Tieto opičky nám idú príkladom, ako dodržiavať bezpečnú vzdialenosť

Zvieratá sú veľakrát disciplinovanejšie tvory ako ľudia.

Zdroj: Kiren Rijiju / twitter.com

Niektorým jedincom robí nemalý problém dodržiavať povinnú bezpečnú vzdialenosť. Popravde, miestami to nie je nič jednoduché pre väčšinu z nás. No ako sme písali pred pár dňami, zvieratká sú očividne mnoho ráz disciplinovanejšie ako my ľudia.

Rovnako ako mačky, tak i indické makaky, o ktorých informuje portál Daily Mail, dokážu bez problémov dodržiavať bezpečnú vzdialenosť.

Sú pre nás vzorom

Opice boli odfotené v indickom štáte Arunachal Pradesh počas toho, ako si vychutnávali svoj obed. Nasledujúcu fotografiu uverejnil indický poslanec Kiren Rijiju. Komentoval ju slovami: „Ak budeme zvieratá pozorne sledovať, môžu nám dať veľa dôležitých lekcií, na ktoré pri našom každodennom zhone často zabúdame.“

Pochutnávali si na obede

Fotografia zobrazuje skupinu opíc sediacich v dvoch radoch na prázdnej ceste. Sú medzi nimi pravidelné rozostupy, čiže priam stelesňujú dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti, ktorá je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie nevyhnutná na zabránenie šírenia koronavírusu.

Na snímke si pochutnávajú na melóne bez toho, aby sa k sebe priblížili. Niektoré už jedia, iné iba trpezlivo čakajú, kým na ne príde rad. Fotografia si vyslúžila stovky zdieľaní a tisícky lajkov. Ľudia boli nadšení šikovnosťou týchto rozkošných opičiek. Pod fotkou na twitteri mnohí uznali, že si z týchto makakov môžeme brať príklad.

Shutterstock

Nie sú vždy vzorné

V posledných dňoch sa však toto zvieratko spomínalo najmä v negatívnom slova zmysle, keď tlupa opíc ukradla zdravotníkovi vzorky krvi, ktoré patrili pacientom pozitívnym na koronavírus. Incident sa odohral taktiež v Indii. Na asistenta opice zaútočili, vzali mu škatuľu s tromi vzorkami a následne vyliezli na strom, kde obhrýzli obaly a odhodili ich. Do kontaktu s infikovanou krvou sa však, našťastie, nikto nedostal.

Zdroje: Daily Mail

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vety, ktorými ľahko nahneváš každého, kto sa blíži k tridsiatke

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME