Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana
V spolupráci s Cinemart

Thor: Láska a hrom je podľa zahraničných kritikov najlepšou marvelovkou. Čo najviac chvália?

Thor: Láska a hrom vstúpi do kín už o pár dní.


Aké by to bolo leto, ak by sme v kinách nedostali nejakú výživnú komiksovku? Tento rok sa nás pokúsi uchvátiť nová marvelovka Thor: Láska a hrom, pod ktorou je podpísaný režisér Taika Waititi. Thor v podaní Chrisa Hemswortha by si v nej chcel užívať odpočinok a nájsť vnútorný pokoj, ale ako to už tak býva, pohoda nemá dlhé trvanie.

Na scéne sa totiž objaví obávaný záporák Gorr the God Butcher (Christian Bale), ktorý je rozhodnutý zlikvidovať všetkých bohov. Thor v boji proti nemu spojí sily s Valkýrou (Tessa Thompson) a tiež so svojou bývalou partnerkou Jane Foster (Natalie Portman), z ktorej je teraz superhrdinka Mighty Thor. Súboj môže začať!

Thor: Láska a hrom je podľa kritikov TOP marvelovkou
CinemArt SK

Najlepšia marvelovka?

Na základe doterajších trailerov sa zdá, že ani Thor: Láska a hrom nebude žiadny veľký prepad v kvalite marvelovského vesmíru. Taika Waititi je mimoriadne schopný režisér a jeho nápaditosť je jasne badateľná už v upútavkách. Americkí kritici už film navyše videli a na sociálnych sieťach sa podelili o svoje prvé dojmy. Čo na štvrtého Thora hovoria?

Netreba chodiť okolo horúcej kaše, Thor: Láska a hrom sa podľa nich podaril. Dokonca až tak, že niektorí hovoria o doteraz najlepšej marvelovke (a že je konkurencia naozaj tvrdá!). Tento názor zastáva aj Therese Lacson, ktorá uviedla, že film je úžasný: „Prekonáva všetky ostatné marvelovky a zdvojnásobuje šarm Ragnaroku.“

Drew Taylor napísal, že štvrtý Thor sa zrejme stane jeho „najobľúbenejším Marvel filmom“ a podľa Matta Negliu ide určite o najlepšiu Thorovu sólovku. „Thor: Láska a hrom je šialené vysoko energetické potešenie s dokonalým obsadením, ktoré vás dostane každou novou scénu,“ napísala Perri Nemiroff s tým, že sa pri sledovaní smiala tak, až ju bolela celá tvár.

Thor: Láska a hrom je podľa kritikov TOP marvelovkou
CinemArt SK

Priprav sa na štedrú dávku humoru

Práve humor je niečo, čo unisono chváli drvivá väčšina recenzentov. Dorian Parks poznamenal, že štvrtý Thor je jedna z najvtipnejších snímok Marvelu. Film je údajne viac komédiou než drámou, čo vraj ale vôbec nevadí. Objavili sa však aj hlasy, že nie všetky vtipy fungujú úplne na sto percent.

Zároveň ale Thor: Láska a hrom nezabúda ani na emócie. Rachel Leishman napísala, že ju film emocionálne poriadne zasiahol. „Mnoho smiechu a sĺz s dojemným príbehom,“ dodala Therese Lacson. Griffin Schiller uviedol, že nový Thor má veľké srdce a úprimné emócie. „Táto snímka je vrúcnym objatím a prosbou, aby ste si vážili súčasnosť, žili v danom okamihu a robili niečo, na čom záleží. Milujem ten film!“ dodal.

Vizuálna pecka a skvelí herci

Samozrejmosťou je ale aj fantastický audiovizuál. Dorian Parks podotkol, že spomedzi nedávnych marvelovských filmov je práve štvrtý Thor po tejto stránke najprepracovanejší.

Okrem toho sa veľmi chvália aj herci. Chris Hemsworth je vraj opäť výborný a Natalie Portman si podľa mnohých kradne každú scénu pre seba. „Natalie Portman urobila ako Mighty Thor neuveriteľnú prácu!“ napísal Dorian Parks. „Jej chémia s Chrisom Hemsworthom a Tessou Thompson bola jedným z vrcholov filmu.“

Veľa chvály pozbierala aj Tessa Thompson ako Valkýra a tiež Christian Bale ako hlavný záporák. Ten podľa Tessy Smith odviedol „fenomenálny výkon“. Griffin Schiller ho dokonca rovno označil za jedného z najlepších záporákov, s ktorými sme v marvelovkách doteraz mali tú česť. Kritici tiež odporúčajú, aby diváci (už tradične) ostali v sále až do konca titulkov. Vraj to stojí za to a potitulková scéna je epická a parádna.

Treba dodávať ešte niečo ďalšie? Zdá sa, že Thor: Láska a hrom bude povinná kino jazda, ktorú by si si nemal nechať ujsť. Do našich kín dorazí už 7. júla.

Thor: Láska a hrom je podľa kritikov TOP marvelovkou
CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť