Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Existuje veľké množstvo netradičných hotelov, ktoré vo svete nájdeš. Písali sme už aj o eroticky ladených hoteloch, rôznych originálnych hoteloch a tentoraz sme povyberali niekoľko zaujímavých pre milovníkov vody. Ak bolo vždy tvojím snom zaspávať s pohľadom na oceán alebo v prítomnosti rybiek, tak tieto hotely budú pre teba rozhodne atraktívne.

Resorts World Sentosa, Singapur

11 izieb s prívlastkom oceánske ti ponúkajú to najlepšie zo súše aj z mora. Sú navrhnuté ako dvojpodlažný dom, pričom si môžeš užiť slnečnú terasu na vrchu a spodná časť návštevníkom ponúka nádherný pohľad na oceán aj so živočíchmi jemu prislúchajúcemu. Hostia sú tu diskrétne schovaní a je im ponúknutý 5-hviezdičkový servis.

Atlantis the Palm, Dubaj

Obrovské akvárium? Nie, to je výhľad z tvojej podvodnej izby v tomto hoteli. Niekto túži po výhľade z postele priamo na hory, oceán, ty ho máš v tejto izbe priamo z postele na podmorský svet aj s jeho obyvateľmi. Takýto výhľad sa ti tu nenaskytne len z postele, ale podobné „okná“ od podlahy až k stropu nájdeš aj v kúpeľni. Predstav si ten relax vo vani s výhľadom na more plné rybičiek.

Manta Resort, Zanzibar

Tento hotel s podvodnými izbami je doslova plávajúci na vode. Je upevnený uprostred vody a disponuje svojou čarovnou podvodnou izbou, terasou s výhľadom na more a posteľou, ktorá je na streche tohto hotela. Keďže sa tvoja izba nachádza uprostred mora, dovezú ťa do nej malou loďkou. Akonáhle ťa personál ubytuje, nechá ťa na pokoji užívať si svoj pobyt.

Conrad Maldives Rangali Island, Maledivy

Tento unikátny hotel bol otvorený v roku 2018 a bol označený za najväčšiu podvodnú vilu. Tieto podvodné izby sú však rozdielne od predchádzajúcich tým, že nemajú len obrovské okná s výhľadom na more, no vyzerá to tak, akoby si mal posteľ priamo v akváriu. Ubytuje sa tu až deväť ľudí a nájdeš pod vodou obývačku, spálne a kúpeľne.

Utter Inn, Švédsko

Podobný plávajúci hotel sa nachádza aj vo Švédsku, no asi sa vo vodách v jeho okolí neodvážiš kúpať. Avšak, je omnoho lacnejší ako všetci jeho predchodcovia. Hotel bol navrhnutý miestnym dizajnérom a predstavuje typický domček, aký nájdeš vo Švédsku.

View this post on Instagram

Подводно-надводный отель Utter Inn ? В Швеции, недалеко от маленького городка #Вестерос, на живописном озере Меларен находится уникальный отель Utter Inn. Utter Inn спроектирована по образцу традиционного шведского коттеджа под названием #стуга, который окрашивают в основном в ярко-красный цвет. Спальня находится на трёхметровой глубине. Подводная часть оборудована огромными окнами, но увидеть что-то оригинальное не ожидайте, так как за ними — холодное озеро, а не кишащее обитателями глубоководье Тихого океана. Желающие уединиться в экстремальных условиях регистрируются в городке Вестерос, а потом на лодке отправляются к месту жительства. Личный отель расположен в километре от берега. В верхней части, выступающей над водой, расположена небольшая кухня, столовая и туалет, а по периметру терраса. Внизу — спальня с двумя кроватями и столиком. . #UtterInn #ОзероМеларен #Швеция #Sweden #UtterInnHotel #Меларен #Uniqhotel #НеобычныеОтели #НеобычныеОтелиМира #НеобычныйОтель #UnusualHotel #UnusualHotels #UnusualHotelsInTheWorld #Путешествия #Travelling #Trip #Travel #Journey #Отдых #Relax #Vacation #Отпуск #Каникулы #Путешествие #Uniqhotels #Uniquehotel #Uniquehotels

A post shared by Необычные Отели Мира (@unusualhotel) on

Jules’ Undersea Lodge, Florida

Tento hotel patrí k najstarším podvodným hotelom na svete. Výnimočný je aj tým, že sa doň môžeš dostať iba v potápačskom obleku. V rámci pobytu si môžeš urobiť potápačský kurz a užiť si tiež noc v oceáne. Ak sa budeš chcieť dozvedieť viac o živočíchoch v mori, ktoré voľným okom nevidíš, tak môžeš využiť aj labák so špecialistom, ktorý ťa naučí nové veci.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť