Tento Slovák rozpúšťa v kyseline všetko, čo mu príde pod ruku. Aj mŕtve zvieratá

Napadlo vám niekedy vytvoriť Youtube kanál, v ktorom budete pridávať videá z rozpúšťania všemožných vecí v kyseline? Nie? Tohto týpka áno, a je to super!


„Čo je rozpustné, rozpustiť!“ aspoň týmto sa riadi mladý Youtuber z Komárna, ktorý na svoj kanál pridáva dosť netradičné videá. Často si po zhliadnutí niečoho bizarného povieme, že na internete nás už nemá čo prekvapiť, no ten nám vzápätí vrátí úder späť! OK, mali sme tu človeka, čo vkladal predmety do hydraulického lisu, človeka, čo rozbíjal kladivom najnovšie mobily, človeka, čo lial roztavenú meď do všetkého, čo našiel, no človeka čo necháva rozpúšťať veci v kyseline sme tu ešte nemali. Celkom originálne, no nie? Keďže sa vám budeme snažiť prostredníctvom EMEFKA predstavovať mnohých zaujímavých ľudí z našich končín, rozhodli sme sa ho vyspovedať, aby sme priblížili, o čom je vlastne jeho Youtube kanál.

 
Ahoj, môžeš sa nám predstaviť a povedať o sebe niečo viac? Čím sa vlastne zaoberáš? 
Volám sa Mátyás Bathó, pochádzam z Komárna a mám 24 rokov. Som osoba so širokospetrálnym zameraním. Momentálne študujem na vysokej škole bezpečnostné inžinierstvo (čo mi vlastne celkom pomohlo k bezpečnej realizácii mojich pokusov). Povedľa štúdia však podnikám, už viac než 4 roky. Nenechám sa školou odradiť od učenia sa, som jednoducho taký. Plánujem si založiť marketingovú agentúru, ale o tom možno neskôr.

Ako vznikol nápad na takýto projekt?
Spolubývajúci ma do toho nejak zatiahol, je tiež Youtuberom. Otvoril sa mi celkom nový svet. Už od strednej sa zaujímam o chémiu, vždy som robil nejaké pokusy u nás doma. Začal som teda skúmať úspešné a tematicky podobné kanály. Nenašiel som žiadny, ktorý by publikoval videá len v téme rozpúšťania materiálov v kyseline. Nad názvom som veľa nerozmýšľal, akurát som spojil Acid a YouTube do jedného generického pomenovania. Tadááám, zrodil sa AcidTube. Priznávam, že prvou motiváciou boli peniaze, ale časom sa to úplne zmenilo. Začal som rozmýšľať nad zmyslom celého projektu v širšom kontexte. Napadlo ma, že vytvorenie úspešného Youtube kanálu by bola celkom dobrá referencia pre moju budúcu marketingovú agentúru. Predsa len si vás ľudia viac vážia, ak máte za sebou výsledky. Vymyslel som teda “Silver Button challenge”, cieľom ktorého je získať 100.000 subscriberov. Prešiel som predsa niekoľkými kurzami content marketingu, získal som viacero certifikátov a nemal by to byť problém. Prišiel teda čas si vyskúšať teoretické znalosti aj v praxi a presláviť tak svoj kanál. Zrazu mi bolo celkom jasné, čo a ako mám robiť. Až som z toho mal husiu kožu.

Vytvoril som si marketingovú stratégiu a vybral som komunikačné kanály ktorými budem šíriť svoje videá. Založenie Facebookovej stránky bolo samozrejmosťou, ale chcel som sa zviditeľniť bez reklamy a väčšej finančnej investície, a tak som sa uchýlil k využívaniu zaujímavejších kanálov ako sú 9gag či Reddit. Chcem ukázať, že sa to dá robiť aj inak a celkom z ničoho. Možností ako nájsť to pravé publikum je vonku veľa. Skrz svoju agentúru by som chcel pomáhať hlavne mladým ľuďom presadzovať svoje nápady na trhu. Ale len takým, ktorí sa neboja nekonvenčných stratégií. Samozrejme nie všetky moje nápady sú tutovky. Počas takéhoto projektu sa človek častokrát potkne, ale je to neskutočne poučné. Za posledných pár týždňov/mesiacov som sa naučil viac než za posledný rok na tých kurzoch. Dôležité je nebáť sa meniť plán počas jazdy. Ak niečo nefunguje, treba sa toho zbaviť a skúsiť niečo iné. Treba veľa experimentovať a držať sa vecí, ktoré fungujú.

 

Koľko sa tomu venuješ?
Natáčam jedno video týždenne, cez leto to plánujem zvýšiť na 2-3 videá. Od nápadu až po publikáciu jedno video trvá okolo 10-12 hodín, ale závisí to od mnohých faktorov, napr.: čo dám do kyseliny (kyselinu používam 33% chlorovodíkovú, alebo 98% sírovú), teplota reakcie, množstvo kyseliny. Mám video, koré som natáčal viac než 6 dní.

Máš nejakú zábavnú príhodu, ktorú si zažil počas svojej činnosti a tvorbe obsahu pre svoj kanál?
Mám niekoľko videí, v ktorých rozpúšťam živočíchy alebo ich časti ako napr. kačacia hlava alebo celú myš. Avšak jedna zo životných zásad, ktorou sa riadim je, že nikdy nezabijem zviera. Ako sa teda dostanem k týmto “zdrojom”? Jeden slnečný deň, ani nie tak dávno, sme boli so spoločníkom u nášho klienta. Tento rok pracujeme na marketingu najväčšieho gastrofestivalu na Slovensku. Ako sa tak prechádzame po mieste festivalu, zbadal som niečo celkom zvyčajné ale na prvý pohľad ani nie tak veľmi zaujímavé.
Bola to myšacia zdochlina. Neváhal som ani sekundu a vypýtal som si mikroténový sáčok. V periférii som zaznamenal svojho spoločníka, ktorý sa už chytal za hlavu, lebo presne vedel, čo s tou chuderou myšou zamýšľam spraviť. Ostatní partneri sa však len pozerali takým tým neopísateľným pohľadom. Bolo mi jedno, čo si o mne v tom momente myslia, aj keby to znamenalo koniec našej spolupráce. Moje obavy sa však našťastie nenaplnili. Potom, ako som im situáciu vysvetlil, sme sa nad tým všetci len pousmiali. Zvyčajne sa však k zvieracím kúskom dostanem skrz nášho miestneho mäsiara.

 

Ďakujeme ti veľmi pekne za odpovede na naše otázky a chceme ti zapriať, aby ti tvoj plán vyšiel a darilo sa ti nielen v profesnom, ale aj osobnom živote. Chcel by si odkázať niečo nášmu novému webu EMEFKA?
Ďakujem! Som na počiatku dlhej cesty, mám čo ešte robiť. Stále treba pridávať nové a lepšie videá. 890 odberateľov na YouTube ešte nič neznamená. Treba makať a veriť, že sa to časom oplatí. Dobrý feedback mi dávajú výsledky z 9gag-u a Redditu, ale najviac ma posúva pozitívna či konštruktívna kritika v komentároch. Môj kanál nájdete na tomto linku a nezabudnite mi do komentárov napísať spätnú väzbu, budem veľmi vďačný.
Čo by som rád odkázal vášmu webu? Rýchly page load, Google rank #1, spoľahlivý responzívny dizajn a odolnosť voči kyseline. 🙂

Ak sa vám teda obsah Mátyása páči, určite ho podporte tým, že subscribnete jeho kanál alebo mu hodíte like na jeho Facebook.

Viac info: Youtube, Facebook

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

 

Ľudia práve čítajú

Zastavte paniku! So skicárom to predsa len bude inak!

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
9
Grr
Fuuj Fuuj
21
Fuuj
Fňuk Fňuk
55
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
42
Haha
Woow Woow
44
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Tento Slovák rozpúšťa v kyseline všetko, čo mu príde pod ruku. Aj mŕtve zvieratá

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME