Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Tento herec stvárnil ikonickú postavu, ktorá ťa sprevádzala detstvom. Uhádneš ktorú?

Jeho prácu sme videli všetci, nie každý ale poznal jeho tvár.


Jednou zo zvláštností filmového priemyslu je fakt, že hoci na filme či seriáli pracuje obrovské množstvo ľudí rôznych profesií, na obrazovke vidíme tváre len zlomku z nich. V niektorých prípadoch to platí aj o hercoch, ktorí v programe priamo účinkovali!

Platí to aj o maďarskom hercovi Mihályovi Mészárosovi (1939-2016), ktorý bol v Amerike známy pod menom Michu Meszaros. Mészáros započal svoju kariéru v maďarskom cirkuse, neskôr ho za veľkú mláku zverbovali Američania očarení jeho zvláštnosťou – meral len 84 centimetrov.

Profimedia

Z cirkusu do televízie

Bolo len otázkou času, kedy cirkusant, ktorého najúspešnejším predstavením bolo predvádzanie trikov s pudlíkmi, zaujme filmárov. Veľký prelom nastal v roku 1986, keď Michuho skontaktovali ľudia z televízie NBC. Tí mu ponúkli úlohu v chlpatom kostýme mimozemšťana, ktorého všetci poznáme pod menom Alf.

Alien Productions / MovieStillsDB

Poznáme ako ho Alfa

Rola Alfa bola extrémne komplikovaná. Skutočnosť je taká, že mimozemšťana sa podarilo priviesť k životu za pomoci štyroch ľudí. Vo väčšine záberov sme sa pozerali na mechanickú bábiku, ktorú ovládala trojica bábkohercov. Hlavný bábkoherec Paul Fusco prepožičal Alfovi svoj hlas.

Akú úlohu zohrával Michu? Okrem mechanickej bábiky bol vyrobený aj kostým Alfa, ktorý bol používaný v scénach, kde Alf vykonával komplexnejšie pohyby a bola viditeľná veľká časť jeho tela. Vtedy nastal čas, aby sa do veľmi nepohodlného kostýmu navliekol miniatúrny Maďar.

Profimedia

Michu Meszaros sa počas svojej kariéry objavil aj v niekoľkých ďalších filmoch a seriáloch, prevažne komediálneho charakteru. Po smrti v roku 2016 boli jeho pozostalosti vystavené v múzeu hollywoodskych bizarností Dearly Departed Tours and Artifact Museum.

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť