Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Internetom kolujú obrázky z Filipín, na ktorých sú mačky, ktoré poslušne čakajú v rade pred obchodom. Aspoň to tak vyzerá. Na chodníku sú totiž nakreslené kruhy, ktoré majú ľuďom lepšie naznačiť, kde sa majú postaviť, aby dodržiavali bezpečnú vzdialenosť.

Mačky týmto kruhom neodolali a fotky, na ktorých sú zachytené, sa stali za krátky čas veľmi populárne. Mačky tak ľuďom ukázali, že lepšie chápu, ako sa dodržiava bezpečná vzdialenosť.

Mačky ukazujú ľuďom, ako sa stojí v rade

Na facebooku sa objavili fotografie túlavých mačiek, ktoré vyzerajú, že poslušne stoja v rade a pekne dodržiavajú bezpečnú vzdialenosť. Na chodníku sú nakreslené kruhy, ktoré slúžia ako značky pre lepšie dodržiavanie odstupov. 

Mačky si však kruhy vyložili po svojom. Tri pouličné mačky sa totiž usalašili uprostred týchto kruhov a zabávajú tak mnohých ľudí na internete. Nie je to však žiadna záhada, že mačky tieto kruhy prilákali. Podľa viacerých odborníkov ide o vec inštinktu. Na webe Inverse to vysvetľujú tým, že mačky prirodzene priťahujú uzatvorené priestory.

https://www.facebook.com/coleen.seno/posts/1352695088275023?__xts__[0]=68.ARDvrPJ2aBJVyNgecfFxPXqWS6iJInMHC4H-A3K08Pup1fPbPXJ-PGfjaOG_Na6u38hZA02I9CtkKQESVBhstwnqYjXZfkCxfCrKGPLP46NFGyK7SoDTaPSYpqGU8n59QmABaAKyeetdQUX_lCn1vi2sjfjK1nZEbrdVFvHtzoY2V2PLOP9RWh-jHns0YwvxafACt5qVVd4oQoRG8dQRKPju6N5409E4djNwAk416Orr_-vjOCYYtrS7vPLtaQBrAd-fCg-9WVqIKQmOkos3YxIjBdNqR6rkxg&__tn__=-R

Ľudia ocenili šikovnosť mačiek

Po chvíli sa príspevok s mačkami začal šíriť internetom, na čo mnohí ľudia reagovali rôzne. Niektorí ocenili, že mačky dodržiavajú bezpečnú vzdialenosť a sú disciplinované. Na Twitteri mal príspevok viac ako 30-tisíc retweetov a okolo 80-tisíc označení páči sa mi to.

Viacero ľudí v komentároch kritizovalo, že tieto štvornohé stvorenia sú šikovnejšie a múdrejšie ako ľudia, keďže správne pochopili princíp bezpečnej vzdialenosti. Našiel sa aj človek, ktorý kritizoval, že mačky nemajú na sebe rúška.

Mali by mať vlastný Twitter, aby mohli hlúpych ľudí učiť, ako sa to robí. A dávať im tiež životné rady.

Mačky vidia v kruhoch transport na ich domovskú planétu.

Ak to mačky pochopili, tak to v evolúcii dotiahli ďalej ako niektorí ľudia.

Pre mačky to bola prirodzená reakcia

Ukázalo sa, že tieto túlavé mačky chodia do obchodu pravidelne, lebo hľadajú nejakú potravu. To, že sa rozostúpili na značky, bola len ich prirodzená reakcia, keďže sa pri lovení rady ukryjú v peni stromu, alebo sa v ňom skrývajú pred predátormi. Z podobného dôvodu sa mačky rady ukrývajú aj v kartónových škatuliach.

Takýto uzatvorený priestor dáva mačkám zrejme pocit bezpečia, preto im občas stačí aj niečo také, ako je kruh nakreslený na zemi. Skvele to ilustruje aj experiment, ktorý si už možno zachytil na internete. Stačí mačke urobiť na zemi jasný kruh alebo štvorec z pásky a rýchlo sa chytí do pasce.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.