Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Ak patríš medzi tých, čo vyrastali v prvých rokoch nového milénia, filmová trilógia Pán prsteňov ti nebude cudzia. Výborná adaptácia Tolkienovej knižnej klasiky patrí medzi najlepšie filmy vôbec a nie je prekvapením, že išlo o obrovský divácky hit. Hrdinov zo spoločenstva prsteňa sme všetci obdivovali.

Zrejme si si nikdy nemyslel, že príde moment, kedy budeš závidieť psovi. Pokiaľ si v detstve túžil byť ako Legolas, tak teraz prišiel ten okamih. Krásny afganský chrt zo Švédska vďaka svojej hrive nielen vyzerá ako elfský lukostrelec, ešte sa aj rovnako volá!

Hviezda sociálnych sietí

Okúzľujúci psík má vyše 210-tisíc fanúšikov na TikToku a 13-tisíc sledujúcich na Instagrame. Dnes štvorročného Legolasa si jeho pani Ingrid adoptovala ako dvanásťtýždňového, krátko po tom, čo jej predošlý pes podľahol rakovine. Pri pohľade na hava a jeho „vlasy“ bolo Ingrid hneď jasné, ako ho pomenuje.

Krása nie je zadarmo

Legolas sa každý týždeň kúpe a jeho srsť je ošetrovaná špeciálnymi prípravkami. Táto starostlivosť si vyžiada asi dve až tri hodiny týždenne. Švédka vraví, že Legolas je veľmi svojhlavý a vynaliezavý a vždy ju dokáže zaskočiť kúskami, ktoré vymýšľa. Rovnako ako jeho elfský menovec nikdy nepohrdne poriadnym dobrodružstvom.

Jedno z najstarších plemien na svete

Genetické výskumy naznačujú, že afganský chrt patrí medzi najstaršie psie plemená na svete. Povahovo sú nezbedné a hravé, prítomnosť menších zvierat v nich naštartuje lovecký inštinkt. Afganské chrty sú výbornými bežcami, o čom sa dá presvedčiť na psích dostihoch (dosahujú až 60 km/h!). Ich charakteristická dlhá srsť je nevyhnutnosť pre prežitie v nehostinnom prostredí domáceho Afganistanu.

Zdroj: profimedia.sk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť