Existuje až takmer 600 emoji, ktoré využívame denno-denne v konverzáciách na sociálnych sieťach. Menia tón a tempo konverzácie a často vedia opísať emóciu jednoduchšie ako slová. Odborníci vysvetlili význam niektorých z nich, ktoré mnoho ľudí doteraz využívalo nesprávne.
Portál Best Life opísal význam piatich emoji, ktoré môžu v konverzácii vyvolať zmätok. Patríš medzi omylných ľudí aj ty?
1. Plačem alebo nie?
Pri tomto emoji si si určite myslel, že znamená plač. V skutočnosti to tak nie je a je inšpirovaný japonským anime. Znamená totiž spiacu tvár, ktorej steká slinka.
„Pretože smajlíky sú na našich zariadeniach také malé, mnohí ľudia vidia túto tvár a myslia si, že je to plačúca tvár. Nie je to najhoršia chyba, ak si druhá osoba neuvedomuje japonskú kultúrnu konotáciu, ale určite by to spôsobilo zmätok, keby si toho bola vedomá. Mohlo by to vyzerať tak, že vás nudia smutné správy, ktoré s vami niekto zdieľa,“ udáva šéfredaktor Emojipedie Keith Broni.
2. Bejzbalová čiapka nijak nesúvisí so športom
Na TikToku sa bejzbalová čiapka vyskytuje často. Jej skrytý význam nemá nič spoločné so športovým oblečením alebo tímom. Súvisí so slangovým slovom Generácie Z, kde: „Ľudia hovoria ‚cup‘ (čiapka), keď niekoho obviňujú z klamstva alebo tvrdenia, a ‚no cup‘ (bez čiapky), keď vyhlasujú, že hovoria pravdu,“ hovorí Broni.
3. Nie, toto nie je nemocnica
Ďalšou častou chybou emoji je budova so srdcom. Niektorí by si mohli myslieť, že ide o nemocnicu alebo svadobnú kaplnku. „Ukázalo sa, že jeho skutočný význam je ‚hotel lásky‘ alebo ‚ubytovanie s prenájmom za hodinu‘“, hovorí Broni.
4. Kukurica nie je zelenina
To, že emotikony baklažánu a broskyne majú sexuálne konotácie, už pravdepodobne vieš, ale vedel si, že aj emoji kukurice? „Kukurica (corn)“ sa rýmuje so slovom „porn“ a používa sa vo veľkej miere na TikToku pre sexuálne explicitný obsah.
5. Ironický palec hore
Pozor na symbol ruky „OK“. V niektorých častiach Európy a Latinskej Ameriky to neznamená, že je všetko v poriadku alebo dokonalé. Často sa používa ako ironický smajlík, ktorý reálne nemusí znamenať, že sú veci v poriadku. Kým niekedy znamenal, že sa nám niečo páči, dnes ho už pomaly nahrádza emoji srdiečka, ktoré môžeme vidieť aj ako „like“ na instagramových príspevkoch či v správach.