Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Nielen líšky, túlavé mačky, medvedíky čistotné či iné zvieratá chodia navštevovať ľudí. Na návštevu občas rady prídu aj medvede, ktoré, zdá sa, sa veľmi rady hrajú. Dôkazom toho sú videá z návštev medveďov, ktoré sa ľuďom podarili natočiť. Medvede sa na dvoroch rady hrajú a naháňajú, akoby boli ľudské príbytky ich ihriskami.

Začiatkom júna sa na internete objavilo video, ktoré zachytáva rodinku medveďov, ktoré sa oddávajú zábave na dvore s detským ihriskom. Nie je to však niečo nevšedné, v krajinách, kde sa medvede bežne vyskytujú, chodia na takéto návštevy k ľuďom bežne. Ľudia preto reagovali tým, že zdieľali svoje videá s medveďmi, ktoré sa hrali u nich na pozemku.

Medvedia mama a jej deti sa hrajú na šmýkačke

Chceš deti pustiť za bieleho dňa von na dvor, aby sa zahrali, no potom si všimneš, že vaše detské ihrisko na dvore je už obsadené. Hrajú sa na ňom totiž iné deti. Cudzie. Medvedie. Tie sa šplhajú na šmykľavku a snažia sa miestami vyliezť aj na hojdačku, no ich mama ich starostlivo stráži a nedovolí im robiť kadejaké neplechy.

Video bolo zachytené v Severnej Karolíne, konkrétne v meste Asheville. V tejto lokalite je výskyt medveďov úplne prirodzený, takže nejde o jediné video, ktoré sa ľuďom podarilo zachytiť. Na miestach, kde sú medvede bežne viditeľné, a v oblastiach, kde je ich prirodzený výskyt, je úplne bežné, že ich nájdeš vylihovať v tvojej hojdacej sieti alebo si dokonca užívať tvoj bazén. 

Keď si chceš ísť oddýchnuť do hojdacej siete, no zistíš, že je obsadená, medveďmi

Keď budeš medvede na chvíľu pozorovať, tak prídeš na to, že to vyzerá ako nejaká besná žúrka, na ktorej všetci skombinovali niekoľko druhov alkoholu

A takto bezstarostne si medvede užívali niekoho bazén

Mama medvedica a jej medvieďa na hodine plávania

Sú skrátka oblasti, kde je úplne prirodzené, že sa ti občas objaví nejaký ten medveď na dvore


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť