Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Tehotná Američanka využila jazdný pruh určený pre viac pasažierov. Jej nenarodené dieťa je vraj plnohodnotný človek

Týmto spôsobom protestovala proti zrušeniu ústavného práva na interrupciu.


Koncom júna Najvyšší súd Spojených štátov amerických zrušil prelomový rozsudok Roe v. Wade z roku 1973, ktorý zaručoval ženám ústavné právo na interrupciu. Po zrušení sa však kompetencie v tejto otázke vrátili na zvolených predstaviteľov jednotlivých štátov.

Podľa ľudskoprávnych organizácií a viacerých politikov ide o „obrovský krok späť“ v otázkach ženských práv a rozhodnutie vyvolalo aj masové protesty. Ako píše portál Unilad, viaceré ženy sa proti zrušeniu rozsudku rozhodli protestovať originálnym spôsobom.

Brandy Bottone z Texasu, ktorá je v 34. týždni tehotenstva, napríklad počas jazdy autom zamierila do pruhu, ktorý je vyhradený pre viacero pasažierov. V aute však sedela sama. Polícia sa jej neskôr spýtala na motív jej konania.

Profimedia

Brandy s úsmevom odvetila, že jej nenarodené dieťa by sa malo počítať ako ďalší pasažier, a ona má teda právo využiť tento jazdný pruh. Napokon, takzvaní pro-life aktivisti tvrdia, že život človeka sa začína od počatia, no nie? Tým pádom logicky musí byť ďalším pasažierom.

Policajtov zmiatla

„Išla som vyzdvihnúť do školy svojho syna. Vedela som, že nemôžem meškať ani minútu, tak som využila pruh pre viacerých pasažierov,“ povedala Brandy novinárom. „Keď sa ma policajt spýtal, či je ešte niekto v aute, ukázala som na brucho a povedala som: ‚Moje dieťa. Je to ďalší človek.’”

Dodala, že policajt bol poriadne zmätený. Povedala mu, že podľa zrušenia rozsudku Roe v. Wade je jej nenarodené dieťa proste ďalším pasažierom. Policajt napokon len zašomral, že „dve osoby znamenajú dve osoby mimo tela“. Čiže policajt nenarodené dieťa nepovažoval za plnohodnotnú osobu. Na rozdiel od Najvyššieho súdu a pro-life aktivistov.

Shutterstock

Brandy napokon dostal pokutu 215 dolárov (okolo 214 eur). To ju podľa jej slov poriadne nahnevalo. „Ak sa plod považuje za život už pred narodením, prečo sa nepočíta ako druhý pasažier?“ spýtala sa rečnícky. Zdá sa, že to platí len vtedy, keď sa to zákonodarcom hodí. Brandy ale celkom pekne dokázala vystihnúť absurdnosť a hlúposť nového zákona.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť