Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa
Zdroj: ©Shutterstock

Televízne vysielanie v roku 1977 prerušil samozvaný mimozemšťan. Pre planétu Zem mal dôležitý odkaz

Páchateľa sa nikdy nepodarilo odhaliť.

V novembri roku 1977 došlo v oblasti južného Anglicka vo Veľkej Británii k incidentu, ktorý dodnes púta pozornosť milovníkov záhad a UFO. Klasické vysielanie televízie Southern Television bolo totiž prerušené neznámym páchateľom či páchateľmi.

Podarilo sa im nabúrať priamo do vysielania: obraz sa rozpadol, zvuk sa stíšil. A potom sa ozval podivný hlas so správou pre obyvateľov planéty Zem. Dotyčný sa predstavil ako mimozemšťan Vrillon a povedal, že má pre pozemšťanov dôležité posolstvo.

Shutterstock

Posolstvo planéte Zem

K poruche signálu došlo 26. novembra 1977 desať minút po piatej večer. Televízia práve vysielala správy, pričom hlásateľ Andrew Gardner sa venoval konfliktom zmietanej Rhodesii (dnešné Zimbabwe).

Odrazu ale obraz začal poskakovať, rozostrel sa a zvuk sa stratil. Diváci si zrejme najprv mysleli, že ide o bežnú poruchu, ktorá po pár sekundách zmizne, lenže nestalo sa tak. Namiesto toho k nim začal z televízie prehovárať neznámy hlas. Jeho prejav trval dlhých šesť minút.

„Prehovára k vám Vrillon, zástupca Aštarského galaktického vedenia,“ začal neznámy. „Mnoho rokov ste nás vídali ako svetlá na oblohe. Prišli sme vás varovať pred osudom vašej rasy a vášho sveta, aby ste sa vyhli katastrofe, ktorá ohrozuje váš svet.“

Vrillon upozornil, že planéta Zem „prechádza do veku Vodnára“ a môže byť pre ľudstvo časom mieru a evolúcie. Ľudia sa ale musia zbaviť všetkých zbraní hromadného ničenia, ktoré ohrozujú mier.

„Seďte pokojne a počúvajte, pretože druhú šancu nemusíte dostať. Všetky vaše zbrane zla musia byť odstránené. Čas konfliktov je už minulosťou a rasa, ktorej ste súčasťou, môže postúpiť do vyšších štádií vývoja, ak ukážete, že ste toho hodní. Máte už len málo času na to, aby ste sa spolu naučili žiť v mieri a dobrej vôli.“

Mohlo by ťa zaujímať:

Navštevujú Zem skutočne mimozemšťania? Čo je vlastne fenomén UFO a čo naň hovoria vedci?

Vrillon dodal, že mimozemšťania nás odjakživa sledovali, ale sú znepokojení naším vývojom. Podľa nich sa totiž rútime do záhuby. „Sme tu, aby sme vám pomohli najviac, ako budeme vedieť,“ povedal. „Nebojte sa, spoznajte samých seba a žite v súlade so spôsobmi planéty Zem. My z Aštarského galaktického vedenia vám ďakujeme za pozornosť. Opúšťame rovinu vašej existencie. Nech ste požehnaní najvyššou láskou a pravdou vesmíru.“

Po týchto slovách sa vysielanie opäť obnovilo. Moderátor Gardner sa následne ospravedlnil za „poruchu zvuku“, ku ktorej došlo v niekoľkých oblastiach, kde televízia vysielala.

Shutterstock

Pozoruhodný prípad

Čo si o celom incidente myslieť? Väčšina divákov ho zrejme považovala za vtip. Napokon, nie je to prvý prípad, keď sa podobným spôsobom podarilo „nahackovať“ signál nejakej televíznej stanice. Vrillon a jeho prejav sa ale od ostatných podobných prípadov predsa len v niečom líši.

Totiž, iné narušenia vysielania už svojím obsahom jednoznačne pôsobia ako vtip či trollenie. Ľudia na nich robia hlúposti, vykrikujú či nadávajú. Takým prípadom bol aj prípad z roku 1987, v ktorom neznámy človek v maske Maxa Headrooma táral do éteru nezmysly.

Skrátka išlo o žart. Lenže Vrillonov odkaz nič také neobsahuje. Naopak, jeho tón je pokojný a bez emócií. Navyše sa ľuďom snaží prehovoriť do duše a presvedčiť ich, aby sa zbavili konfliktov a zbraní. Pokiaľ odhliadneme od niektorých ezoterických prvkov prejavu, tak to znie celkom rozumne, nemyslíš?

Aj to bol zrejme dôvod, prečo sa Vrillonov odkaz stal v ufologických a záhadologických kruhoch mimoriadne populárnym. Niektorí sú dokonca presvedčení, že naozaj išlo o odkaz mimozemskej civilizácie. Koniec-koncov, meno Aštar je v ufologickom prostredí dobre známe.

Agronopolos/Wikipedia

V našich končinách sa s ním stretávame v podivnej sekte Vesmírní lidé, ktorú vedie Ivo A. Benda. Ten ale nebol prvý, kto tohto vesmírneho mesiáša spomenul. Prvýkrát sa o ňom zmienil americký kontaktér a ufológ George Van Tassel už v roku 1952. Tvrdil, že od neho získava dôležité telepatické správy, ktoré sú určené obyvateľom Zeme.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť