Tento krásny zlatý retríver prekonal svetový rekord v nezvyčajnej disciplíne

Ľudia by sa nemali snažiť vyrovnať sa mu.

Zdroj: finnyboymolloy / instagram.com

Psy sú nám ako naši najbližší spoločníci v mnohom podobné. Psí svet však má aj napriek tejto blízkosti svoje vlastné kritériá úspechu a pes môže na ľudí či iných psov zapôsobiť kúskami, o akých by človek nikdy ani len neuvažoval.

Rovnako ako ľudia, aj psy sú rozmanité a každý z nich má iné nadanie a talenty. Tie najšikovnejšie z nich dokonca môžu získať zápis v Guinnessovej knihe rekordov, o čom informuje aj portál Democrat and Chronicle. Akú nesmiernu prestíž musí v psom svete znamenať schopnosť napchať si do papule šesť tenisových loptičiek naraz?

Držiteľ rekordu z ríše zvierat

Novým držiteľom oficiálneho rekordu „najviac tenisákov v papuli“ sa stal Finley Molloy, šesťročný zlatý retríver z New Yorku. Finley ich dokáže v tlame udržať až šesť naraz, čím prekonal doterajší rekord piatich loptičiek z roku 2003. Tento fenomenálny výkon je oficiálne zaznamenaný v Guinnessovej knihe rekordov a je jasné, že len tak skoro ho žiadny iný chlpáč neprekoná.

Talent v sebe objavil sám

Finleyho ľudská rodina hovorí, že psík svoj talent na zbieranie tenisových loptičiek objavil úplne sám. Už ako dvojročný sa motal po záhrade, zbieral loptičky a snažil sa ich udržať čo najviac súčasne. Postupne sa prepracoval k piatim a neskôr až k šiestim loptičkám bez toho, aby ho ľudia akýmkoľvek spôsobom museli trénovať alebo motivovať.

Molloyovci si všimli, že Finley je niečím výnimočný a jeho šantenie s loptičkami si začali fotiť, natáčať a pridávať na Instagram. Vtedy si uvedomili, že ich psík prekonal svetový rekord piatich loptičiek a mohol by získať oficiálny titul najšikovnejšieho psa v tejto disciplíne. Po zaslaní série dôkazov ľuďom od Guinnessa boli Finleyho výkony vyhodnotené ako hodné rekordu.

Na internete má množstvo fanúšikov

Úspech zlatého retrívera spôsobil obrovskú radosť nielen medzi jeho najbližšími, ale aj v radoch jeho celosvetovej fanúšikovskej základne. Ľudia z rôznych kútov sveta, niektorí sledujúci Finleyho celé roky, našli v tejto potešujúcej novine niečo, čo im dokázalo zlepšiť deň.

Zdroj: democratandchronicle.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci sa s nami podelili o vlastné tragikomické zážitky s internetovými inzerentmi


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME