Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 14.7.2024
sk
Kamil
, Lara
cz
Karolína
, Karolina, Karla
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

„Ten nový bojler ma zruinuje.“ 5 rozdielov medzi životom v byte a v dome

Ani jedno nie je prechádzka ružovou záhradou.

Život v byte a v dome je ako deň a noc – každý má svoje vlastné čaro a svoje vlastné výzvy. Predstav si, že si chceš v byte vypestovať vlastný zeleninový záhon – susedia by sa asi čudovali, prečo máš na balkóne minifarmu. Alebo, naopak, skús v dome ignorovať kosenie trávnika tak dlho, ako v byte ignoruješ umývanie okien – niekde tam vonku by sa asi čoskoro začali objavovať dinosaury.

V tomto článku ti prostredníctvom vtipných ilustrácií ukážeme päť zásadných rozdielov medzi životom v byte a v dome, ktoré ti pomôžu zasmiať sa a zároveň pochopiť, do čoho ideš. Poďme sa teda pozrieť, aké vtipné situácie ťa čakajú na každom kroku.

1. Riešenie problémov

Problémov týkajúcich sa bývania, pochopiteľne. To, že si ťa bývalá zablokovala na všetkých sociálnych sieťach, je stále len tvoj problém, ale aspoň zatepľovanie či rekonštrukciu výťahov preberiete spoločne na domovej schôdzi. Aj majitelia bytov majú domové schôdze, len vyzerajú trošku inak.

Si to ty, možno frajerka, pes, ktorý ničomu nerozumie, a dve muchy na stene, ktoré preliezli sieťkou a teraz horia nedočkavosťou, ktorého z vás troch porazí skôr. Vzhľadom na stav tvojho bankového účtu je víťaz jasný.

5 rozdielov medzi životom v byte a v dome
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Opravy

Pokiaľ nemáš susedov, čo ťa na týždennej báze vytápajú, v byte toho veľa nenaopravuješ. Z času na čas zavoláš inštalatéra, nech ti dotiahne kvapkajúci kohútik, dvakrát za uhorský rok dokúpiš nové žiarovky a raz ti možno vytečie umývačka. Len tak, aby sa nepovedalo. Nie je to na radostný potlesk, ale stále sa hýbeme v dvojciferných číslach.

V dome menej ako sto eur nestojí hádam ani kyslík, ktorý v ňom dýchaš. Okrem všetkých vyššie spomenutých opráv totiž treba rátať aj s pálkami za opravu strechy, prerobenie plota či záchranu hnijúceho trávnika. A to už je na seriózny predaj obličky.

5 rozdielov medzi životom v byte a v dome
ArtCaveManiac / EMEFKA
Jeho podpisom bol odrezaný prst na ruke a zrolovaný kúsok novín v ústach obete. Toto je Gary Ray Bowles

Odporúčame prečítať:

Jeho podpisom bol odrezaný prst na ruke a zrolovaný kúsok novín v ústach obete. Toto je Gary Ray Bowles

3. Zelenina

Paradajky, uhorky či papriky, dodnes máš v čerstvej pamäti, ako chutili, keď ti ich babka v lete ako malému odtrhla rovno zo záhrady. Tie časy sú dávno preč. Už nechodíš na prázdniny na dedinu a tvojím jediným prísunom zeleniny je tá tragédia, ktorú vám vozia do miestneho supermarketu. Chutí ako voda, stojí celý majetok… no máš snáď na výber?

Nemáš. Na balkóne sa ti toho veľa neurodí a na parapet sa ti zmestí tak maximálne jeden kvetináč s pažítkou. Zato ľudia s domom a vlastnou záhradou, tým je sveta žiť. Keď dostanú chuť na parádne šťavnatú paradajku, stačí im prejsť desať krokov a už ju môžu žuť. Čo je viac?

5 rozdielov medzi životom v byte a v dome
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.