Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Game of Thrones. Na svete hádam neexistuje človek s prístupom k televízii a internetu, ktorý by o existencii tohto fantasy seriálu nevedel. Počas svojho osemročného pôsobenia získal na svoju stranu milióny fanúšikov a čo sa obľúbenosti týka, valcoval jeden filmový rebríček za druhým.

Koncom mája tohto roka sa dočkal svojho dlhoočakávaného konca, ktorý nechal divákov v pomykove. Nie však tým spôsobom, ktorý oni sami (a nepochybne aj samotní tvorcovia) očakávali. Už pár hodín po odvysielaní finálnej časti zaplavila internety prívalová vlna „hejtu“ od nespokojných fanúšikov.

Tí, samozrejme, už predom vedeli, že ich obľúbený seriál nie je práve charakteristický šťastnými koncami. Posledná epizóda bola ale nešťastím celkom nového rozmeru.

HBO

Reč je prevažne o dialógoch, respektíve ich neprítomnosť. Je pravda, že počas celomestskej grilovačky a jej tragických následkoch mali postavy na robote iné, ako sa zdĺhavo vykecávať, no to nič nemení na tom, že tam tých dialógov bolo skutočne žalostne málo. A to nielen v poslednej epizóde, ale v poslednej sérii celkovo.

Čo sa spočiatku zdalo ako teória niekoľkých rýpalov, sa postupom času (rovná sa niekoľkých sekúnd, tu sme na internete) stretlo so súhlasom celej fanúšikovskej základne. Poslednú ranu celej „nemej“ kauze uštedrila redaktorka magazínu Vanity Fair, Joanna Robinson. Tá na svojom Twitteri uverejnila graf, ktorý znázorňuje množstvo vyslovených slov za minútu počas všetkých sérií Game of Thrones. A človek nemusí byť grafológ (ani vedieť, že grafológ sa vlastne zaoberá niečím celkom iným), aby videl, ako smutne to klesá.

Možno to je tým, že jedna z najzdatnejších hereckých kapacít seriálu, Lena Headey, strávila celú ôsmu sériu pozeraním z okna. Tiché „sŕŕŕk“ z vínového pohára sa asi ako slovo neráta. Alebo možno tým, že Tyrion – postava, ktorá mala v predošlých sériách na konte tie najmúdrejšie výroky – v tejto nevyslovila takmer nič, čo sa netýkalo pohlavných údov, pŕs, sexu a alkoholu.

HBO

A možno tým, že Jon Snow okresal svoje vyjadrovanie len na prehlásenia o tom, kto je a kto nie je jeho právoplatná kráľovná. Ktovie. Tak či onak, jedno je jasné – ôsma séria nám toho veľa nepovedala. O to väčšia škoda, že práve toto bola tá posledná.

[poll id=“59″]

Zdroj: Joanna Robinson / Twitter

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť