Tieto problémy poznajú len ľudia, ktorí radi čítajú. Vidíte sa v nich?

Ak trpíš aspoň ľahkým stupňom knihomoľstva a pri vôni knihy sa ti rozbúcha tvoje introvertné srdiečko, tieto situácie ti budú dobre známe.

Ľudia sa delia na tých, ktorí čítajú knihy a na tých, ktorí počúvajú tých, ktorí čítajú knihy. To povedal raz nejaký múdry Číňanko.

Knihy sú drahé, robia z teba asociála, čítanie je nudné, trápne a strata času. Koniec koncov. načo čítať knihy, veď preto sa vymysleli filmy, nie? Život milovníka kníh nie je len o návštevách kníhkupectiev, o opojnej vôni kníh a kávy či o rozsiahlej domácej knižnici. Aj knihomoli musia občas čeliť problémom a neľahkým životným situáciám. Súhlasíte?

1. Nikdy si nenájdeš pohodlnú polohu

Sadneš si na posteľ, hrbíš sa. Oprieš sa, ale stena je príliš studená. Ľahneš si na brucho, tieniš si svetlo z lampičky. Ak si ľahneš na chrbát a čítaš s vystretými rukami, odkrvia sa ti ruky a cítiš sa ako Pinocchio. No akonáhle sa konečne ako tak usalašíš a zahĺbiš do deja, to, že ti stŕpne a odumrie ľubovoľná končatina, si ani nevšimneš.

giphy.com

2. Chuť vyhubiť všetkých ľudí, ktorí robia na stranách somárske uši

Sedíš vo vlaku a fešák pred tebou číta najnovšieho Stephena Kinga. Úplne tvoj typ! Vnímaš vôňu novej, nepoškodenej knihy a rozmýšľaš, že sa mu prihovoríš. No zrazu prestane čítať a pred zatvorením knihy ohne rožtek strany. Tebe roztrhá srdce na kúsky, tlak vyskočí na dvestopade a okamžite s ním zavrhneš akúkoľvek konverzáciu. Lebo toto si nové knihy proste nezaslúžia!

3. Intolerancia ľudí, ktorí ťa pri čítaní otravujú

Áno, veď nie sme až takí asociáli a svoju rodinu a kamarátov máme radi. Len by mohli byť niekedy ohľaduplnejší a otravovať, až keď majú skutočný problém. Osobitnou kategóriou sú neznámi ľudia (rozumej nevytáraní dôchodcovia, podnapité indivíduá či premotivovaný balič), ktorí sa silou-mocou snažia nadviazať rozhovor a ignorujú tvoj podráždený tón a knihu v ruke. A keď máš v kupéčku skupinku násťročných nevybúrených dievčat a namiesto sústredenia na dej sa pristihneš pri tom, ako počúvaš pikošky zo základnej školy, úplne si vyhral.

giphy.com

4. Riešenie každodennej dilemy – kniha alebo seriál?

Nemôžeš byť naraz fanúšikom seriálov, aj kníh. Najhoršia vec je, keď všetci z tvojho okolia dopozerajú sériu Game of Thrones, no ty si ešte len v polovici, pretože to striedaš s troma rozčítanými knihami. Už-už sa išli prekecnúť o niečom, čo by im zruinovalo pôžitok z dopozerania. „Prečo ti to toľko trvá?“ No lebo ja aj čítam, vy negramotné hovadá.

5. Neopísateľné sklamanie z filmu, keď si najskôr prečítaš knihu

Vieš, že to tak je vždy. Film podľa knižnej predlohy NIKDY nebude lepší ako samotná kniha. Ale aj tak naň ideš, lebo zvedavosť ťa len tak nepustí. Potom domov odchádzaš so zhnusením, že ako mohli vynechať tú najlepšiu časť knihy a prečo tam dali takého herca, keď si si ho predstavoval úplne ináč.

imgflip.com

6. Tá neopísateľná zrada, keď ti vypadne záložka

Fakt ťa tvoja milujúca kniha zradila a vypľula papierik, autobusový lístok, vreckovku, spinku, šupku z mandarínky… alebo hocičo iné, čo používaš ako záložku? Čo si teraz počneš? Hľadáš, kde si skončil a dúfaš, aby si nechtiac neprečítal niečo kľúčové zo strán, na ktorých ešte nie si.

7. Váha kníh

– Podrž mi prosím ťa kabelku. (Chlapa skolí na zem aj s kabelou ako tehla)
– Čo tam preboha nosíš?
– Veď len knihu. Dobre, no tak dve. Nevedela som sa rozhodnúť, na ktorú budem mať chuť.

giphy.com

8. Situácia, keď by ste sa mali chystať von, no práve si začal čítať poslednú kapitolu

Keď si sa pred dvoma dňami dohadoval na piatkové pivo, ešte si nevedel, že budeš mať rozuzlenie knihy tak na dosah. Už-už chceš prestať čítať, no túžba vedieť, či tú ženu zabil záhradník tak ako si si myslel, vyhrala. Veď už by si aj tak prišiel neskoro, a to sa počíta, akoby si neprišiel vôbec. Načo mať kamarátov – máš knihy, a tie ťa nikdy neobdaria vyčítavým pohľadom.

9. Pocit, keď v kníhkupectve vidíš novú knihu, ale spomenieš si, že doma máš asi pätnásť iných

Neprečítaných, rozčítaných no nedočítaných, či ľahko načnutých. Koniec koncov, veď to sa doma nepokazí, či?

bustle.com

10. Čítanie do rána

Najväčšie klamstvo knihomoľov – dnes iba jedna kapitola a pôjdem spať. O päť a trištvrte kapitoly sa pristihneš, ako čítaš pri svetle chabej lampičky s očami ako čínsky zvárač po nočnej a hodiny ukazujú 3:15. Super, zas si to zvládol na jednotku. No vždy si na tom lepšie ako kamoš, ktorý v danej hodine pozerá video, ako a z čoho sa vyrábajú záchodové kefy.

11. Chvíľa, keď dočítaš knihu a iba ticho sedíš a premýšľaš

Čo teraz? Má bez tejto knihy tvoj život ešte zmysel? A tak len hľadíš, filtruješ kyslík, v hlave máš celý vesmír, no nemyslíš na nič. V takejto polohe zotrváš minimálne 15 minút, zatiaľ čo tvoje okolie nechápe, čo sa deje. Možno sa ťa niekto snaží osloviť, no je to márne, pretože ty si práve prečítal tú najlepšiu knihu a chceš si ešte chvíľku vychutnať ten blažený pocit.

giphy.com

Titulná fotka: thebookpeople.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
30
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 komplikácií, ktoré postihujú ženy pri prvom letnom nákupe

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME