Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Terapeutka prezradila, na čo sa ženy najčastejšie sťažujú v manželskej poradni

Prekvapivo, nie je to sklápanie záchodovej dosky.


V každom dlhodobom vzťahu nastanú momenty, keď má človek partnera sto chutí ovaliť niečím po hlave. Fakt, že si kedysi povedali pred oltárom svoje áno, na tom vôbec nič nemení. Manželstvo-nemanželstvo, keď celú noc oka nezažmúriš, lebo ti chrápe rovno do ucha a ešte má ráno toľko drzosti prehlásiť, že to vlastne chrápeš ty, musíš v duchu narátať do desať, aby si ho rovno nestrčila z okna.

Hoci sa ti to v tej chvíli možno nezdá, podobné veci sú úplné banality a rozhodne ťa nežerú natoľko, aby si ich vytiahla v manželskej poradni. Čo však áno? Vzťahová terapeutka Corrin Voeller z americkej Minesoty nedávno internetu prezradila, čo vydatým ženám na svojich partneroch zvykne vadiť najviac. Jej video sa s viac ako 1,5 milióna zhliadnutiami zakrátko stalo virálom.

Pomôcť pomôže, ale kedy?

Voeller, ktorá na TikToku vystupuje ako @corrinthecounselor, vo videu rozobrala rozdiel medzi aktívnou zodpovednosťou a tou pasívnou. „O aktívnej zodpovednosti hovoríme vtedy, keď sa človek sám od seba rozhliadne po dome a hľadá, čo treba spraviť,“ hovorí a dodáva, že väčšinou sú to práve ženy, ktoré preberajú aktívnu zodpovednosť, kým muži ostávajú v pasívnej rovine.

„Pasívna zodpovednosť je zase stav, keď je človek k dispozícii a môže pomôcť, no čaká, až ho na to niekto vyzve,“ vysvetľuje terapeutka. „Toto je jedna z najčastejších sťažností, s ktorými sa stretávam. Manželia jednoducho čakajú, kým im ich manželky povedia, čo treba urobiť. Ženy hľadajú partnerov, ktorí aktívne preberajú zodpovednosť za domácnosť a deti a nečakajú na rozkazy,“ dodáva.

V komentárovej sekcii sa našlo veľa žien, ktoré dali Voeller za pravdu. „Je to vyčerpávajúce. Som rada, že nie som jediná, ktorá má s polovičkou tento problém,“ vyjadrila sa jedna z nich. „Aj toto bol jeden z dôvodov, prečo som si po 26 rokoch manželstva uvedomila, že mi je lepšie bez neho. Teraz je na všetko sám a musí sa o seba postarať, aj keď mu niekto nediktuje, čo presne má urobiť,“ povedala zase ďalšia.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť