vtedy sme z nich boli úplne nadšení, keď ich vidíme teraz, tak sa akurát zasmejeme.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Blikačka na telefón

Dnešné decká pravdepodobne netušia, o čom je reč. Kedysi bola však frajerina mať na telefóne prilepenú takzvanú „blikačku“ – nálepku, ktorá svietila vždy, keď nám prišla správa alebo sme s niekým volali.

Transparentná elektronika, cez ktorú bolo vidieť

Shutterstock

Samotný internet v mobile

Keď si náhodou klikol na tlačidlo internetu a potom ťa tvoji rodičia naháňali po dome s remeňom kvôli faktúre, ktorá prišla od operátora.

Alebo, keď si si mohol pustiť z mobilu pesničku vo formáte mp3

A pesničky sa vtedy ešte poctivo sťahovali. Do telefónu sa ti vošli tak tri, ale bol si najväčší frajer.

Profimedia.sk
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

A mohli ste si ich posielať cez bluetooth

Niektorí si ešte možno pamätajú, ako sa veci na mobiloch posielali cez infraport. To bol život!

Aplikácie, cez ktoré si mohol vypiť pivo

Alebo aplikácia so sviečkou, ktorú si mohol sfúknuť

Shutterstock

Áno, dekel nám odletel aj z takých vecí, ako bol blesk na mobile

Nehovoriac o tom, keď prišli mobily so selfie kamerou.

Mp3 prehrávač, ktorý bol malinký a nemusel si so sebou nosiť gigantický discman

Obrazovky v autobusoch, na ktorých sa dal pozerať film

Nevadí, že si si tam mohol pozrieť film, ktorý si už päťkrát videl, vtedy si nemal v autobuse wifi a už vôbec nie telefón, ktorý by vedel, čo je wifi a internet.

Shutterstock.com
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Tie smiešne hry na telefón, ako ťahanie toaletného papiera alebo hádzanie papierových gúľ do koša

Vtedy to bola náramná zábava.

Televízor, ktorý mal v sebe zabudovaný prehrávač na DVD-čka

Obyčajné CD-čka, ktoré nahradili diskety

Kedysi to bola veľká vec, teraz je mechanika na CD dosť zriedkavá.

Chris Yates, Unsplash

A tie potom nahradili USB-čka

Bolo veľmi ťažké pochopiť, ako je možné, že sa na niečo také malinké zmestí toľko vecí.

Potom prišli pamäťové karty

To ešte len bolo nepochopiteľné, ako sa na niečo také malé zmestí toľko vecí.

Ján Dubnička, moderátor, Markíza, TV a Media, celebrity, vtedy a teraz

Odporúčame prečítať:

Krajší ako Koleník? Sociálne siete Slovákov zaplavili fotky namakaného bývalého markízaka, zmenil sa na nepoznanie

Hodinky, ktorým svietil ciferník na modro

Áno, teraz je to úplne bežná vec, ale kedysi to bolo super cool.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Shutterstock

Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA