Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Game of Thrones. Na svete hádam neexistuje človek s prístupom k televízii a internetu, ktorý by o existencii tohto fantasy seriálu nevedel. Počas svojho osemročného pôsobenia získal na svoju stranu milióny fanúšikov a čo sa obľúbenosti týka, valcoval jeden filmový rebríček za druhým.

Koncom mája tohto roka sa dočkal svojho dlhoočakávaného konca, ktorý nechal divákov v pomykove. Nie však tým spôsobom, ktorý oni sami (a nepochybne aj samotní tvorcovia) očakávali. Už pár hodín po odvysielaní finálnej časti zaplavila internety prívalová vlna „hejtu“ od nespokojných fanúšikov.

Tí, samozrejme, už predom vedeli, že ich obľúbený seriál nie je práve charakteristický šťastnými koncami. Posledná epizóda bola ale nešťastím celkom nového rozmeru.

HBO

Reč je prevažne o dialógoch, respektíve ich neprítomnosť. Je pravda, že počas celomestskej grilovačky a jej tragických následkoch mali postavy na robote iné, ako sa zdĺhavo vykecávať, no to nič nemení na tom, že tam tých dialógov bolo skutočne žalostne málo. A to nielen v poslednej epizóde, ale v poslednej sérii celkovo.

Čo sa spočiatku zdalo ako teória niekoľkých rýpalov, sa postupom času (rovná sa niekoľkých sekúnd, tu sme na internete) stretlo so súhlasom celej fanúšikovskej základne. Poslednú ranu celej „nemej“ kauze uštedrila redaktorka magazínu Vanity Fair, Joanna Robinson. Tá na svojom Twitteri uverejnila graf, ktorý znázorňuje množstvo vyslovených slov za minútu počas všetkých sérií Game of Thrones. A človek nemusí byť grafológ (ani vedieť, že grafológ sa vlastne zaoberá niečím celkom iným), aby videl, ako smutne to klesá.

Možno to je tým, že jedna z najzdatnejších hereckých kapacít seriálu, Lena Headey, strávila celú ôsmu sériu pozeraním z okna. Tiché „sŕŕŕk“ z vínového pohára sa asi ako slovo neráta. Alebo možno tým, že Tyrion – postava, ktorá mala v predošlých sériách na konte tie najmúdrejšie výroky – v tejto nevyslovila takmer nič, čo sa netýkalo pohlavných údov, pŕs, sexu a alkoholu.

HBO

A možno tým, že Jon Snow okresal svoje vyjadrovanie len na prehlásenia o tom, kto je a kto nie je jeho právoplatná kráľovná. Ktovie. Tak či onak, jedno je jasné – ôsma séria nám toho veľa nepovedala. O to väčšia škoda, že práve toto bola tá posledná.

[poll id=“59″]

Zdroj: Joanna Robinson / Twitter

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.