Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Televízia, ktorú môžeš ochutnať. Japonec vytvoril obrazovku, ktorá chutí ako jedlo

Prístroj zatiaľ obsahuje desať príchutí.


Japonská veda svetu predstavila vynález, nad ktorým budú iste mnohí len zarazene krútiť hlavou. Vytvorila totiž obrazovku s názvom Taste The TV (TTTV), teda v preklade Ochutnaj televíziu. Ako píše portál 9GAG, pod týmto názvom sa skrýva prístroj s obrazovkou určenou na lízanie.

Áno, čítaš dobre. Obrazovka má zatiaľ desať rôznych príchutí. Tie sa nachádzajú v zásobníkoch, ktoré sa rozprašujú na hygienickej fólii na monitore a vytvárajú chuť konkrétneho jedla.

Chute z obrazovky

Profesor Homei Mijašita tvrdí, že podobný prístroj môže ľuďom pomôcť napríklad aj v súčasných pandemických časoch. „Cieľom je vytvoriť pre ľudí zážitok, akoby jedli v reštaurácii na druhom konci sveta, aj keď ostanú doma,“ priblížil Mijašita. Prvý prototyp zhotovil už minulý rok úplne sám. Predpokladá, že ak sa bude predávať, bude stáť približne 773 eur.

V súčasnosti prístroj obsahuje príchute cukru či čokolády, ale Mijašita plánuje jeho ponuku rozšíriť napríklad o chlieb či pizzu. Tiež dúfa, že raz vytvorí platformu, kde budú zhromaždené chute z celého sveta, ktoré sa budú dať stiahnuť pre kohokoľvek. V budúcnosti tak možno pri sledovaní kuchárskych programov budeme môcť z pohodlia vlastnej obývačky ochutnať pripravované pokrmy!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť