Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Tento futuristický vynález má pomôcť v boji s plešatosťou. Ako funguje?

Boj so stratou vlasov môže vyzerať hlúpo.


Ako si poradiť so stratou vlasov? V obchodoch nájdeme množstvo nápomocných prípravkov, internet je plný „zaručených“ rád, ako sa tohto problému zbaviť. Ak nič z toho nepomôže, vždy je tu možnosť sadnúť na lietadlo do Turecka a podstúpiť transplantáciu.

Svoje želiezko v ohni predstavila britská spoločnosť CurrentBody. Vecička, ktorá vraj pomôže v boji s plešatosťou, je futuristická sci-fi prilba, akoby vystrihnutá z filmu Tron.

plešivosť, strata vlasov, vynález, helma, CurrentBody
Profimedia

Helma, ktorá rieši plešatosť, nemusí byť hi-tech. Veď predsa, plešatú hlavu ti dokáže ukryť akákoľvek helma! Tá od CurrentBody sa však nesnaží problém skrývať, ale aktívne ho riešiť. Slúžiť na to má množstvo LED diód, ktorými je zvnútra posiata.

plešivosť, strata vlasov, vynález, helma, CurrentBody
Profimedia

Helma využíva tri vlnové dĺžky (630 nm, 650 nm, 655 nm), ktoré údajne pomáhajú prekrviť „podvýživené“ folikuly. To vedie k stimulácii rastu vlasov a následnému ústupu plešiny. CurrentBody uvádza, že prvé výsledky sú viditeľné po „už len“ 16 týždňoch každodenného používania.

Určite si prečítaj:

10 vecí vyrobených človekom, ktoré je (takmer) nemožné zničiť

plešivosť, strata vlasov, vynález, helma, CurrentBody
Profimedia

Jeden cyklus trvá desať minút a používateľovi ho majú spríjemniť zabudované bluetooth slúchadlá. Je otázne, či toto bizarné zariadenie skutočne funguje tak, ako výrobca uvádza. Ak máš potrebu vyskúšať si ho na vlastnej koži, k dispozícii je za 761 €.

YouTube video

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje