Temný komiksový thriller Joker vstupuje do kín. Odnesie si zaň Joaquin Phoenix Oscara?

Slovenskú premiéru si lákavá a originálna komiksovka odbije už čoskoro.

Zdroj: Continental film

Pokiaľ už máš dosť pestrofarebných komiksoviek, ktoré sú len spotrebnou popcornovou zábavou, nastraž uši a oči. Do slovenských kín totiž prichádza mimoriadne očakávaný komiksový thriller Joker s Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe. Ako hovorí už názov, v príbehu budeme sledovať zrod Jokera, jedného z najznámejších záporákov všetkých čias.

Temná a drsná komiksovka

Verzií Jokerovho originu sme sa na stránkach komiksov či na strieborných plátnach dočkali hneď niekoľko. Vo vízii režiséra Todda Phillipsa bude budúci Joker neúspešným komikom s psychickými problémami. Zavrhnutý spoločnosťou sa čoraz viac ponára do šialenstva a sveta zločinu a stáva sa novou, desivou legendou Gotham City.

Snímka nebude mať žiadnu spojitosť s DC komiksovým univerzom, ale má byť prvým projektom odnože DC Black, ktorá by nám mala priniesť niekoľko samostatných komiksových filmov, ktoré však budú temnejšie, originálnejšie a cielené na náročnejších divákov.

Už podľa trailerov je jasné, že tentokrát nás nečaká žiadne infantilné dobrodružstvo, ale poriadne temný psychologický thriller. Tvorcovia sa pri jeho tvorbe inšpirovali hlavne dielom Martina Scorseseho, menovite jeho filmami, ako Taxikár, Kráľ komédie či Špinavé ulice.

O tom, že tentokrát sa na nás rúti výnimočná a originálna vízia, svedčí aj fakt, že Joker si z prestížneho filmového festivalu v Benátkach odniesol Zlatého leva za najlepší film.

Okrem Joaquina Phoenixa vo filme uvidíme aj Zazie Beets, Roberta De Nira, Bretta Cullena, Douglasa Hodgea, Shea Whighama či Billa Campa. Snímka si na spomínanom festivale v Benátkach okrem ceny odniesla aj 8-minútový standing ovation, amerických recenzentov však dosť polarizovala. Podľa nich je totiž možno až príliš temný a depresívny.

V každom prípade je jasné, že Todd Phillips doručí mimoriadne zaujímavé a svojské dielo. Snímku si v slovenských kinách budeš môcť vychutnať od 3. októbra 2019.

Zdroj: Continental Film

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Sprievodca alkoholickými nápojmi, ktorý objasňuje, prečo tieto nápoje pijeme

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME