Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

TEDI sťahuje z predaja viaceré produkty. Obsahujú nebezpečnú látku

Produkty môžeš vrátiť na ktorejkoľvek predajni.


Prednedávnom sme ťa informovali o viacerých produktoch, ktoré sa sťahujú z predaja. Nedávno to bola napríklad nabíjačka od spoločnosti IKEA, ktorá mohla spôsobiť popáleniny či zasiahnutie elektrickým prúdom.

Po novom sa k nim pridáva aj obchodný reťazec TEDi, ktorý taktiež z predaja sťahuje svoje produkty, informuje o tom na svojej stránke. Ide o bežné výrobky, ktorý používame takmer každý deň. Reč je o perách.

Obchod svojich zákazníkov informuje, že viaceré perá, ktoré predával, obsahovali zvýšené hodnoty nebezpečnej látky, ktorá môže byť zdraviu škodlivá. Ide o látku zvanú kadmium. V dôsledku tohto zistenia sa výrobok neodporúča používať.

Kadmium je prvok, ktorý sa radí medzi ťažké toxické kovy. Môže spôsobovať zdravotné problémy spojené s poruchami obličiek či viesť ku krehnutiu kostí. Vysoká hladina môže viesť k tráviacim a dýchacím problémov, hrozí taktiež aj potenciálny vznik rakoviny, vysvetľuje Info.

Produkty, ktoré TEDi sťahuje, majú viaceré variácie

Stiahnuté produkty sú perá s ozdobami vo viacerých farbách (ružová, antracitová a strieborná). Majú rôzne dizajny s hlavami sovy, korunky, plameniaka a srdca.

TEDi

Mohlo by ťa zaujímať:

Fitko a lyžovačka zadarmo? K EMEFKA predplatnému ti teraz dáme nielen voucher do fitka, ale aj skipas

TEDi zároveň poukázal na to, že produkty sa nachádzali na regáloch obchodov v čase od 1. júna 2023 do 17. novembra 2023.

Zákazníci môžu tovar vrátiť, bude im vyplatená kúpna cena v závislosti od produktu (2 / 2,55 / 3 eurá), alternatívne ponúka možnosť výmeny za iný tovar na ktorejkoľvek predajni.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.