Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Tento drink si doma nepripravuj. 28 študentov skončilo kvôli TikTok trendu v nemocnici

Netreba skúšať všetko, čo človek vidí na TikToku.


V dnešnej ére TikToku si vytvorenie nového internetového trendu vyžaduje skutočne minimálne úsilie. Nech už v online priestore zazdieľaš čokoľvek, určite sa nájde niekto, kto to s vidinou rýchlych zhliadnutí a lajkov bude chcieť zopakovať. Často je takéto opičenie sa celkom neškodné, v iných prípadoch môže skončiť pobytom v nemocnici.

Ako informuje portál Indy100, minimálne 28 študentov univerzity University of Massachusetts Amherst bolo nútených vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Dôvod? „Nevinný“ trend z TikToku, ktorý síce nezainteresovaného sledovateľa pobaví, hlavného aktéra však pošle rovno na pohotovosť, konkrétne na výplach žalúdka. Čo je táto „parádna“ výzva zač?

Vraždený nápoj, ktorý doma neskúšaj

Výzva nesie názov BORG drinking challenge. Ak si kladieš otázku, čo za zázrak je to ten BORG, nemusíš si viac lámať hlavu – nie je to druh alkoholu, ale skratka pre „blackout rage gallon“. Honosne by sme ho mohli nazvať miešaným drinkom, ktorý má dokopy objem jedného galónu (takmer 4 litre) a pozostáva z niekoľkých kľúčových komponentov.

@bellaaalonzo

How to make a BORG that actually tastes good (heart attack in a jug) happy snow day! #snowday #darty #borg #celsiuslivefit #utaustin #atx

♬ original sound – 🔔uh

Recepty sa rôznia v detailoch, v princípe však ide o vodu, kopec tvrdého alkoholu, nejaké sladidlo a nápoj s elektrolytmi. Akoby to už bez toho nebola dostatočne divoká kombinácia, niektorí sa neštítia pridať aj energetický nápoj. Miešať alkohol s kofeínom pritom nie je podľa odborníkov vôbec dobrý nápad (niežeby zvyšok tejto výzvy teda niekto schvaľoval).

Spomínaná univerzita varuje študentov, aby sa nápoju oblúkom vyhýbali. Zároveň nariadila všetkým novým študentom, aby sa zúčastnili prednášok, ktoré ich dovzdelajú v oblasti alkoholu a jeho bezpečnej konzumácie. Prednášky budú mimo iného rozoberať primerané množstvo alkoholu, ktoré je človek schopný zvládnuť, ako aj negatívne fyzické a duševné následky nadmerného požívania alkoholu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje