Tento graf jasne ukazuje, čo bol skutočný problém finálnej série Game of Thrones

Nebolo to len tým, že Lena Headey celú sériu len pozerala z okna.

Zdroj: HBO

Game of Thrones. Na svete hádam neexistuje človek s prístupom k televízii a internetu, ktorý by o existencii tohto fantasy seriálu nevedel. Počas svojho osemročného pôsobenia získal na svoju stranu milióny fanúšikov a čo sa obľúbenosti týka, valcoval jeden filmový rebríček za druhým.

Koncom mája tohto roka sa dočkal svojho dlhoočakávaného konca, ktorý nechal divákov v pomykove. Nie však tým spôsobom, ktorý oni sami (a nepochybne aj samotní tvorcovia) očakávali. Už pár hodín po odvysielaní finálnej časti zaplavila internety prívalová vlna „hejtu“ od nespokojných fanúšikov.

Tí, samozrejme, už predom vedeli, že ich obľúbený seriál nie je práve charakteristický šťastnými koncami. Posledná epizóda bola ale nešťastím celkom nového rozmeru.

HBO

Reč je prevažne o dialógoch, respektíve ich neprítomnosť. Je pravda, že počas celomestskej grilovačky a jej tragických následkoch mali postavy na robote iné, ako sa zdĺhavo vykecávať, no to nič nemení na tom, že tam tých dialógov bolo skutočne žalostne málo. A to nielen v poslednej epizóde, ale v poslednej sérii celkovo.

Čo sa spočiatku zdalo ako teória niekoľkých rýpalov, sa postupom času (rovná sa niekoľkých sekúnd, tu sme na internete) stretlo so súhlasom celej fanúšikovskej základne. Poslednú ranu celej „nemej“ kauze uštedrila redaktorka magazínu Vanity Fair, Joanna Robinson. Tá na svojom Twitteri uverejnila graf, ktorý znázorňuje množstvo vyslovených slov za minútu počas všetkých sérií Game of Thrones. A človek nemusí byť grafológ (ani vedieť, že grafológ sa vlastne zaoberá niečím celkom iným), aby videl, ako smutne to klesá.

Možno to je tým, že jedna z najzdatnejších hereckých kapacít seriálu, Lena Headey, strávila celú ôsmu sériu pozeraním z okna. Tiché „sŕŕŕk“ z vínového pohára sa asi ako slovo neráta. Alebo možno tým, že Tyrion – postava, ktorá mala v predošlých sériách na konte tie najmúdrejšie výroky – v tejto nevyslovila takmer nič, čo sa netýkalo pohlavných údov, pŕs, sexu a alkoholu.

HBO

A možno tým, že Jon Snow okresal svoje vyjadrovanie len na prehlásenia o tom, kto je a kto nie je jeho právoplatná kráľovná. Ktovie. Tak či onak, jedno je jasné – ôsma séria nám toho veľa nepovedala. O to väčšia škoda, že práve toto bola tá posledná.

Loading

Chýbali ti v poslednej sérii GoT dialógy?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Zdroj: Joanna Robinson / Twitter

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mrazivé historické fakty tragédie v Černobyle, o ktorých si možno doteraz nevedel

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME