Tieto mačky všetkým ukázali, ako sa naozaj dodržiava bezpečná vzdialenosť

Keď to mačky pochopia rýchlejšie ako ľudia.

Zdroj: Facebook Coleen Joice Aquino

Internetom kolujú obrázky z Filipín, na ktorých sú mačky, ktoré poslušne čakajú v rade pred obchodom. Aspoň to tak vyzerá. Na chodníku sú totiž nakreslené kruhy, ktoré majú ľuďom lepšie naznačiť, kde sa majú postaviť, aby dodržiavali bezpečnú vzdialenosť.

Mačky týmto kruhom neodolali a fotky, na ktorých sú zachytené, sa stali za krátky čas veľmi populárne. Mačky tak ľuďom ukázali, že lepšie chápu, ako sa dodržiava bezpečná vzdialenosť.

Mačky ukazujú ľuďom, ako sa stojí v rade

Na facebooku sa objavili fotografie túlavých mačiek, ktoré vyzerajú, že poslušne stoja v rade a pekne dodržiavajú bezpečnú vzdialenosť. Na chodníku sú nakreslené kruhy, ktoré slúžia ako značky pre lepšie dodržiavanie odstupov. 

Mačky si však kruhy vyložili po svojom. Tri pouličné mačky sa totiž usalašili uprostred týchto kruhov a zabávajú tak mnohých ľudí na internete. Nie je to však žiadna záhada, že mačky tieto kruhy prilákali. Podľa viacerých odborníkov ide o vec inštinktu. Na webe Inverse to vysvetľujú tým, že mačky prirodzene priťahujú uzatvorené priestory.

Social Distancing daw sabi nila miming. Buti pa sila sumusunod. Good job 👍👌

Gepostet von Coleen Joice Aquino am Sonntag, 10. Mai 2020

Ľudia ocenili šikovnosť mačiek

Po chvíli sa príspevok s mačkami začal šíriť internetom, na čo mnohí ľudia reagovali rôzne. Niektorí ocenili, že mačky dodržiavajú bezpečnú vzdialenosť a sú disciplinované. Na Twitteri mal príspevok viac ako 30-tisíc retweetov a okolo 80-tisíc označení páči sa mi to.

Viacero ľudí v komentároch kritizovalo, že tieto štvornohé stvorenia sú šikovnejšie a múdrejšie ako ľudia, keďže správne pochopili princíp bezpečnej vzdialenosti. Našiel sa aj človek, ktorý kritizoval, že mačky nemajú na sebe rúška.

Mali by mať vlastný Twitter, aby mohli hlúpych ľudí učiť, ako sa to robí. A dávať im tiež životné rady.

Mačky vidia v kruhoch transport na ich domovskú planétu.

Ak to mačky pochopili, tak to v evolúcii dotiahli ďalej ako niektorí ľudia.

Pre mačky to bola prirodzená reakcia

Ukázalo sa, že tieto túlavé mačky chodia do obchodu pravidelne, lebo hľadajú nejakú potravu. To, že sa rozostúpili na značky, bola len ich prirodzená reakcia, keďže sa pri lovení rady ukryjú v peni stromu, alebo sa v ňom skrývajú pred predátormi. Z podobného dôvodu sa mačky rady ukrývajú aj v kartónových škatuliach.

Takýto uzatvorený priestor dáva mačkám zrejme pocit bezpečia, preto im občas stačí aj niečo také, ako je kruh nakreslený na zemi. Skvele to ilustruje aj experiment, ktorý si už možno zachytil na internete. Stačí mačke urobiť na zemi jasný kruh alebo štvorec z pásky a rýchlo sa chytí do pasce.

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Opitý Poliak napadol medvedicu vo varšavskej zoo. Pokutu dostal aj za to, že nemal rúško

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME