Texty anglických piesní, v ktorých aj rodený Angličan počuje niečo iné

Schválne, kde sa spieva „Fuck a zombie“?

Zdroj: Camila Cabello / youtube.com (úprava redakcie)

Texty piesní v rytme hudby niekedy znejú inak než by mali. Príliš výrazné bubny alebo intonačne rozdelené slová v polovici slabiky vedia v našich ušiach niektoré vety poriadne skomoliť. Nielen my, ktorých rodná reč nie je angličtina, ale aj samotní, ako sa hovorí, „native English speakers“ občas v pesničkách niečo zle započujú a nepochopia správne text. A potom sa čudujú, že čo je to za nezmyselnú blbosť. A najhoršie na tom je, že keď sa ti raz do pamäti zafixuje ten nesprávny text pesničky, už si ju budeš navždy spievať zle, aj keď budeš poznať skutočné slová textu.

1. Little Mix – No more sad songs

Ak by si niekto neprečítal názov piesne a počul by túto pesničku len tak napríklad v rádiu v aute, možno by počul niečo úplné iné. Hoci sa v skutočnosti v refréne spieva „no more sad songs“, mnohí v texte počujú „no more Samsungs“. Nuž, každý má svoje vlastné preferencie aj pri výbere elektroniky.

2. Selena Gomez – Kill em with kindness

Selenička má možno menší problém so správnou artikuláciou. Ľudia v jej textoch často počujú niečo úplne iného. A to nielen pár slov, ale dokonca celé vety. V 1:24 až 1: 30 minúte počuť „your lice are bullets, your mouse a gun, and no war in England was ever won“, čiže v slovenskom preklade „tvoje vši sú náboje, tvoja myš (je) zbraň a žiadna vojna nebola nikdy vyhraná v Anglicku“. Dokáže ešte niekto teraz správne rozlúštiť text pesničky?

3. Maroon 5 – What lovers do

Refrén je veľmi chytľavý, o tom žiadne pochyby. Maroon 5 s týmto hitom pred pár mesiacmi valcovali každé slovenské rádio od rána do večera. Vieš však o čom vôbec spievajú? „Oooh, ooh, ooh, Imma shit for you, oh, oh, tryna do what llamas do“. Takže niečo o tom, že ja som pre teba h***o a skúšam robiť veci, ktoré robia lamy.

4. Imagine Dragons – Thunder

Aj tebe sa stáva, že ak zopakuješ jedno slovo príliš veľakrát za sebou, zrazu stratí úplne význam a mení sa len na zhluk náhodných písmen? To sa podarilo chlapcom z Imagine Dragons v refréne jednej z ich najnovších pesničiek. Zopakujú slovo „thunder“, čiže hrmenie, toľkokrát, že človek má ku koncu pesničky pocit, že spievajú dookola slovo „panda“.

5. Jennifer Lopez a Ja Rule – I’m Real

Pesnička je trochu staršieho dáta, ale poteší rovnako ako tie dnešné. Raper Ja Rule má očividne problémy s pamäťou, keďže hneď na začiatku pesničky si nevie spomenúť ani na vlastné meno „What’s my motherf***ing name?“. Ešteže tu má svoju dobrú kamošku J.LO, ktorá mu pomáha pripomenúť ako sa to teda vlastne volá „Are you Ellie?“.

6. Rihanna – We found love

Riri sa v refréne verejne priznáva, že prdkajú veľmi veľa a ona pri tom ešte aj drží vázu – „We fart a lot and I hold this vase“ počuť namiesto „We found love in a hopeless place“.

7. Arianna Grande – Focus on me

Raperi by mali viac artikulovať, lebo už im aj tak zle rozumieť, keď tak rýchlo rapujú. Ariana by mala rapera, ktorého má v pesničke poslať čím skôr k nejakému dobrému logopédovi, lebo slová „focus on me“ v jeho podaní znejú ako „fuck a zombie“.

8. Pink a Nate Ruess – Just give me a reason

Pink zbožňuje hrozienka, ale stačí jej aj málo „just give me a raisin, just a little bit’s enough“. Potom si to rozmyslí a chce ešte druhé hrozienko, lebo oni nie sú zlomení, ale len pečení „just a second, we’re not broken, just baked“ a dokážu sa naučiť milovať bránu „and we can learn to love a gate“.

9. Camila Cabello a Young Thug – Havana

Všetci do jedného sme nepochopili text Camilinej najväčšej hitovky. Polovicu svojho srdca nenechala v Havane, ako si všetci naivne myslíme, ale v banáne! Skús si ešte raz (naposledy, sľubujem! Viem, že každému lezie na nervy ako ju neustále dávali v rádiu) a uvidíme, či tam budeš počuť Havana alebo „Banana, oh na-na, half of my heart is in banana, oh na-na“.

10. Zayn a Sia – Dusk till dawn

Zayn a Sia v tejto pesničke o sebe prezradili ich najväčšie tajomstvo a my sme si to takmer ani nevšimli. Títo talentovaní speváci v skutočnosti nie sú bežnými smrteľníkmi, ale sobmi! „But you’ll never be alone, I’ll be with you from dusk till dawn, I’ll be with you from dusk till dawn, baby, I’m a reindeer“.

Titulná fotografia: flickr.com

Reagujte!
Grr Grr
12
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
27
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 úplne bežných vecí, ktoré je zákaz dovážať aj vyvážať z rôznych krajín sveta

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME