Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Naše domáce zvieratká dokážu občas vyvádzať naozaj podivné veci. Mnohí si možno myslia, že úžitok domácich miláčikov je iba ten, že máme niekoho, kto nám robí spoločnosť, a máme sa s kým maznať.

Ak by sme ich však chceli poslať do práce a mali by si zarábať sami na seba, tak by sa pre nich našlo hneď niekoľko zaujímavých povolaní, v ktorých sú dokonalí profíci. Vymysleli sme preto hneď niekoľko povolaní pre našich domácich miláčikov, ktoré by sa im dokonale hodili. 

Čo by tak robili psy, keby sme ich poslali do práce?

Psy sú jedny z mála zvierat, ktoré občas naozaj chodia do práce, existujú napríklad také vodiace psy, záchranárske alebo policajné. Nesmieme tiež zabudnúť na psov influencerov.

Ak by sme však chceli poslať do práce našich štvornohých povaľačov, tak by mohli robiť hneď niekoľko vecí. Hyperaktívne plemená sú ideálne ako fitness tréneri, lebo vás nenechajú ani chvíľu ležať na gauči a poriadne sa s nimi prebehnete.

Siddharth Salve, Unsplash

Mnohí milovníci aportov by mohli byť hľadačmi golfových alebo tenisových loptičiek, ktoré sa veľakrát zatúlajú kade-tade. Medzi veľmi obľúbené profesie psov by určite patrilo aj zahrabávanie vecí a obhrýzanie kostičiek. Psy by si dokázali zarábať už od mladého veku, napríklad ako módni návrhári topánok, keďže ich veľmi rady svojpomocne upravujú.

Nezabudli sme ani na zajace

Zajace by boli výbornými poľnohospodármi. No nie je škoda toľkého hnojiva, čo dokážu vyrobiť za jeden deň? Okrem tejto pracovnej činnosti by mohli pracovať aj pre tajné služby ako odpočúvač. Stačí jedno zašušťanie mikroténovým vrecúškom a už sú na mieste diania. To, že by mohli byť skvelými škartovačkami všetkého, čo potrebuješ, snáď ani netreba spomínať.

Nathan Boadle, Unsplash

Aj mačky by si dokázali na seba zarobiť

Nevynecháme ani mačky. Tie by boli rozhodne ideálne plašičky holubov. Za nejakú tú maškrtu by to ochotne robili aj celé dni. V mnohých prípadoch aj bez maškrty. Našim mačkám by veľmi dobre išlo aj povolanie kvetinár.

Ale taký naozaj špecifický kvetinár, ktorý zničí všetky rastlinky, ktoré máš až príliš rád. Malo by to však aj svoje pozitíva – aspoň by si už viac nemusel mať výčitky, že si zodpovedný za uhynutie svojich rastlín.

Kari Shea, Unsplash

Mačky sú expertmi vo veľa veciach, ale čo im ide naozaj dokonale, je motanie sa pod nohy. Na tomto by si mohli postaviť biznis, ktorý by im prinášal veľké peniaze. Jedna z činností, na ktorú nesmieme zabudnúť, je aj ničenie nábytku. Mohli by byť pokojne likvidátormi starých nábytkov. Aj tých nových, lebo veď – poznáme to – nepohrdnú ani nimi.

Rybičky by si tiež našli uplatnenie…

Mnohí považujú rybičky za nudné domáce zvieratká, ale tie by tiež mohli mať nejaké užitočné povolania. Napríklad by mohli byť skvelými terapeutmi alebo psychológmi. Niekomu stačí sa na ne len pozerať a pôsobí to na neho upokojujúco. Iný sa potrebuje vyrozprávať, no a taká rybka je ideálny parťák, lebo neodvráva.

kazuend, Unsplash

Hlodavce by si mohli na seba zarábať tiež

Je škoda, že sa všetka tá energia, ktorú škrečky vytvoria pri behaní v koliesku, nijak nezužitkuje. Pokojne by tou energiou mohli niečo poháňať alebo uvádzať do funkčnosti. Takže také škrečky by boli ideálnymi energetickými manažérmi.

Taktiež by sa mohli pripojiť k zajacom do ich tímu tajných služieb, keďže sa dokážu naozaj dokonale schovávať, čo by sa dalo využiť viacerými spôsobmi.

Frenjamin Benklin, Unsplash

A čo hady a pavúky?

Aj pre ne máme využitie aj napriek tomu, že dokopy celé dni poriadne nič nerobia. Majú však jednu charakteristickú vlastnosť, a tou je práve to, že sú poriadne odpudivé pre mnohé ženy. Občas aj mužov. Mohli by byť vo svojom zamestnaní odpudzovačmi. Akonáhle by si chcel niekoho dostať zo svojho príbytku, stačilo by vytiahnuť svojho hada. Nie toho z gatí. Aj keď…

Timothy Dykes, Unsplash

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje