Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
PR článok v spolupráci s TV Joj

Televízia JOJ predstaví už čoskoro svoje nové spravodajské štúdiá

Nové štúdiá si môžete prvýkrát pozrieť v deň 22. narodenín televízie JOJ, 2. marca.


Televízia JOJ pripravovala niekoľko mesiacov absolútne nové najmodernejšie spravodajské štúdiá. Prvýkrát v nich odvysiela relácie KRIMI a NOVINY TV JOJ už 2. marca 2024 od 19:00.

Hlavným pilierom vysielania televízie JOJ je jej spravodajstvo. To po rokoch mení svoje štúdiá a jednotlivé spravodajské relácie dostanú aj novú grafiku. Spravodajstvo televízie JOJ sa od marca bude nachádzať vo veľkom štúdiu, kde dostanú svoj priestor Ranné noviny, Noviny o 12, Topstar, Krimi, NOVINY TV JOJ, Šport i Najlepšie počasie. V ďalšom, vedľajšom, štúdiu bude vysielať spravodajská televízia JOJ 24.

Prvé plány a rozhovory o nových štúdiách pre spravodajstvo televízie JOJ i JOJ 24 vznikli vo februári 2023. Takmer rok trvala architektonická a technologická príprava a samotná realizácia. Aktuálne sú to najmodernejšie spravodajské štúdiá s úžasnými možnosťami, ktoré dokážu spravodajstvo zatraktívniť a informačne obohatiť.

Televízia JOJ predstaví už čoskoro svoje nové spravodajské štúdiá
EMEFKA

„Po tom, ako sme spustili spravodajskú televíziu JOJ 24, sme začali s rozhovormi o úplne nových spravodajských štúdiách. Príprava aj realizácia boli precízne a dlhé, no v tejto chvíli môžem povedať, že od marca ponúkneme divákom aktuálne najmodernejšie spravodajské štúdiá na trhu. Verím, že ich diváci ocenia a dostanú tak ešte lepšie, atraktívnejšie a bohatšie informácie,“ hovorí šéf spravodajstva JOJ Group Roland Kubina.

Pozadie v štúdiách tvorí digitálny horizont, pred ním sa nachádzajú LED steny s vysokým rozlíšením. Za hlavným spravodajským pultom, odkiaľ budeme vysielať NOVINY TV JOJ, je najväčšia obrazovka, na ktorej je možné zobraziť naraz dva živé vstupy z dvoch rôznych miest.

Veľkou novinkou sú dva druhy robotických kamier. To znamená, že v štúdiu bude s moderátormi už len jediný kameraman, a to ten, ktorý je za žeriavom – Jimmy Jibom. Zvyšné kamery budeme riadiť z réžie, odkiaľ je možné ich programovanie, a tým aj presné komponovanie záberov.

Ovládanie čítačky pedálom pod spravodajským pultíkom nie je pre niektorých moderátorov novinkou. Tento spôsob ovládania čítačky už totiž moderátori spravodajskej televízie JOJ 24 poznajú a vysielajú tak už viac ako rok od jej spustenia. Znamená to, že moderátor si sám určuje tempo svojho prejavu.

Televízia JOJ predstaví už čoskoro svoje nové spravodajské štúdiá
EMEFKA

K dvom štúdiám pribudli aj dve réžie, pričom z oboch je možné obsluhovať ktorékoľvek štúdio, v ktorom sa bude vyrábať relácia, alebo bude prebiehať živé vysielanie.

Štúdiá sú kvôli svetelným a zvukovým požiadavkám bez okien, teda bez prístupu denného svetla a možnosti vetrania. Preto sú vybavené modernou vzduchotechnikou, klimatizáciou a rekuperáciou, ktorá zabezpečuje čerstvý vzduch pri prevádzke štúdií. V našich štúdiách je ďalšie množstvo zaujímavostí a vychytávok ako dvojité podlahy, v ktorých sú umiestnené všetky káble, aby neprekážali v pohybe robotickým kamerám. Podlaha tlmí svetlo a zvuk, podobne ako špeciálna priečka oddeľujúca obe štúdiá, ktorá predstavuje dokonalú zvukovú bariéru. V oboch štúdiách a réžiách bolo pri ich výstavbe použitých viac ako desať kilometrov video káblov, internetových je približne osem kilometrov.

S modernými štúdiami prichádzajú aj nové logá spravodajských relácií. Vznikali v kreatívnom tíme pod vedením Ondreja Garana Hutníka.

Nové štúdiá si môžete prvýkrát pozrieť v deň 22. narodenín televízie JOJ, 2. marca. Spravodajský tím verí, že aj vďaka nim vám v nasledujúcich rokoch prinesie kvalitnejšie, informačne bohaté a obrazovo atraktívne správy.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.