Tie najšialenejšie veci, ktoré vyrobili 3D tlačiarňou

Nie je to len o technike, súčiastkach a medicíne

Čo bolo kedysi pre nás len Sci-fi, a pre väčšinu inžinierov a technikov zbožný sen, sa konečne pred niekoľkými rokmi stalo skutočnosťou. Prvá síce vznikla už v roku 1983, jej vynálezcom je Chuck Hull, avšak musela prejsť dlhšiu cestu, než sa dostala tam ako ju poznáme dnes. A čo také pre vás môže táto tlačiareň vypľuť?

Protézy a náhrady

Začneme trošku praktickejšie, a to medicínou. Kedysi sa očakávalo, že jedného dňa budú časti tela nahradené robotickými časťami, no a toto je taký prvý krok. Asi najlepším kúskom je čeľusť vytlačená v 3D tlačiarni. Shirley Anderson kvôli nádoru na jazyku prišiel o svoju dolnú čeľusť, avšak vďaka novej – vytlačenej mohol už o 24 hodín od jej nasadenia hovoriť a prežúvať.

3Dprint.com (https://3dprint.com/wp-content/uploads/2016/06/final.jpg)

Fotoaparát

Na začiatku ste si mohli vytlačiť skoro celý (dnes už celý) foťák vrátane šošoviek, a to všetko vďaka tomu, že sa neustále rozširuje počet materiálov, s ktorými sa dá takto pracovať.

amosdudely.com (http://i.imgur.com/Letz9EV.jpg)

Autá

Odkedy sa dá pracovať aj s kovom, viacero spoločností začalo pracovať na autách, ktoré by sa dali vytlačiť. Tými najznámejšími sú LM3D, 4ekolka alebo Micro Commuter. Samozrejme nie je možné vytvoriť úplne celé auto, spoločnosti sa ale predbiehajú, ktorá dokáže obsiahnuť viac percent výroby týmto spôsobom.

3Dprintingindustry.com (https://3dprintingindustry.com/news/worlds-first-road-ready-3d-printed-car-unveiled-with-53k-price-tag-61344/)

Dom

Máte záujem o minimalistický dom, v skvelej cene, postavený za 24 hodín? Vďaka inžinierom a dizajnérom z Ruska je to dnes ľahká vec.

Zbraň

Samozrejme nechceme nijako podporovať násilie, je ale neskutočné, že vám 3D tlačiareň dokáže vyrobiť plne funkčnú strelnú zbraň.

Hudobné nástroje

Teraz pre zmenu prejdeme k umeniu. Vďaka 3D tlačiarni si môžete nechať vyrobiť dokonca funkčné hudobné nástroje. Napríklad husle, violu alebo gitaru. Možno nebudú mať zvuk ako tie značkové za pár stoviek alebo tisíc eur, ale nie sú ani zďaleka tak zlé, ako by ste čakali.

Viola

Posted by Joker 3D print on Freitag, 27. Oktober 2017

Zberateľské kúsky

Si fanúšikom nejakej série? Vždy si chcel byť vlastníkom „mrazivého smútku“ z Warcraftu, svetelného meča alebo skrátka akčných figúriek? Určite teda vieš že cena týchto vecí je nechutne veľká, dokonca aj v prípade že ich zháňaš z Číny na ebay. 3D tlačiareň sa tak vo veľmi veľa prípadoch stane lacnejšou, dekoračnou alternatívou.

Posledna fotka mojej prace, uz od noveho majitela…. #Frostmourne

Posted by Joker 3D print on Samstag, 13. Mai 2017

Stormtrooper oblek

Možno by sa to hodilo skôr do predchádzajúceho bodu, povedzme ale že ide o všetky masky a kostýmy, avšak ten najlepší je jednoznačne tento.

3Dprintingindustry.com (https://3dprintingindustry.com/news/3d-printing-awakens-the-force-with-complete-printable-episode-vii-stormtrooper-costume-56705/)

Zdroj: popsci.com, 3Dprintingindustry.com
Titulný obrázok: commons.wikimedia.org

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najdivnejšie fóbie, aké si môže vymyslieť len tvor menom človek

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME