Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Nie je ten náš život trošku sarkastický? Ak si myslíš, že už bude všetko v poriadku, zrazu prichádza ďalšia a ďalšia rana, a ty sa naďalej pretĺkaš životom, no aspoň s humorom, občas aj s veľkou dávkou sebazaprenia a istou formou škodoradosti, keď je niekto na tom horšie ako ty.

Sem-tam to však vyzerá, že si ten život z nás robí srandu. Sú tieto tragikomické fakty len blbá náhoda? Osud? Smola? Nejaký vyšší zákon? Ktovie, no naozaj sa stali.

1. Vrah Michael Goldwin mal dostať v roku 1989 elektrické kreslo. No namiesto neho bol nakoniec odsúdený stráviť zvyšok života vo väzení. To však netrvalo dlho. Krátko po vynesení rozsudku bol zabitý elektrickým prúdom, keď sa snažil opraviť televízor vo vlastnej cele.

2. Zakladateľ internetovej zoznamky match.com Gary Kremen prišiel o svoju ženu po tom, čo si našla nového chlapa na match.com.

3. Kto vymyslel požiarny hydrant? To sa už nedozvieme, keďže patent bol zničený pri požiari v roku 1836.

4. V Číne je reinkarnácia zakázaná, pokiaľ nemáte povolenie od vlády.

5. Horatio Nelson trpel chronickou morskou chorobou. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby to nebol britský námorný veliteľ.

Profimedia

6. Hippopotomonstrosesquippedaliophobia je fóbia, ktorú ani netreba prekladať do slovenčiny. Je to strach z dlhých slov a jej názov je viac než krutý.

7. Vo Websterovom slovníku z roku 1996 bolo 315 preklepov.

8. Americká vláda stiahla v roku 1974 z obchodov 80 000 reklamných odznakov propagujúcich bezpečnosť hračiek. A dôvod? Ostré hrany, olovnaté farby a nebezpečenstvo vdýchnutia.

9. V roku 2014 museli zrezať strom, ktorý bol napadnutý chrobákmi (beetle po angl.). Nebol to však len taký hocijaký strom. Tento bol zasadený na počesť Georga Harrisona, gitaristu skupiny Beatles.

10. Shakiru vyhodili zo školského speváckeho zboru. Jej učiteľ jej povedal, že znie ako koza. A kto je koza teraz?

Shutterstock

11. Ronaldinho mal zmluvu s Coca-Colou, no tá bola zrušená po tom, ako pil počas tlačovky Pepsi.

12. Parížsky syndróm je prechodná psychická porucha, ktorá postihuje hlavne Japoncov pri návšteve Paríža, keď prídu na to, že Paríž nie je takým supermestom, ako si mysleli. Táto choroba je sprevádzaná zvracaním a bolesťami hlavy a japonské veľvyslanectvo v Paríži má pre tieto prípady zriadenú aj infolinku.

13. Vynálezca elektrických gitár Leo Fender sa nikdy nenaučil hrať na gitaru.

14. Nemôžete vyštudovať to, čo máte najradšej? Berte si príklad z viac ako 275 000  ľudí, ktorí v roku 2011 študovali burgerológiu na univerzite Hambuger Univerzity. Nie je to však žiadna novinka, škola funguje už od roku 1961. Mcdonaldská škola má svoje kampusy aj v Tokiu, Šanghaji, Moskve či v Sao Paule.

15. Múzeum neviditeľného umenia ukazuje ľuďom sny, myšlienky a predstavy umelcov, čiže rozumej, úplne holé steny. Dokonca si jedna pani túto neviditeľnosť aj kúpila, a to v roku 2011 za 10 000 dolárov.

Reaction GIF - Find & Share on GIPHY

16. Spevák Bary Manilow nahral pieseň „I write the songs“ (Ja píšem piesne), no túto pieseň nenapísal on.

17. Charlie Chaplin sa raz zúčastnil súťaže o najlepšieho imitátora Charlieho Chaplina. Skončil tretí.

18. V roku 1985 sa v New Orleans utopil muž na bazénovej párty. Do bazéna ho hodil plavčík na oslavu toho, že sa v tomto roku nik neutopil.

19. Jimmi Heselden, vlastník firmy, ktorá vyrába Segwaye, zomrel tak, že nešťastne spadol z útesu, práve na svojom Segwayi.

20. Generál John Sedgwick bol zastrelený chvíľku po tom, ako pred svojím stanom kričal na vojakov konfederácie, že by z tejto vzdialenosti netrafili ani slona.

Profimedia

21. Podľa prieskumu spoločnosti Citrix si 51 % Američanov myslí, že búrka a hlavne blesky môžu poškodiť ich veci, ktoré si uložili do cloudu.

22. Alexander Graham Bell, vynálezca telefónu, nemohol zavolať dvom najdôležitejším osobám v jeho živote. Jeho matka a aj manželka boli hluché.

23. Americká zásielková služba Pony Express nevlastnila ani jedného poníka. Jej zamestnanci totiž jazdili na koňoch.

24. V roku 2007 sa rozviedol istý pár z Bosny a Hercegoviny kvôli tomu, že mali obaja tajný internetový románik. Medzi sebou.

25. Jonathan Lee Riches sa vyžíva v žalovaní všetkého a každého, s kým má dočinenia. Keď sa dozvedel, že bude v Guinnessovej knihe rekordov, zažaloval aj ich. Viac sa o tomto chlapíkovi dočítaš tu.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť