Tento herec stvárnil ikonickú postavu tvojho detstva. Vieš ktorú?

Jeho prácu sme videli všetci, nie každý ale poznal jeho tvár.

Zdroj: Profimedia

Jednou zo zvláštností filmového priemyslu je fakt, že hoci na filme či seriáli pracuje obrovské množstvo ľudí rôznych profesií, na obrazovke vidíme tváre len zlomku z nich. V niektorých prípadoch to platí aj o hercoch, ktorí v programe priamo účinkovali!

Platí to aj o maďarskom hercovi Mihályovi Mészárosovi (1939-2016), ktorý bol v Amerike známy pod menom Michu Meszaros. Mészáros započal svoju kariéru v maďarskom cirkuse, neskôr ho za veľkú mláku zverbovali Američania očarení jeho zvláštnosťou – bol vysoký len 84 centimetrov.

profimedia

Z cirkusu do televízie

Bolo len otázkou času, kedy cirkusant, ktorého najúspešnejším predstavením bolo predvádzanie trikov s pudlíkmi, zaujme filmárov. Veľký prelom nastal v roku 1986, keď Michuho skontaktovali ľudia z televízie NBC. Tí mu ponúkli úlohu v chlpatom kostýme mimozemšťana, ktorého všetci poznáme pod menom Alf.

profimedia

Poznáme ako ho Alfa

Rola Alfa bola extrémne komplikovaná. Skutočnosť je taká, že mimozemšťana sa podarilo priviesť k životu za pomoci štyroch ľudí. Vo väčšine záberov sme sa pozerali na mechanickú bábiku, ktorú ovládala trojica bábkohercov. Hlavný bábkoherec Paul Fusco prepožičal Alfovi svoj hlas.

Akú úlohu zohrával Michu? Okrem mechanickej bábiky bol vyrobený aj kostým Alfa, ktorý bol používaný v scénach, kde Alf vykonával komplexnejšie pohyby a bola viditeľná veľká časť jeho tela. Vtedy nastal čas, aby sa do veľmi nepohodlného kostýmu navliekol miniatúrny Maďar.

profimedia

Michu Meszaros sa počas svojej kariéry objavil aj v niekoľkých ďalších filmoch a seriáloch, prevažne komediálneho charakteru. Po smrti v roku 2016 boli jeho pozostalosti vystavené v múzeu hollywoodskych bizarností Dearly Departed Tours and Artifact Museum.

Zdroj: profimedia.sk, en.wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
31
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 vecí, ktoré ti ešte pred 15 rokmi vedeli poriadne pokaziť deň


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME