Tie najkrajšie a najdojímavejšie filmy o zvieratách a so zvieratami v hlavných úlohách

Dojáky, ktoré sa navždy zapísali do našich sŕdc.

Zvieratá sa vo filmoch objavujú už od počiatkov kinematografie. V tomto článku sme sa však pozreli na filmy, kde hrajú hlavnú (alebo jednu z hlavných) úloh.

Navyše sme sa pre vás snažili vybrať filmy, ktoré vás pri sledovaní zaručene dojmú. Vyberali sme diela overené časom, ako aj novšie tituly. Určite si medzi nimi nájdete svojho favorita.

Turner & Hooch

Táto komédia o priateľstve detektíva a veľkého psa u kritikov síce tvrdo narazila, ale diváci si ju napriek tomu obľúbili. Tom Hanks pôsobí v hlavnej úlohe dobre, príbeh je zaujímavý a nechýba mu nenútený humor. Turner & Hooch sa síce nikdy nestal nesmrteľnou klasikou, ale stále patrí k titulom, ku ktorým sa diváci pravidelne a radi vracajú.

Hačikó: Príbeh psa

Mimoriadne obľúbený divácky film a spoľahlivý útok na vaše slzné kanáliky. Skutočný príbeh verného psa Hačika, ktorý na svojho pána čakal roky po jeho smrti, si získal srdcia mnohých divákov aj na Slovensku či v Česku. Naozaj ide o film, ktorému sa ťažko odoláva.

Old Yeller

Old Yeller je v Amerike klasika, u nás ju však mnoho divákov nepozná. Rozpráva príbeh z roku 1869, kde na farme okrem matky a jej detí pomáha aj roztomilý pes, ktorý sa u nich jedného dňa objavil.

Nielenže je verným pomocníkom a ochrancom, ale hlavne je neoceniteľným priateľom. Rodinná dráma síce už vzhľadom na dobu natočenia stratila trochu lesku, ale emocionálne bez problémov funguje aj dnes.

Marley a ja

V tomto krásnom filme podľa skutočných udalostí nazrieme na 13 rokov do života jednej obyčajnej rodiny a jej neobyčajného psa Marleyho. Ten je skutočný živel, a tak si vyslúži titul najhorší pes na svete.

Manželia John a Jenny ho však prijímajú takého, aký je a on sa im za to odvďačuje nekonečnou láskou a oddanosťou. Marley a ja je skvele napísaná a vtipná komédia zo života, ktorá vás v závere zaručene dojme.

Vojnový kôň

Režisérsky majster Steven Spielberg nás vo svojom trháku zaviedol do obdobia prvej svetovej vojny a rozpovedal nám príbeh chlapca Alberta a jeho najlepšieho kamaráta – koňa Joeyho. Ako sme si už pri Spielbergovi zvykli, aj v tomto prípade máme dočinenia s brilantnou filmárčinou, silným príbehom a poriadnou dávkou emócií.

Zachráňte Willyho!

Klasika 90. rokov si získala pozornosť a srdce nejedného diváka. Citlivý príbeh 12-ročného chlapca, ktorý sa snaží dostať na slobodu uväznenú kosatku menom Willy, sa dočkal aj troch pokračovaní, ale žiadne z nich na kvality jednotky nedosiahlo. Samotný Willy (ktorého si zahrala kosatka menom Keiko) sa stal jedným z najobľúbenejších hrdinov modernej kinematografie.

Medveď

Ďalší mimoriadne obľúbený a oceňovaný film. Medveď režiséra Jeana-Jacquesa Annauda je citlivým príbehom medvedieho mláďaťa, ktorého matka zahynie a ono nadviaže priateľstvo s iným dospelým medveďom.

Celé dielo je však aj o vzťahu človeka a prírody, pričom tiež kladie otázky, či by sa človek k prírode a zvieratám nemal správať s väčšou úctou. Rozhodne vás vezme za srdce a podnieti k úvahám.

Psia duša

Áno, aj Psia duša je frontálny útok na city, ale povedzme si úprimne: väčšina z nás aj tak podľahne, hoci sa budeme naoko tváriť suverénne. Príbeh psa, ktorého duša na tento svet prichádza postupne v podobe iných psov, si diváci zamilovali. A my sa im ani nečudujeme.

Okja

Zaujímavé sci-fi Okja nám svojho času doručil Netflix a bezpochyby ide o jeden z najlepších filmov, na ktorých tvorbe sa tento streamovací gigant podieľal.

Režisérovi Joon-ho Bongovi sa zaujímavým spôsobom podarilo skĺbiť citlivý príbeh dievčatka a geneticky modifikovaného zvieraťa s ekologickým posolstvom. A to všetko bez toho, aby skĺzol do prvoplánovosti a priehľadnej agitky. Okja za váš čas rozhodne stojí.

Bambi

No a na záver si dáme aj niečo z animovaných vôd, čo poviete? A bude to rovno klasika všetkých klasík, a síce neprekonateľný Bambi z dielne Walta Disneyho.

Tento čarovný animák vznikol v roku 1942 a je fascinujúce sledovať, ako dodnes dokáže oslovovať nové a nové generácie filmových divákov. Že ste Bambiho nevideli? Je čas napraviť to! Neľakajte sa roku výroby, a dajte na nás. Tomuto animáku podľahnete.

Titulná fotka: DreamWorks, Stage 6 Films

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec už 7 rokov kreslí manželke rozkošné ilustrácie o ich spoločnom živote

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME