Utorok 4.10.2022
sk
František
cz
František

Teroristický útok alebo riadená demolácia? Konšpirácie o 11. septembri nezmizli ani po rokoch

Veríš oficiálnej verzii, alebo si konšpirátor?


Do amerických dejín sa 11. september 2001 zapísal ako jeden z najtragickejších a najsmutnejších dní. Devätnásť únoscov unieslo štyri komerčné lietadlá American Airlines a United Airlines. Dve z nich zasiahli budovy Svetového obchodného centra a jedno Pentagon. Posledné sa po vzbure pasažierov zrútilo mimo svojho cieľa. Za útokmi stáli islamskí fundamentalisti z teroristickej organizácie al-Káida. Ich hlavným predstaviteľom bol Usáma bin Ládin.

Zahynulo takmer 3-tisíc obetí. Okrem civilistov tiež 343 hasičov a 115 policajtov, ktorí obetovali svoje životy pre záchranu iných. Od týchto udalostí ubehlo už 21 rokov, no stále existuje mnoho konšpiračných teórií, ktoré vyvracajú ich oficiálny priebeh. Pochybovači majú podozrenia a poukazujú na viacero nezrovnalostí. Toto je päť tých najčastejších.

Shutterstock

1. Pád nespôsobili lietadlá, ale bomby

Najznámejšou konšpiračnou teóriou je tá, ktorá tvrdí, že dvojičky nespadli kvôli lietadlám, ale kvôli bombám. Tie mali byť umiestnené priamo pod budovami a malo teda ísť o „inside job,“ čiže si to Američania spravili sami. Vo viacerých internetových diskusiách ľudia poukazujú na to, že obe budovy boli postavené tak, aby aj po náraze lietadlom ostali stáť.

Ďalej tvrdia, že keď sa rútili k zemi, vyzeralo to ako riadená demolácia. Neprevrhli sa nabok, dokonale a rýchlo zapadli do vlastnej stopy. Očití svedkovia vypovedali, že tiež počuli výbuchy tesne pred tým, ako sa veže zrútili, a z nižších poschodí vystreľovali trosky.

Oficiálna správa uvádzala, že kolaps nastal v dôsledku vážneho konštrukčného poškodenia po zásahu lietadiel a následných požiarov. Konšpirátori tvrdia, že požiare nehoreli dostatočne dlho, aby dopomohli k tomu, čo sa stalo.

2. Pentagon zasiahla raketa, nie lietadlo

Lietadlo, ktoré narazilo do Pentagonu, malo na palube 64 ľudí. Skupina neveriacich si ale myslí, že do sídla Ministerstva obrany Spojených štátov amerických narazila riadená raketa alebo dron. Na fotkách z miesta činu nebolo vidno väčšie kusy trosiek, ktoré by naznačovali, že išlo o lietadlo.

Divné je vraj aj to, že poškodenie samotnej budovy je na prvý pohľad o niečo menšie ako lietadlo, ktoré doň malo naraziť. V neposlednom rade nechcú veriť ani tomu, že by ho amatérsky pilot dokázal odpilotovať a nasmerovať do Pentagonu. Kam by však zmizlo pôvodné lietadlo a všetci pasažieri?

Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Dokážeš trafiť správne klávesy na tejto „slepej“ klávesnici?

3. Let číslo 93 zostrelili

Podľa oficiálnych správ sa cestujúci na palube letu 93 pokúsili vziať lietadlo späť pod kontrolu a s únoscami bojovali. Tí to radšej nasmerovali priamo do zeme na otvorené pole v Pensylvánii, čím spečatili osud celej posádky. Tak ako aj pri náraze do Pentagonu, na mieste nebolo vidieť väčšie kusy lietadla. Konšpirátori naznačujú, že ho zostrelila armáda.

Je však zdokumentované, že viacerým cestujúcim sa podarilo zavolať blízkym a priateľom. Povedali im, že lietadlo bolo unesené a že pravdepodobne čoskoro zomrú. Nechýbali ani dojemné a silné vyznania lásky partnerom či rodičom.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť