Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Tečú ti sliny počas toho, ako spíš? Toto sa vtedy deje s tvojím telom

Každému sa to niekedy deje.


Odpočinok je pre naše telo nevyhnutný. Ak chceme mať produktívny a aktívny život, potrebujeme každú noc dostatočný spánok a vyhnúť sa nespavosti, ktorá nám môže komplikovať celý nasledujúci deň.

Tí, ktorí nedostatočne spia a sú počas dňa unavení, sa môžu cítiť nepríjemne, môžu mať zlú náladu alebo zdravotné problémy spôsobené nedostatkom energie. Telo sa preto snaží vytvoriť nový spánkový cyklus a človek skončí tým, že zaspáva pri stole alebo v autobuse.

Ak pri spánku tečie slina

Niekomu sa stáva, že sa po dobrom spánku prebudí a cíti, že miesto, kde mal hlavu, je pokryté slinami. Mnohí si myslia, že je to neprípustné a niekedy ťa za to aj vysmejú. Opak je však pravdou, a ty môžeš byť na seba hrdý, pretože patríš do šťastnej skupiny ľudí.

Slintanie“ počas spánku je znakom toho, že bol spánok veľmi priaznivý a telo dobre odpočíva. Existujú rôzne fázy spánku, avšak tá, ktorá sa nazýva REM, je fáza, ktorá ti umožňuje relaxovať najviac a v tejto fáze máš tiež najhlbší spánok.

Keď ti tečie slina, znamená to, že fáza REM prebieha nepretržite, a preto nemáš žiadne problémy so spánkom a nedochádza k žiadnemu rušeniu. Vtedy môžeš spať tak dobre ako málokto.

Ak ti, naopak, slinka netečie nikdy, môže to byť znakom toho, že tvoje spánkové návyky sú počas noci narušené a spánok je nedostatočný. Pamätaj, že pre dobrý osobný a profesijný rozvoj je spánok nevyhnutný. Ak máš problémy so spánkom, neváhaj navštíviť odborníka.

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.