Otravné veci, ktoré robia mamičky na sociálnych sieťach

A mohli by s nimi konečne prestať.

Zdroj: Joshua Rodriguez, Unsplash

Možno si už v tom období života, keď sa okolo teba zjavujú samé zasnúbené páriky a šťastné mamičky. Tie najradšej o svojom šťastí informujú na všetkých možných sociálnych sieťach, no a niekedy je to viac ako žiadúce.

Nikto nemá nič proti mamičkám, no niektoré veci, ktoré zdieľajú na sociálnych sieťach, z nich robia tie otravné mamičky, s ktorými sa chcú kamarátiť už len ďalšie mamičky. A možno ani tie nie.

Tvoj feed je zaplavený ich fotkami a statusmi

Zabudli sme, že sociálne siete nemajú byť rodinným albumom. Je milé, že sa chcete pochváliť s pokrokmi svojich ratolestí, ono to aj mnohých poteší. Ale naozaj nepotrebujeme vedieť, koľkokrát bol malý dnes kakať a vidieť 320 jeho fotiek každý jeden deň. Toto je otravné aj pri Nikolách a iných ľudských druhoch, nielen pri mamičkách.

Shutterstock

Neexistuje status, v ktorom by sa neposťažovali na ťažké materstvo

Určite to nie je nič jednoduché, no nemusíte o tom písať aj pri fotografii, na ktorej niekto vymieňa koleso na aute. Nie každá téma, ktorá sa na internete rozoberá, si vyžaduje pohľad zo strany matky.

Treba nechať žiť aj ostatných ľudí svoj život a neprikazovať im, aby si vyskúšali materstvo a až potom sa sťažovali. Niekedy to nie je úplne nutné. Keď sa niekto pochváli, že konečne dokončil vysokú školu a stal sa vedcom v oblasti neurobiológie, naozaj nepotrebuje vedieť o tom, aké je materstvo náročné v porovnaní so štúdiom neurovedy.

Informácia o každom novom pokroku

Dieťatko malo svoje prvé kako, prvýkrát sa posadilo, prvýkrát sa usmialo, spalo doma… samozrejme, že bábätká majú veľa svojich prvých razov, sú na svete len krátko. Len dúfame, že mamičky nebudú na sociálnych sieťach informovať aj o ich prvom pohlavnom styku, keď už z bábätka bude dávno dospelák.

Shutterstock

Vyhadzujú všetkým na oči, aké sú trosky, lebo nemajú deti

Každý má iný postoj k tomu, čo jeho život napĺňa šťastím. Niekoho napĺňa predstava mať deti, manžela a krásny dom. Niekto chce zas cestovať alebo si otvoriť stánok s jedlom. Treba sa riadiť pravidlom: ži a nechaj žiť.

Až príliš veľa informácií, ktoré nepotrebuješ vedieť

Naozaj si nikto nepotrebuje čítať o tom, ako vyzeralo hovienko vášho decka a aký malo problém sa niekoľko dní vykakať. Áno, možno to iným matkám pomôže, no ideálne je preto šíriť takéto informácie tam, kde sa tie matky aj naozaj nachádzajú. Sú ľudia, ktorí si môžu podobné statusy nájsť napríklad pri raňajkách.

Agresívne bio matky

Tie matky, ktoré majú potrebu vyjadriť sa k všetkému a zdieľať svoje overené tipy, ktoré používali už ich prababky. Majú potrebu vyhodiť všetkým na oči, aké je nezdravé, ak žena nedojčí, ako by mali mať deti všetko bavlnené a hlavne v neutrálnych farbách, aby to náhodou nebol rodový stereotyp. 

Shutterstock

Reagujte!
Grr Grr
17
Grr
Fuuj Fuuj
43
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
15
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 ľudí, ktorí by si za svoje príšerné stravovacie maniere zaslúžili zhniť v pekle


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME