Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Jar je už oficiálne tu. Vonku sa pomaly a isto otepľuje a mnoho ľudí sa pripravuje na prechádzky a oddych v prírode. To však neplatí pre alergikov, ktorí sa celé toto obdobie trápia so sennými nádchami. Kamaráti si uťahujú z tvojich červených očí a ty sa už v prvý jarný deň tešíš na úplný koniec tohto hnusného ročného obdobia. Teplé slnko, vôňa kvetov a prelet včiel nad tvojou hlavou ťa privádzajú do úplného šialenstva.

Samozrejme, existujú aj horšie veci. Jar predsa odíde. Čo ale, ak si alergický na zvieratá alebo na nejaký druh jedla? To je už, samozrejme, debata o niečom úplne inom. My sme si pre teba pripravili situácie, ktoré ti budú určite povedomé, ak patríš medzi alergikov a najmä v tomto šialenom období svetovej pandémie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Alergia alebo korona?

Napriek tomu, že v momentálnej dobe prevládajú nariadenia vlády viac ako vôľa človeka, je povolené chodiť na prechádzky do prírody. To, žiaľ, nie je ničím príjemným pre alergikov, ktorí hneď čo vyjdú z domu, kýchajú. Ľudia v okolí sú v panike a pri každom zakašľaní alebo kýchnutí na teba pozerajú, akoby si mal v ruke bombu. Niekedy sa sám zamýšľaš nad tým, či to nie je korona a či neostaneš v karanténe celú jar.

Vôňa kvetov a tvoje opuchnuté oči jednoducho patria k sebe. Tabletka, očné kvapky a spreje do nosa, ktoré by ti mali pomôcť toto obdobie prežiť, ťa zradia vždy v tej najlepšej chvíli. Tvoje neustále smrkanie v obchode prináša pohľady od všetkých ľudí nablízku. Respirátor na tvári ti bráni v pokojnom použití vreckovky, a tak len čakáš na to, kedy vyjdeš von. Dúfaš len v to, že ťa nikto v obchode nespoznal a že si sa úplne nestrápnil.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Alergia na zvieratá?

Celý život túžiš po nejakom zvieratku, a keď sa konečne rozhodneš, že si zaistíš psíka, po pár dňoch ťa chytí veľmi nepríjemný pocit. Žiaľ, hneď čo k tebe tvoj nový najlepší kamarát pribehne, tvoja koža začne horieť. Nemôžeš sa ho ani dotknúť bez toho, aby ťa celé tvoje telo nesvrbelo. Alergia vie byť riadna sviňa a ty sa v takom prípade musíš zmieriť s tým, že zvieratká mať nemôžeš.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Podobným prípadom je, ak zistíš, že tvoje dieťa začína mať alergiu na psíka, ktorého doma máte už 8 rokov. Je z toho hotová Sophiina voľba. Vieš, že za psíkom ti bude neskutočne ľúto, no na druhej strane, dieťaťa sa zbaviť určite nemôžeš, niežeby ti to vôbec napadlo. Návštevy tvojich kamarátov, ktorí sú psičkári alebo mačičkári, sú pre teba nadmerne ťažké, pretože im závidíš možnosť mať zviera a zároveň ti je ľúto, že sa nemôžeš ich domácim miláčikom ani trochu venovať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Alergia na jedlo

Špeciálnou kategóriou sú tí nešťastníci, ktorí majú alergiu na jedlo. Pri každej príležitosti si musíš dávať pozor na to, aké alergény dané jedlo obsahuje. Stačí ti iba jeden hryz orechov na to, aby sa z teba stal opuchnutý a dusiaci sa človek. Najhoršie je počuť to, ako tvoji kamaráti ospevujú nejakú dobrotu, ktorú jedli, a ty veľmi dobre vieš, že to nemôžeš ani ochutnať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Alergici to majú v živote určite ťažké. Reakcie od tvojich blízkych, ak im povieš, že nemôžeš jesť čokoládu alebo niečo iné, nie sú veľmi povzbudivé. Počúvaš iba to, že sú radi, že nie sú tebou, lebo by to bez čokolády, orechov a hocičoho iného určite neprežili. Ty sa len v smútku zamyslíš nad tým, že ak by si mohol, tak by si sa zbavil všetkých alergií. Avšak nie predtým, než si to aspoň na chvíľku vyskúšajú všetci, ktorí si z tvojich alergií robili srandu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

[poll id=“120″]


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.