Tieto nepríjemné situácie si zaručene zažil, ak patríš medzi alergikov

Jar. To najlepšie ročné obdobie.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Jar je už oficiálne tu. Vonku sa pomaly a isto otepľuje a mnoho ľudí sa pripravuje na prechádzky a oddych v prírode. To však neplatí pre alergikov, ktorí sa celé toto obdobie trápia so sennými nádchami. Kamaráti si uťahujú z tvojich červených očí a ty sa už v prvý jarný deň tešíš na úplný koniec tohto hnusného ročného obdobia. Teplé slnko, vôňa kvetov a prelet včiel nad tvojou hlavou ťa privádzajú do úplného šialenstva.

Samozrejme, existujú aj horšie veci. Jar predsa odíde. Čo ale, ak si alergický na zvieratá alebo na nejaký druh jedla? To je už, samozrejme, debata o niečom úplne inom. My sme si pre teba pripravili situácie, ktoré ti budú určite povedomé, ak patríš medzi alergikov a najmä v tomto šialenom období svetovej pandémie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Alergia alebo korona?

Napriek tomu, že v momentálnej dobe prevládajú nariadenia vlády viac ako vôľa človeka, je povolené chodiť na prechádzky do prírody. To, žiaľ, nie je ničím príjemným pre alergikov, ktorí hneď čo vyjdú z domu, kýchajú. Ľudia v okolí sú v panike a pri každom zakašľaní alebo kýchnutí na teba pozerajú, akoby si mal v ruke bombu. Niekedy sa sám zamýšľaš nad tým, či to nie je korona a či neostaneš v karanténe celú jar.

Vôňa kvetov a tvoje opuchnuté oči jednoducho patria k sebe. Tabletka, očné kvapky a spreje do nosa, ktoré by ti mali pomôcť toto obdobie prežiť, ťa zradia vždy v tej najlepšej chvíli. Tvoje neustále smrkanie v obchode prináša pohľady od všetkých ľudí nablízku. Respirátor na tvári ti bráni v pokojnom použití vreckovky, a tak len čakáš na to, kedy vyjdeš von. Dúfaš len v to, že ťa nikto v obchode nespoznal a že si sa úplne nestrápnil.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Alergia na zvieratá?

Celý život túžiš po nejakom zvieratku, a keď sa konečne rozhodneš, že si zaistíš psíka, po pár dňoch ťa chytí veľmi nepríjemný pocit. Žiaľ, hneď čo k tebe tvoj nový najlepší kamarát pribehne, tvoja koža začne horieť. Nemôžeš sa ho ani dotknúť bez toho, aby ťa celé tvoje telo nesvrbelo. Alergia vie byť riadna sviňa a ty sa v takom prípade musíš zmieriť s tým, že zvieratká mať nemôžeš.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Podobným prípadom je, ak zistíš, že tvoje dieťa začína mať alergiu na psíka, ktorého doma máte už 8 rokov. Je z toho hotová Sophiina voľba. Vieš, že za psíkom ti bude neskutočne ľúto, no na druhej strane, dieťaťa sa zbaviť určite nemôžeš, niežeby ti to vôbec napadlo. Návštevy tvojich kamarátov, ktorí sú psičkári alebo mačičkári, sú pre teba nadmerne ťažké, pretože im závidíš možnosť mať zviera a zároveň ti je ľúto, že sa nemôžeš ich domácim miláčikom ani trochu venovať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Alergia na jedlo

Špeciálnou kategóriou sú tí nešťastníci, ktorí majú alergiu na jedlo. Pri každej príležitosti si musíš dávať pozor na to, aké alergény dané jedlo obsahuje. Stačí ti iba jeden hryz orechov na to, aby sa z teba stal opuchnutý a dusiaci sa človek. Najhoršie je počuť to, ako tvoji kamaráti ospevujú nejakú dobrotu, ktorú jedli, a ty veľmi dobre vieš, že to nemôžeš ani ochutnať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Alergici to majú v živote určite ťažké. Reakcie od tvojich blízkych, ak im povieš, že nemôžeš jesť čokoládu alebo niečo iné, nie sú veľmi povzbudivé. Počúvaš iba to, že sú radi, že nie sú tebou, lebo by to bez čokolády, orechov a hocičoho iného určite neprežili. Ty sa len v smútku zamyslíš nad tým, že ak by si mohol, tak by si sa zbavil všetkých alergií. Avšak nie predtým, než si to aspoň na chvíľku vyskúšajú všetci, ktorí si z tvojich alergií robili srandu.

ArtCaveManiac / EMEFKA
Loading

Patríš medzi alergikov?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
26
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 najlepších memes uplynulého týždňa #12


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME