Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 22.6.2024
sk
Paulína
, Paula, Pavla
cz
Pavla

Na internete sa objavila nová virálna zábavka. Ako píše aj portál LADbible, tenisky značky Puma sa podľa viacerých ľudí až nápadne podobajú na nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Na prvý pohľad vyzerajú tieto tenisky úplne obyčajne.

Ak sa však na ne pozrieš zhora, uvidíš, že podobnosť s Hitlerom nie je úplne nezmyselná. Majú totiž čiernu špičku tvarovanú ako účes, ktorý nosil práve Hitler. O niečo nižšie navyše môžeš vidieť aj čiernu plochu na jazyku topánky, ktorá pripomína neslávne známe Hitlerove fúziky.

Hoci sa zástupcovia firmy Puma k celej veci zatiaľ nevyjadrili, asi ťažko ich môžeme podozrievať, že by svoje tenisky takto nadizajnovali úmyselne. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde len o zhodu náhod.

Faktom ale ostáva, že mnoho ľudí si túto podobnosť nevšimlo a zamerali sa na ňu, až keď sa fotka tenisiek stala virálnou. „Nikdy som si to nevšimol. Tenisky som mal dvakrát a nikdy som si tú podobnosť neuvedomil. Až doteraz,“ napísal jeden z užívateľov na Twitteri.

View this post on Instagram

?Apareció en las redes sociales la muestra del parecido. La puntera y la lengüeta del modelo Storm Adrenaline se parecen al flequillo y bigote del dictador nazi. . ?Varios usuarios rusos mostraron en las redes el asombroso parecido de las zapatillas, modelo Storm Adrenaline de Puma, con el rostro de Adolf Hitler. . ?Para poder verlo, hay que tener una vista panorámica desde arriba de las zapatillas donde puede identificarse el inconfundible flequillo del dictador junto a un pequeño bigote. . ?Entre los comentarios en las redes sociales, muchos recordaban que la empresa fundada por los hermanos Rudolf Dassler y Adolf "Adi" Dassler (que luego creó Adidas), apoyaban el régimen nazi y eran miembros del Partido Nacionalsocialista Alemán. . . #ZapatillaPumaHitler #PumaHitler #LasUsaMickyVainilla

A post shared by CN7 Noticias (@cn7noticiasok) on

„Musel som sa ich zbaviť, už som ich predal,“ prezradil ďalší. Na druhej strane sa našli aj takí, ktorí tvrdili, že tá podoba nie je taká jasná. „Tenisky v štýle Adolfa Hitlera? Ja to tam priamo nevidím. Myslím, že je to trochu pritiahnuté za vlasy,“ napísal jeden z užívateľov.

Našli sa aj takí, ktorým tenisky pripomínajú skôr slávneho spisovateľa a básnika Edgara Allana Poea a ruského dramatika a spisovateľa Nikolaja V. Gogoľa.

Podobu nacistického diktátora už ľudia videli v rôznych objektoch či zvieratách. Známe sú napríklad „hitlerovské mačky“, zlaté rybičky či dokonca stavby. Vo všetkých prípadoch však ide o náhodu. Nie je teda dôvod myslieť si, že by to práve v prípade Puma tenisiek malo byť iné.

Zdroj: ladbible.com


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.