Tento otec efektívne potrestal svojho syna a stal sa hitom internetu

Keď už klasické metódy, ako varecha či zaracha neúčinkujú, treba siahnuť po improvizovaných alternatívach.

A teba ako trestali rodičia? Malo to účinok? Väčšina z nás si určite pamätá na varechu, remeň, zákaz pozerania telky či chodenia von. No doba sa mení a spoločne s ňou aj deti a výchovné metódy, ktoré na ne platia. Povedzme si úprimne, je ich čoraz menej. Tento chlapec sa však na svoj trest bude pamätať určite ešte poriadne dlho a nabudúce si dvakrát rozmyslí, či ho chce absolvovať znova. 

33-ročný otec menom Bryan Thornhill z Virginie uverejnil na Facebook video, v ktorom vysvetľuje ako a za čo potrestal svojho 10-ročného syna. Chlapca totiž na tri dni vykázali zo školského autobusu kvôli nevhodnému správaniu sa a tyranizovaniu iných detí. Otec odmietol tolerovať synovi takéto správanie a zároveň ho aj odmietol voziť tieto tri dni do školy. Namiesto toho musel do nej za trest utekať vyše 1,5 km v daždi.

Chlapcove plnenie trestu, kde malý školák s veľkou taškou upaľuje do školy, si otec nahral na video a spolu s vysvetlením to zverejnil na internete. Okolo videa sa ihneď rozpútali divoké diskusie o správnosti tejto výchovnej metódy, pretože internetoví mudrlanti a biomatky sú všade vo svete.

 Video ľudí rozdelilo na dva tábory. Jedni sa stotožňujú s trestom pre syna a chvália Bryana za efektívny nápad a druhí ho odsudzujú, pretože podľa nich len zbytočne vystavil svoje dieťa riziku prechladnutia. V komentároch sa našli rôzne vyjadrenia:

„Mali by ste sa hanbiť, pretože keby ste bol lepším otcom, tak Vaše dieťa by nešikanovalo iné deti. Ale týmto len ukazujete, čo ste za otca, keď vy sedíte v aute a Vaše dieťa uteká v daždi do školy. Good job, on sa vlastne učí tyranii od vás.“

Negatívne postoje sa však striedajú s pozitívnymi:

„Skvelá práca, otecko. Môžem hovoriť len sám za seba, ale ako člen Americkej námornej pechoty, Vám môžem len povedať, že trochu dažďa alebo ruksak nemôžu mladému chlapcovi nijako ublížiť. Len by som si prial, aby tu bolo viac takých rodičov, ako ste Vy. Raz Vám za toto syn poďakuje, verte mi.“

Bryan sa okrem iného vyjadril pre Washington Post, že jeho syn má ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou). No zastáva názor, že táto jeho diagnóza by ho nemala definovať a mali by sa snažiť regulovať synove správanie. Po absolvovaní trestu, kedy musel chlapec utekať do školy, sa vraj jeho správanie zlepšilo. Pozitívny feedback vraj prichádza aj od učiteľov, podľa ktorých je chlapec v porovnaní so správaním sa pred trestom oveľa poslušnejší.

Bryan už len dodal:

„Som zástancom „starej školy“ vo výchove. Svoje deti nemusíme biť, toto je dokonca aj zdravý spôsob, ako ich potrestať, je to v podstate cvičenie. A ak vás bežiace dieťa uráža, tak… sa zdvihnite z gauča, lebo pravdepodobne tiež potrebujete kolečko či dve.“

giphy (https://giphy.com/gifs/run-forrest-gump-l2Sqc3POpzkj5r8SQ)

Zdroj: indy100
Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
32
Haha
Woow Woow
18
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

  1. No toto je priblbí trest. Zatiaľ čo Vy sa vozíte do školy v luxuse dá sa povedať. Vaše dieťa ide peši v daždi do školy. TO ŽE DIEŤA TYRANIZUJE UKAZUJE VÁŠ OBRAZ.
    “Aký otec taký syn
    Aká matka taká Katka”
    Dobre uznávam je to originálne ale to skôr Vy učíte dieťa tyranizovat

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 problémov, ktoré máš, ak je varenie tvoj úhlavný nepriateľ

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME