Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Niektorým jedincom robí nemalý problém dodržiavať povinnú bezpečnú vzdialenosť. Popravde, miestami to nie je nič jednoduché pre väčšinu z nás. No ako sme písali pred pár dňami, zvieratká sú očividne mnoho ráz disciplinovanejšie ako my ľudia.

Rovnako ako mačky, tak i indické makaky, o ktorých informuje portál Daily Mail, dokážu bez problémov dodržiavať bezpečnú vzdialenosť.

Sú pre nás vzorom

Opice boli odfotené v indickom štáte Arunachal Pradesh počas toho, ako si vychutnávali svoj obed. Nasledujúcu fotografiu uverejnil indický poslanec Kiren Rijiju. Komentoval ju slovami: „Ak budeme zvieratá pozorne sledovať, môžu nám dať veľa dôležitých lekcií, na ktoré pri našom každodennom zhone často zabúdame.“

Pochutnávali si na obede

Fotografia zobrazuje skupinu opíc sediacich v dvoch radoch na prázdnej ceste. Sú medzi nimi pravidelné rozostupy, čiže priam stelesňujú dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti, ktorá je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie nevyhnutná na zabránenie šírenia koronavírusu.

Na snímke si pochutnávajú na melóne bez toho, aby sa k sebe priblížili. Niektoré už jedia, iné iba trpezlivo čakajú, kým na ne príde rad. Fotografia si vyslúžila stovky zdieľaní a tisícky lajkov. Ľudia boli nadšení šikovnosťou týchto rozkošných opičiek. Pod fotkou na twitteri mnohí uznali, že si z týchto makakov môžeme brať príklad.

Shutterstock

Nie sú vždy vzorné

V posledných dňoch sa však toto zvieratko spomínalo najmä v negatívnom slova zmysle, keď tlupa opíc ukradla zdravotníkovi vzorky krvi, ktoré patrili pacientom pozitívnym na koronavírus. Incident sa odohral taktiež v Indii. Na asistenta opice zaútočili, vzali mu škatuľu s tromi vzorkami a následne vyliezli na strom, kde obhrýzli obaly a odhodili ich. Do kontaktu s infikovanou krvou sa však, našťastie, nikto nedostal.

Zdroje: Daily Mail


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť