Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Čo bolo kedysi pre nás len Sci-fi, a pre väčšinu inžinierov a technikov zbožný sen, sa konečne pred niekoľkými rokmi stalo skutočnosťou. Prvá síce vznikla už v roku 1983, jej vynálezcom je Chuck Hull, avšak musela prejsť dlhšiu cestu, než sa dostala tam ako ju poznáme dnes. A čo také pre vás môže táto tlačiareň vypľuť?

Protézy a náhrady

Začneme trošku praktickejšie, a to medicínou. Kedysi sa očakávalo, že jedného dňa budú časti tela nahradené robotickými časťami, no a toto je taký prvý krok. Asi najlepším kúskom je čeľusť vytlačená v 3D tlačiarni. Shirley Anderson kvôli nádoru na jazyku prišiel o svoju dolnú čeľusť, avšak vďaka novej – vytlačenej mohol už o 24 hodín od jej nasadenia hovoriť a prežúvať.

3Dprint.com (https://3dprint.com/wp-content/uploads/2016/06/final.jpg)

Fotoaparát

Na začiatku ste si mohli vytlačiť skoro celý (dnes už celý) foťák vrátane šošoviek, a to všetko vďaka tomu, že sa neustále rozširuje počet materiálov, s ktorými sa dá takto pracovať.

amosdudely.com (http://i.imgur.com/Letz9EV.jpg)

Autá

Odkedy sa dá pracovať aj s kovom, viacero spoločností začalo pracovať na autách, ktoré by sa dali vytlačiť. Tými najznámejšími sú LM3D, 4ekolka alebo Micro Commuter. Samozrejme nie je možné vytvoriť úplne celé auto, spoločnosti sa ale predbiehajú, ktorá dokáže obsiahnuť viac percent výroby týmto spôsobom.

3Dprintingindustry.com (https://3dprintingindustry.com/news/worlds-first-road-ready-3d-printed-car-unveiled-with-53k-price-tag-61344/)

Dom

Máte záujem o minimalistický dom, v skvelej cene, postavený za 24 hodín? Vďaka inžinierom a dizajnérom z Ruska je to dnes ľahká vec.

Zbraň

Samozrejme nechceme nijako podporovať násilie, je ale neskutočné, že vám 3D tlačiareň dokáže vyrobiť plne funkčnú strelnú zbraň.

Hudobné nástroje

Teraz pre zmenu prejdeme k umeniu. Vďaka 3D tlačiarni si môžete nechať vyrobiť dokonca funkčné hudobné nástroje. Napríklad husle, violu alebo gitaru. Možno nebudú mať zvuk ako tie značkové za pár stoviek alebo tisíc eur, ale nie sú ani zďaleka tak zlé, ako by ste čakali.

Viola

Posted by Joker 3D print on Friday, October 27, 2017

Zberateľské kúsky

Si fanúšikom nejakej série? Vždy si chcel byť vlastníkom „mrazivého smútku“ z Warcraftu, svetelného meča alebo skrátka akčných figúriek? Určite teda vieš že cena týchto vecí je nechutne veľká, dokonca aj v prípade že ich zháňaš z Číny na ebay. 3D tlačiareň sa tak vo veľmi veľa prípadoch stane lacnejšou, dekoračnou alternatívou.

Posledna fotka mojej prace, uz od noveho majitela…. #Frostmourne

Posted by Joker 3D print on Saturday, May 13, 2017

Stormtrooper oblek

Možno by sa to hodilo skôr do predchádzajúceho bodu, povedzme ale že ide o všetky masky a kostýmy, avšak ten najlepší je jednoznačne tento.

3Dprintingindustry.com (https://3dprintingindustry.com/news/3d-printing-awakens-the-force-with-complete-printable-episode-vii-stormtrooper-costume-56705/)

Zdroj: popsci.com, 3Dprintingindustry.com
Titulný obrázok: commons.wikimedia.org


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.