Konverzačné témy, na ktoré sa ľudia milujú hádať a mali by byť zakázané

Iba si zbytočne pokazíš deň, no stojí ti to za to?

Zdroj: Shutterstock

Ľudia sú rôzni. Keby sme všetci boli rovnakí, život by bol predsa nudný (rovnako ako aj debaty v komentároch na sociálnych sieťach). Avšak, čo sa stane, ak sa pokojný človek s otvorenou mysľou a ochotou vypočuť si akýkoľvek názor ocitne v otvorenej debate s jeho pravým opakom?

No, jediné, čo by z toho mohlo vzniknúť, je katastrofa. Preto, ak si ty ten pokojnejší človek, toto sú témy, o ktorých sa s ľuďmi s trošku radikálnejšími názormi určite nehádaj.

Hudba

Sú fanúšikovia, ktorí poznajú hranice, dokážu dať šancu aj inej ako ich obľúbenej hudbe a dokážu zniesť, že ju niekto nemá rád. Ale taktiež sú fanúšikovia, ktorí si pre svojho idola dajú odobrať pravú časť pľúc.

A do takých netreba rýpať, ak nechceš prísť k úrazu (poprípade nechceš, aby bola o tebe celá ich Instagram story). V tomto prípade platí, že mlčanie je zlato, a ak sa nemáš chuť hádať, tak je lepšie zahryznúť si do jazyka a ticho trpieť.

Profimedia

Humor

Na svete snáď neexistuje jeden vtipný príspevok, pod ktorým by sa nenachádzali komentáre dvoch druhov ľudí:

1. Tých, ktorí majú radi humor a rozumejú, ako funguje.

2. Tých, ktorí by veľmi chceli mať radi humor, ale nerozumejú mu, tak sa radšej rozhodnú napísať: „Nechápem, ako to niekomu môže prísť vtipné, toto je už moc“ a zanechať dislike.

Nie je nič zlé na tom, ak niekto nerozumie humoru, nie všetci ho dostali do vienka. Dokonca nie je ani nič zlé na tom, ak niekto preferuje iba jeden druh humoru. Avšak, ak nemáš rád čierny humor a natrafíš naň, prečo sa snažíš zakázať ostatným, aby sa zabavili?

Humor je ďalšou z miliónov tém, v ktorej budú dve vojská ľudí s rozdielnymi názormi, a netreba sa ohľadom toho hádať, pretože sa nikdy nedohádaš.

Profimedia

Náboženstvo

Je smutné, že veľmi málo ľudí sa na túto tému dokáže rozprávať s nadhľadom a bez zbytočných emócií. Či už veríš, alebo neveríš, nehádaj sa. Nemá to zmysel. Si veriaci? Dobre pre teba. Si ateista? Dobre pre teba.

Ak to nebudeš hrotiť a behať po svete, agresívne rozdávajúc ružence alebo antikresťanské brožúrky, tak nebudeš zatiahnutý do zbytočných konfliktov ohľadom existencie Boha, ktorý ak je, tak nad nami iba krúti hlavou.

Profimedia

Homosexualita

Na svete už celkom akceptovaná téma, o ktorej sa vedú otvorené konverzácie, na Slovensku ešte stále tabu. Ak sa stretneš s homofóbnym človekom, ktorý sa rozhodol nahlas vyjadrovať svoj názor, neprotireč mu. Načo? Ak si tento človek stojí za svojím, nikdy ho nepresvedčíš, že by bolo možno lepšie venovať menej energie šíreniu nenávisti a viac energie riešeniu vlastných komplexov.

Profimedia

Móda

Ďalšia debata, ktorá by v spoločnosti dvoch nesprávnych ľudí mohla vyvolať peklo. Stačí, že jeden z vás nerešpektuje právo na názor, a hádka je na svete. Ohľadom toho, čo je „dobrá“ a „zlá“ móda, sa v živote nedohodnete, pretože každý preferuje niečo iné. Všetko je vec názoru. To, že tebe sa nepáčia rifle s vysokým pásom, neznamená, že sa nepáčia nikomu.

To, že sa tebe páčia tričká s potlačou, neznamená, že sa páčia všetkým. Preto by sme sa všetci mali v oblasti módy, ale aj vo vyššie spomínaných témach držať toho, že každý má právo na názor a hádky nič nevyriešia, pretože na to, kto má pravdu, nikdy v živote neprídete.

Profimedia

Politika

Pri tejto téme sa ľudia neboja začať vyťahovať nože a nukleárne bomby, pretože z nejakého dôvodu (ktorý nám zatiaľ nie je známy) sa väčšina populácie jednoducho miluje hádať na túto tému. A opäť sme pri tom, akí sú ľudia rôznorodí.

Každá politická kampaň je iná, a hoci sa to tým radikálnejším zástancom jednej politickej strany môže zdať nereálne, každá jedna politická kampaň si nájde svojich „fanúšikov“. Všetko je o ľudských prioritách. A aj keď je politika dosť závažná vec, ktorá rozhoduje o celom našom fungovaní a žití v našej krajine, netreba kvôli nej zabíjať.

Ak sa stretneš s niekým, kto volil inú politickú stranu ako ty, namiesto toho, aby si mu dal na hubu alebo vynadal do debilov, si s ním radšej v pokoji vymeň názory. Je veľmi pravdepodobné, že nebudeš súhlasiť s ničím, čo tento človek povie, ale ničiť kamarátske vzťahy kvôli politike je skutočne obrovská hlúposť. Mier.

Profimedia


Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
42
Fuuj
Fňuk Fňuk
11
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
15
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
6 situácií, v ktorých si povieš: "To je ale strašný chuj!"

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME