Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

The Flash sa blíži rýchlosťou svetla. Film, ktorý reštartuje DCU, je už za rohom

Najnovší trailer pre snímku The Flash láka strhujúcou akciou, v ktorej spoznáme úplne nových superhrdinov.


Necelý mesiac a pol nás delí od premiéry novej snímky s názvom The Flash, v ktorej hlavný hrdina Barry Allen, stvárňovaný problémovým hercom Ezrom Millerom, reštartuje kompletne celé DCU, čím otvorí brány do nového sveta projektov od Jamesa Gunna.

Celkovo už druhý trailer fanúšikom približuje nový príbeh, v ktorom sa (pravdepodobne po vzore MCU) okrem Barryho objavia aj starí známi herci, ako napr. Michael Keaton alebo Ben Affleck. Obidvaja herci v snímke stvárnia Brucea Wayna/Batmana, pričom práve prvý zmieňovaný herec sa v tejto úlohe objaví po takmer 30 rokoch od jeho posledného filmu Batman Returns z roku 1992.

Nový trailer plný najmocnejších superhrdinov láka divákov na dych berúcu akciu!

Ako už samotný trailer naznačil, diváci sa môžu tešiť na cestovanie v čase, kde sa stretneme s viacerými variantmi superhrdinov. V prvých sekundách sledujeme Michaela Keatona, ktorý Barrymu vysvetľuje, čo všetko stálo za vznikom Batmana, čo môže tiež znamenať, že Keaton sa s najväčšou pravdepodobnosťou objaví v úlohe Barryho mentora.

Následne sledujeme pôvod Barryho schopností, popri ktorom objasňuje zápletku celého filmu. Barry cestoval v čase, aby zachránil svoju matku pred smrťou, čím narušil chod celého vesmíru. V tomto prípade sa v komiksovom prevedení stretávame s príbehom Flashpoint.

YouTube video

V tomto komiksovom príbehu je Batmanom otec Brucea Wayna Thomas Wayne, ktorý sa stal temným rytierom po smrti svojho syna. Superman sa narodil v ruskom kozmickom programe a je väzňom americkej vlády. Wonder Woman vedie vojnu medzi Atlantídou a Themyscirou, ktorá ohrozuje celý svet.

Barry, uvedomujúc si chybu, ktorú svojim nezodpovedným jednaním spôsobil, vyhľadá v novom univerze pomoc v podobe Supermana Supergirl, ktorú stvárňuje herečka Sasha Calle. Tá by sa mala v úlohe Supergirl objaviť aj v ďalších projektoch nového DCU od Jamesa Gunna.

Aká budúcnosť čaká ostatné postavy doterajšieho filmového DC univerza?

Samotný trailer nám tiež ukázal, že sa v snímke objaví herec Ben Affleck, ktorý si po predchádzajúcich vystúpeniach zopakuje úlohu Brucea Wayna, čím by mal ukončiť svoju púť v úlohe tohto ikonického superhrdinu. Podobne to je aj v prípade Gal Gadot, ktorej účasť je v snímke taktiež potvrdená, no či sa s úlohou Wonder Woman rozlúči aj ona, aktuálne nie je známe.

Medzi postavami, ktoré sa už vo filmoch od DC predstavili, sa objaví aj herec Temuera Morrison, ktorý doteraz stvárňoval otca Aquamana.

Do roly hlavného záporáka Generála Zoda sa vracia herec Michael Shannon, ktorý sa postaví v boji proti trojici superhrdinov – Flashovi, Batmanovi a Supergirl.

The Flash, trailer, DC
Warner Bros. Pictures / MovieStillsDB

Snímka The Flash dorazí už tesne pred letom!

Režisérom filmu je skúsený Andy Muschietti, pričom scenár napísala Christina Hodson podľa komiksov od spisovateľa Gardnera Foxa a ilustrátora Harryho Lamperta, ktorí vytvorili postavu Flasha v 40. rokoch minulého storočia.

Snímka na strieborné plátna dorazí už 16. júna 2023 a ponesie sa v žánrovom duchu akčných, dobrodružných, fantasy a sci-fi filmov. Mimo iného sa v snímke objavia aj ďalší herci, ako napr. Saoirse-Monica Jackson, Rudy Mancuso alebo Luke Brandon Field v zatiaľ nezverejnených rolách.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje